Jauns gads ar jaunu pasākumu programmu aizsācies Jūras vārtiem. Šogad ieplānots skatītājiem parādīt mazliet vairāk dažādu Latvijas profesionālo teātru iestudējumu nekā pagājušajā gadā.

Aizvadītais gads kultūras jomas ļaudīm atkal jau bija pilns pārbaudījumu un izaicinājumu. Arī teātra namā Jūras vārti ne visus iecerētos pasākumus bija iespējams realizēt plānotajos laikos, dažu pasākumu norisi pārceļot pat vairākkārt. Sarežģītais laiks ir iemācījis veiksmīgāk pielāgoties dažādajiem apstākļiem, tādēļ, kā atzīst SIA Kurzemes filharmonija valdes priekšsēdētāja Sigita Migoļa, šis Jūras vārtos tiek plānots kā pilns gads, paredzot, ka teātra nams varēs strādāt bez pārtraukumiem. Teicamā sadarbība ar visiem valsts profesionālajiem teātriem un vairākām neatkarīgajām producentu grupām ir labs pamats tam, ka nepieciešamības gadījumā ieplānoto pasākumu laikus ir iespējams mainīt. Arī apmeklētāji izmaiņas pasākumu programmā lielākoties uztver saprotoši. Tāpat kā citus gadus, arī šogad SIA Kurzemes filharmonija organizētie pasākumi notiek ar Ventspils pašvaldības un valsts atbalstu. Dažādu neatkarīgo producentu organizēto pasākumu ieejas biļešu cenas nosaka paši organizatori.

Šogad Jūras vārtos ieplānots izrādīt par četrām izrādēm vairāk nekā pagājušajā gadā. Kopskaitā tās būs 16 izrādes, ar kurām Jūras vārtos paredzējuši viesoties visi valsts profesionālie teātri. Viena no pašlaik ieplānotajām izrādēm paredzēta arī bērniem. Jau februārī apmeklētājiem būs iespēja skatīt neparastu izrādi Karš vēl nav sācies. Tā ir krievu režisores Ļeras Surkovas iestudēta izrāde, kurā piedalās aktieri, kas pārstāv dažādas teātra skolas un atšķirīgas kultūras – latviete Guna Zariņa, lietuvietis Gitis Ivanausks un Aleksandrs Maļikovs no Krievijas. Izrāde būs krievu valodā ar titriem latviešu valodā.

Teātra namā Jūras vārti, kā ierasts, plānoti dažādi populārās mūzikas koncerti un izstādes. Jau šomēnes iespējams apmeklēt Alvīnes Bautras gleznu izstādi Tas notiek atkal. Tie ir darbi no pēdējām Alvīnes Bautras izstādēm Adaptācijas mašīna (Rīgā, 2021) un Transs and Dance (Jūrmalā, 2021). Vairākas Jūras vārtos izstādītās Alvīnes Bautras gleznas publiski apskatāmas pirmo reizi. Daļa darbu apskatāmi otrā stāva foajē, bet daļa – teātra nama mazajā izstāžu zālē. Šo izstādi iespējams aplūkot līdz pat 19. februārim.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -2
  krustmateflorence 28.01.2022, 14:47:11

  UZLŪDZAT VAIRĀK TEĀTRU UN RĪKOJAT KONCERTUS, TAUTA IZSLĀPUSI PĒC KULTŪRAS.

 • -2
  Covid 19-23.ventspils.lv 28.01.2022, 15:08:12

  Derētu uzaicināt Jauno Rīgas teātri ar izrādi "Kārkli".

 • 0
  žurka 28.01.2022, 15:17:39

  Kārklus es arī ļoti labprāt noskatītos.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: