Ungārijas pilsētā Kečkemetā norisinājās Eiropas čempionāts svarbumbu celšanā. Sacensībās piedalījās gandrīz 400 sportisti no 24 valstīm. Latvijas izlasi pārstāvēja 15 sportisti, kuru vidū bija arī divi ventspilnieki no svarbumbu celšanas kluba „Ventspils Atlants” – Artūrs Tančins un Vasilijs Giņko.

Mūsu sportisti sacentās veterānu grupā un izcīnīja čempionu titulus.

Artūrs Tančins kļuva par uzvarētāju disciplīnā „garais cikls” vecuma grupā 50-54 gadi, svaru kategorijā līdz 85 kg, paceļot divas 24 kilogramu svaru bumbas 71 reizes.

Vasilijs Giņko izcīnīja čempionu titulu „garajā ciklā”, grupā 45-49 gadi, svara kategorijā virs 85 kilogramiem, paceļot divas 24 kilogramu svaru bumbas 101 reizi.

Mūsu sportisti startēja arī Latvijas izlases sastāvā komandu stafetēs. Komandā bija 5 dalībnieki, kur katrs dalībnieks paceļ bumbas 3 minūšu laikā, viens aiz otra. Šajā disciplīnā svarīga bija stratēģija. Mūsu sportisti sasniedza lieliskus rezultātus un palīdzēja Latvijas izlases komandai uzvarēt divās veterānu stafetēs - grūšanā un garajā ciklā.

Latvijas izlase kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu junioru, 11. vietu pieaugušo un 4. vietu veterānu ieskaitē.