16. un 17. februārī Ventspils novadā notiks XX starptautiskais masku tradīciju festivāls. Galvenās norišu vietas – Pope, Tārgale un Ventspils. Pasākumu rīko Ventspils novada pašvaldība un Latvijas Folkloras biedrība.

Festivāls sāksies 16. februārī ar masku grupu viesošanos Ventspils novada pagastos Popē, Tārgalē, Vārvē, Zirās, kā arī Ventspils tirgus laukumā. Ieejot lauku sētās, maskas nesīs savu svētību un aizsardzību novada ļaudīm.

Dienā Popes pamatskolā notiks masku tradīciju konference, kurā piedalīsies lektori no Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas, bet vakarā masku grupas pulcēsies Popes kultūras namā uz lielo saietu, kura noslēgumā notiks individuālo masku skate un labāko masku apbalvošana.

17. februāra rītā masku tradīciju konference sāksies Tārgales pamatskolā, bet pēc tam visi dosies gājienā no mācību iestādes uz Lībiešu zvejnieku sētu, kur notiks festivāla noslēguma ceremonija un aizrautīga Meteņu svinēšana.

Festivālā iesaistīsies 22 masku grupas, demonstrējot daudzveidīgas maskas, festivāla viesi – masku grupas no Baltkrievijas un Krievijas.

Maskošanās tradīcija ir viena no interesantākajām tradicionālās kultūras izpausmēm. Maskotie tēli gadalaika tumšajā pusē un gadalaiku mijās ir sastopami ļoti daudzās valstīs. Lai saglabātu un izzinātu, kā arī atjaunotu zudušo autentisko maskošanās tradīciju, kā arī lai to popularizētu un attīstītu mūsdienās, starptautiskie masku tradīciju festivāli Latvijā notiek kopš 1999. gada. Tieši Ventspils novadam ir gods atzīmēt festivāla XX gadskārtu.

Festivāla norise:

Sestdiena, 16. februāris:

plkst. 11.30 masku gājieni Ventspils novada lauku sētās – Popē, Tārgalē, Vārvē, Zirās un Ventspils tirgus laukumā;

plkst. 16 masku tradīciju konference Popes skolā;

plkst. 18 masku saiets, grupu izrādīšanās un individuālo masku skate Popes kultūras namā.

Svētdiena, 17. februāris:

plkst. 10 masku tradīciju konference Tārgales skolā;

plkst. 12.30 masku gājiens no Tārgales skolas uz Lībiešu zvejnieku sētu;

plkst. 13 festivāla noslēgums un Meteņdienas svinēšana Tārgales Lībiešu zvejnieku sētā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: