19. maijā Ventspils novada Užavas pagastā svinēs tautas nama 80. dzimšanas dienu. Klātesošie varēs uzzināt vēsturiskus faktus par ēkas atklāšanu un kolektīvu darbību dažādos laikos, priekšnesumus sniegs studijas "Jūras akmentiņi" dziedātāji.

Užavas tautas nama atklāšanas pasākums notika 1938. gada 22. maijā, celtni iesvētīja mācītājs. Todien ēku rotāja goda vārti ar uzrakstu "Vienībā darbs zels, mūsu dzimtenei saulē cels". Pirmās brīvvalsts laikā Užavas tautas namā darbojās deju kolektīvs un koris, tagad – sieviešu vokālais ansamblis "Saiva", divi amatierteātri, sieviešu rokdarbu pulciņš un zolītes spēlētāji. Padomju laikos kultūras dzīvi Užavā organizēja daudzi, bet visilgāk strādāja Dināna Linkovska. Viņa atceras, ka pagastā vienmēr spēlēja teātri, bija savs deju kolektīvs, arī meiteņu vokālais ansamblis. Īsu laiku mazākie užavnieki apguva modernās dejas, bija ansamblis, kas muzicēja pašu ballītēs, astoņdesmitajos gados notika diskotēkas. Deviņdesmitajos gados tautas nams bija slēgts, bet pēc desmit gadiem tajā atkal sāka rīkot pasākumus. 2009. gadā notika ēkas renovācija, valsts svētkos togad užavnieki svinēja tautas nama atdzimšanu.

Kopš 2002. gada oktobra Užavas tautas nama vadītāja ir Gita Vilgute. Viņa darbojas aktīvi un organizē daudzveidīgus pasākumus. Par atsaucību un sadarbību ar Užavas pamatskolas skolēniem un pedagogiem 2017. gada novembrī Gitai Vilgutei izteikta pateicība.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: