Tēma: Sadarbība

 • Valstspilsētām tuvāko gadu laikā jāstiprina ekonomiskā, sociālā un vides noturība 6

  Lai nodrošinātu, ka pilsētas ir gatavas neparedzamiem notikumiem nākotnē, par galveno valstspilsētu uzstādījumu jākļūst pilsētu ekonomiskās, sociālās un vides noturības izturības stiprināšanai, pausts jaunajā Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izstrādātajā valstspilsētu darbības stratēģijā līdz 2027. gadam.

 • Brīvostas pārvalde uzsāk darbību lielākajā vēja enerģijas asociācijā 0

  2024. gada martā Ventspils brīvostas pārvalde kļuvusi par pilntiesīgu lielākās Eiropas vēja enerģijas asociācijas WindEurope biedru. Asociācija apvieno vairāk nekā 500 biedru no 35 valstīm, nodrošinot vērtīgu kontaktu tīklu visā vēja enerģijas projektu attīstības ķēdē.

 • Pateicās sociālās jomas brīvprātīgajiem 0

  1. martā Ventspils Sociālais dienests, atzīmējot 27. februārī notikušo Starptautisko Nevalstisko organizāciju (NVO) dienu, godināja savus sadarbības partnerus – Ventspils nevalstiskās un bezpeļņas organizācijas un cilvēkus, kas tajās darbojas. Organizāciju pārstāvjiem bija iespēja pastāstīt par savu ikdienas darbu, apmainīties idejām un veidot jaunas sadarbības.

 • Pašvaldība noslēdz sadarbības līgumu ar LIAA 6

  14. februārī tika noslēgts sadarbības līgums starp Ventspils valstspilsētas pašvaldību un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), lai ventspilniekiem būtu pieejami biznesa inkubācijas un kopstrādes pakalpojumi.

 • Turpinās apgaismojuma sistēmas modernizācija 0

  Lai būtiski samazinātu elektroenerģijas patēriņu publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā, vienlaikus veicinot videi draudzīgu apgaismojuma ķermeņu iegādi un izvietošanu pilsētā un ar to saistītās infrastruktūras pilnveidošanu, SIA VIZULO Solutions un Komunālā pārvalde parakstīja līgumu par 601 novecojušu gāzizlādes lampu ielu gaismekļu nomaiņu uz energoefektīviem LED gaismekļiem 23 ielu posmos.

 • Parakstīts līgums par zaļā ūdeņraža rūpnīcas būvniecību 10

  Ventspils brīvostas pārvalde parakstījusi līgumu ar SIA “PurpleGreen Energy C”, lai sāktu izpētes darbus zaļā ūdeņraža rūpnīcas būvniecībai Ventspilī. Zaļais ūdeņradis nākotnē ieņems noteicošu lomu kā ilgtspējīgas enerģijas ražošanas avots, tāpēc pasaulē to dēvē par “zaļo revolūciju”.

 • Tehnikums sadarbosies ar SIA ''Moller Auto Ventspils'' 0

  Ventspils Tehnikums parakstījis sadarbības līgumu ar SIA ''Moller Auto Ventspils''. Pēc sadarbības līguma parakstīšanas abas puses tikās, lai pārrunātu turpmāku sadarbības modeli par profesionālās izglītības programmas saturu un kvalitāti autotransporta nozarē.

 • Viedo ostu sammitā diskutē par transporta sektora nākotni 0

  Šonedēļ Hamburgā, Vācijā, noritēja sammits “Global Smart Ports 2023”, pulcējot vienkopus profesionāļus no ostām un dažādām ar jūrniecību saistītām institūcijām no visas pasaules, lai dalītos pieredzē un idejās par mūsdienīgas ostas attīstības virzieniem.

 • Kazahstānas izcelsmes kravas veido aptuveni 20% Ventspils ostu kravu 6

  Kazahstānas izcelsmes kravas šobrīd veido aptuveni 20% visu kravu Ventspils ostā, informē Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji. Brīvostas pārstāvji norāda, ka tas jau šobrīd ir nozīmīgs apjoms, bet uzņēmēji abās valstīs saredz iespējas jauniem projektiem, kas pašreizējā ekonomiskajā un ģeopolitiskajā situācijā ir īpaši svarīgi.

 • VeA un Hansa Matrix turpina sadarbību 0

  Ventspils Augstskolas (VeA) un elektronikas uzņēmuma Hansa Matrix pārstāvji tikās, lai stiprinātu jau esošo sadarbību un pārrunātu nākotnes iespējas. Šī sadarbība ir veiksmīgs piemērs tam, kā augstskola un uzņēmums var cieši sadarboties, lai veicinātu izglītības un uzņēmējdarbības attīstību reģionā.

 • Brīvostas pārstāvniecība biznesa vizītē Kazahstānā 0

  Latvijas uzņēmēju delegācija devusies uz Kazahstānas galvaspilsētu Astanu, lai biznesa vizītes "Latvija-Kazahstāna: jaunas sadarbības perspektīvas" programmā ar Kazahstānas uzņēmējiem runātu par nākotnes sadarbību. Vizītē plaši pārstāvēta Ventspils brīvosta, gan arī lielākā daļa ostas termināļu, jo tieši Kazahstāna šobrīd ir viens no svarīgākajiem Ventspils sadarbības partneriem.

 • Bērni vasarā izzina ukraiņu kultūru un tradīcijas 0

  Vasaras brīvlaikā Ukraiņu centrs Lielajā Dzirnavu ielā 14 pārvērties par Ukraiņu vasaras centru. Šeit tiek realizēta interešu izglītība Ventspils izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri apmeklē vasaras nometnes, un ukraiņu bērniem. Nodarbības tiek organizētas ar Izglītības pārvaldes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.