Ventspils novadā varēs apmeklēt Muzeju dienas pasākumus. Tie notiks Vārves pagastā un Jūrkalnē.

Vārves pagastā apmeklētājus gaidīs 18. maijā, kad Zūru ciemā, kur iekārtota novadpētniecības ekspozīcija, plkst. 18. pie ratnīcas sāksies Latvijas simtgadei veltītā pasākumu cikla "Šūpulis" 1. daļa – "Dzimšana". Ekspozīcijas vadītāja Viktorija Rebuka atklāj, ka tiks atvērta Vārves pagasta stāstu 1. burtnīca. Tā vēstīs par notikumiem pagasta ciemos no 1918. līdz 1939. gadam: pagastu padomju dibināšanu, brīvības cīņām, Leču lauksaimniecības skolu, Vārves skolu, folkloras vākšanu Cirpstenē, reiz lepno "Stupkroga" namu. Lasot tiks iepazīta 1919. gadā sarakstītā Akmeņgravas Janča joku luga "Neizdevusies nelaime". Attēlotie notikumi ļaus sajust tā laika elpu – jaunu vārdu un jēdzienu ienākšanu, neizpratni par apkārt notiekošo, pārmaiņas sadzīvē. Vakars noslēgsies ar sadziedāšanos, kurā toni uzdos koris "Ziemeļzvaigzne", bet mielasta goda viesis būs Vārves pagasta vēsturē nozīmīgais kartupelis.

Jūrkalnē Muzeju nakts pasākums "Šūpo vētra zvejnieciņu" notiks 19. maijā. Sākums plkst. 19. Visi interesenti aicināti tautas namā apskatīt ekspozīciju "Vētru muzejs", vienlaikus iepazīstot Kurta Vonnegūta, Klāsa Vāveres, Edija Dukura, Igo un Ērika Upenieka daiļradi. Apmeklējot ekspozīciju, kura veidota kā nogrimis kuģis, apmeklētāji varēs nobalsot par labāko kuģa nosaukumu. Būs dzirdami populārā mūsdienu amerikāņu rakstnieka Kurta Vonnegūta romāna "Kaķa šūpulis" priekšlasījumi, fonā skanēs pazīstamā rokmūzikas pētnieka Klāsa Vāveres audioprogramma "Šūpuļdziesmu radio". Tiks atklāta mūziķa un mākslinieka Edija Dukura izstāde, ap pusnakti tautas nama zālē uzstāsies mūziķi Igo un Ēriks Upenieks ar savu jauno programmu "Sapnis ceļā". Ģitārista Ērika Upenieka sacerētās kompozīcijas ar Igo vārdiem tapušas mierīgās noskaņās, veidojot šūpuļdziesmu ciklu.

Piltenes novadpētniecības ekspozīcijas vadītājs Jānis Freimanis uz tikšanos aicina 19. maijā plkst. 20. Klātesošie varēs uzzināt, kā tapa Latvijas valsts, un iesaistīties diskusijā par to, kā tiek svinētas dzimšanas dienas, bērnības svētki, kā notiek kāzu svinības, kā izpaužas rūpes par ģimeni. Varēs apskatīt Piltenes tautas tērpus, pārrunāt, cik būtiska ir dzimtas vēstures izzināšana un ciltskoka veidošana, pavēstīt citiem, kāpēc Piltene ir īpaša vietā, kādēļ tā iemīlēta. Jānis Freimanis labprāt parādīs novadpētniecības ekspozīcijas eksponātus.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: