Līdz 19. februārim teātra namā ''Jūras vāri'' skatāma Alvīnes Bautras gleznu izstāde ''Tas notiek atkal''.

Ventspilī izstādīto gleznu kopumu veido darbi no pēdējām Alvīnes Bautras solo izstādēm ''Adaptācijas Mašīna'' (Rīgā,2021) un ''Transs and Dance'' (Jūrmalā,2021). Vairākas gleznas publiski būs apskatāmas pirmo reizi. Izstādes nosaukums sevī ietver ideju par dažādos laikos tapušu gleznu apvienojumu vienā ekspozīcijā, kas uztverams kā atkārtojums, papildinājums vai turpinājums.

Alvīnes Bautras glezniecība ir pazīstama ar portretu gleznām, taču šī ir pirmā izstāde, kurā redzamas arī ainavas, veidojot atsevišķu izstādes sadaļu. Jūras tematikai veltītās ainavas, pretēji portretiem attēlo telpu ārpus cilvēka. Abas šīs saturiski atšķirīgās gleznu sērijas vieno glezniecības stilistika, kuras idejas pamatā ir neskaidrs attēls. Ainavās tas tiek veidots radot graudaina attēla iespaidu, kā arī caur kustības elementu. Gleznu kompozīcijas iemieso sajūtu par kustības palēninājumu, tādejādi norādot uz vienmēr mainīgo skatu punktu neizbēgamību un mūžīgajām pārmaiņām.

Mākslinieces gleznotās sejas ir nemitīgos starpstāvokļos. Tie ir acumirklīgi tvērumi starp to, kas bija un to, kas būs. Seju pietuvinājumi vai šķietami mierīgās figūras nekad nav sastingušas, jo miera stāvoklis ir utopisks. Alvīne uzskata, ka kustība ir metafora par cilvēka daudzslāņaino dabu, dažādību un arī nenoteiktību. Tā ir indivīda transformācija, kas ved nezināmajā.

Alvīne Bautra maģistra grādu glezniecībā ieguvusi Latvijas Mākslas Akadēmijā. Savas zināšanas papildinājusi Kunsthochschule Berlin Weissensee, Vācijā un Igaunijas Mākslas Akadēmijā . 2018. gadā piedalījusies ''Royal Arts Prize V.Edition'' izstādē Londonā. Tajā pat gadā ieguvusi Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmiju. 2019. un 2020. gadā bijusi starp konkursa Young Painter Prize finālistiem. Alvīnes darbi iekļauti mākslas grāmatās ''100 Artists of the Future'' (2019) un ''100 [HUNDRED] Photographize Best Selected 2020 Vol. 01'', bet 2021. gadā izvēlēti dalībai izstādē Nord Art, Vācijā.

Alvīnes Bautras gleznu izstāde ''Tas notiek atkal'' teātra namā ''Jūras vārti'' aplūkojama bez ieejas maksas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: