Tēma: Muzejs

 • Muzeja lietu stāsti: Alīdas Vānes majolikas vāze 0

  Šogad Itāļu dizaina diena ar kopējo tēmu ''Reģenerācija. Dizains un jaunās tehnoloģijas ilgtspējīgai nākotnei'' Latvijā ienāk 23. martā ar Stefano Fontanas lekciju Rīgas Tehniskajā Universitātē par t.s. Milānas racionālisma arhitektūras paraugu - Velaskas torni.

 • Muzejs piedāvā attālinātās programmas 0

  Ārkārtas situācijā atkal ir jaunas pārmaiņas, kurām pielāgojoties, Ventspils muzejs rod risinājumu sava izglītojošā uzdevuma veikšanai - muzejpedagogi ir sagatavojuši skolām un arī ģimenēm vai kolektīviem tematiski daudzveidīgas attālinātās muzejpedagoģiskās nodarbības Zoom platformā.

 • Sākas glezniecības plenērs 0

  Ventspils muzejs divpadsmito reizi pulcē gleznotājus radošam darbam plenērā, kas norisināsies Ventspils pilsētvidē no 20. septembra līdz 26. septembrim.

 • Melnas krelles un rozā žaketīte. Intervija ar IEVU RUPENHEITI 0

  Jūnijā iznācis Ievas Rupenheites ceturtais dzejas krājums Palaidiet sievieti, jūlijā ar vīru, mākslinieku Jāni Kupču, divas nedēļās sabūts Latgalē. Valda Buša plenērā Viļakā tapušās eļļas gleznas kopš Pilsētas svētkiem skatāmas Pārventas bibliotēkā – abu mākslinieku kopizstādē.

 • Sporta skola «Spars» nodod muzejam vēsturiskās piemiņas lietas 3

  2. jūnijā, Ventspils Sporta skola ''Spars'' svinēja savu 70 gadu jubileju un par godu šiem svētkiem notika svinīga vēsturisko lietu nodošana Ventspils muzejam. Muzeja glabāšanā tika nodota vēsturiska kanoe laiva, kausi, albūmi un citas vēsturiskas liecības, lai vēlāk, kad tas būs atļauts, organizētu izstādi.

 • Muzejs izdod pētījumus par Kurzemes un Zemgales hercogistes vēsturi 7

  Ventspils muzejs laidis klajā Maincas Universitātes (Vācija) emeritētā profesora Ervina Oberlendera rakstu krājumu ''Pētījumi Kurzemes un Zemgales hercogistes vēsturē''.  Krājumā ietverti desmit raksti, kas veltīti Kurzemes un Zemgales vēsturei, tās politiskajiem un sociālajiem aspektiem, hercogistes vietai kopējā Eiropas 16.-18.gs. vēsturē.

 • Radio par muzeja aktualitātēm 0

  Ceturtdien plkst. 10 Super FM (94,5 FM) saviem klausītājiem piedāvā iknedēļas radioraidījumu, kas tapis sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību.

 • Stāstīs par atbrīvošanos no «čupu burtiem» 0

  Jaunajai jeb mūsdienu latviešu valodas ortogrāfijai šogad aprit tikai 100 gadi. To, kāds bija rakstības attīstības ceļš un, kas bija ''čupu burti'', Vēstures otrdienā, 20. oktobrī plkst.17. 30 Amatu mājas Senajā klasē stāstīs Herberta Dorbes muzeja vadītāja Inese Aide.

 • Par Ventspils muzeja aktualitātēm 0

  Piektdien plkst. 10 Super FM (94,5 FM) saviem klausītājiem piedāvās iknedēļas radioraidījumu, kas tapis sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību.

 • Pierāda Nabeļu senkapu esamību 0

  26.  septembrī noslēdzās Ventspils muzeja arheoloģiskie pētījumi Popes pagasta Nabeļu senkapos, netālu no Nabeļu kroga drupām. To gaitā tika pētīta daļa no jaunatklātā akmeņu krāvuma - Baltijas somiem (vēlāko Ziemeļkurzemes lībiešu priekšteču) 2.-6. gs. raksturīgas apbedījumu vietas.