Ārkārtējās situācijas laikā kultūras pasākumi drīkstēs norisināties ar mazāku skaitu apmeklētāju, naktī uz piektdienu žurnālistiem norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Puntulis pastāstīja, ka saskaņā arī Krīzes vadības padomes (KVP) vienošanos kultūras pasākumi drīkstēs noritēt "zaļajā" režīmā ar obligātu masku lietošanu un ierobežotu apmeklētāju skaitu jeb 60% no kapacitātes.

"Turpmāk kultūras pasākumi notiks tikai "zaļajā" režīmā, tos pastiprinot ar obligātām sejas maskām un ierobežotu apmeklētāju skaitu kultūras pasākumos, proti, tikai 60% no kapacitātes. Tas, protams, attieksies arī uz vakcinētām personām," uzsvēra ministrs.

Ministrs nenoliedza, ka nāksies iedarbināt atbalsta mehānismus tajās situācijās, kad pasākumos biļetes izpārdotas, pārsniedzot minēto 60% kapacitātes robežu.

"Protams, tiklīdz šis lēmums stāsies spēkā, būs jārīkojas šādā situācijā, kur zāles izpārdotas vairāk nekā 60% apmērā, un, lai cik sarežģīti, mums nāksies iedarbināt atbalsta mehānismus šādām situācijām," norādīja Puntulis.

Ministrs aicināja pret KVP lēmumu izturēties ar lielu atbildību un sapratni.

Jau ziņots, ka Krīzes vadības padome naktī uz piektdienu pieņēmusi lēmumu valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, pavēstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Padomē apstiprinātā vienošanās gan vēl jāakceptē valdībā. Ministru kabineta sēde paredzēta piektdien.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Valters 08.10.2021, 10:58:38

    Ballēties varēs tikai maskās un prežos???

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: