Lēmums par XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi tiks pieņemts aprīļa beigās, lai gan viens no iespējamiem variantiem to norisei ir, ka tos varētu rīkot lokāli reģionos un dalība būs pēc brīvprātības principa, sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Pēc ministres domām, brīvprātības princips varētu izpausties tā, ka šajos Dziesmu un deju svētkos piedalās visi un nevis tie kolektīvi, kuri izgājuši skates un perfekti pārzin savu repertuāru.

"Mēs saprotam, ka vienkopus lielas masa nevarēsim pulcēt, tāpēc varētu piedalīties visi, kuriem ir būtiska Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšana, vēlme vienkārši pulcēties, izdziedāt un izdejot virsvadītāju noteikto repertuāru, tādējādi izplatot svētku enerģētisko lādiņu pa reģioniem," sacīja ministre.

Jau ziņots, ka XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome pagājušajā gadā nolēma 2020. gada vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021. gadu.

Toreiz ministre  norādīja, ka, izvērtējot visus riska faktorus un konsultējoties ar diasporas latviešiem, tika pieņemts lēmums pārcelt svētkus par vienu gadu.

Bija plānots, ka svētki notiks 2020. gadā no 6. jūlija līdz 12. jūlijam.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: