Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partnera, Ventspils politiķa Aivara Lemberga  apcietināšana tiesas zālē ir vērtējama "kā politiski, ne tiesiski motivēta", uzskata ZZS valde, vienlaikus gan apgalvojot, ka "respektē tiesu varas neatkarību".

Kā informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, "atšķirībā no citām valsts augstākajām amatpersonām", ZZS valde uzskata, ka politiķiem un likumdevējam nav tiesību iejaukties tiesas darbā un ietekmēt lietas, kas joprojām atrodas tiesu lietvedībā. ZZS nosoda jebkādu iejaukšanos tiesvedības procesos, gan šajā, gan jebkurā citā lietā, jo "tiesu neatkarība ir demokrātijas pamats".

Vienlaikus ZZS tomēr pauž nostāju, ka attieksme pret valdības koalīcijas un opozīcijas politiķiem esot atšķirīga. "Tā Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs patlaban ir apsūdzētie krimināllietās, bet no Saeimas budžeta komisijas vadītāja Mārtiņa Bondara tiek piedzīti miljoni par bankas izsaimniekošanu, tomēr šie koalīcijas pārstāvji katru dienu lemj par valstī būtiskiem jautājumiem un miljonu izlietošanu dažādām interesēm," pausts ZZS paziņojumā.

Atšķirībā no iepriekš minētajiem, Lembergs "nepiedalās un neietekmē amatpersonu apstiprināšanu tieslietu sistēmā, valsts budžeta pieņemšanu un sabiedrisko mediju uzraudzību" un citus jautājumus, pauž Zaļo un zemnieku savienības politiķi.

Apcietinājuma piemērošana neilgu laiku pirms pašvaldību vēlēšanām un kandidātu sarakstu iesniegšanas, ZZS valdes ieskatā, "liecina par centieniem Lembergam liegt kandidēt un piedalīties pašvaldību vēlēšanās".

Lasi vēl

Komentāri (9)

 • -5
  covid-19+.ventspils.lv Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Viņiem sen bija laiks norobežoties no šī atstādinātā,sankcionētā un tagad arī notiesātā personāža!

 • -5
  krustmateflorence Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Sen bija laiks -taisnībai iznākt no metāla zārka, un visu gadiem izdomāto netaisnību likvidēt, Dievs ir, un agri vai vēlu, katrs saņem pēc nopelnītā, baušļi ir jāievēro visiem un visur.

 • -9
  marsis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  ai, bezgrēcīgie ierunājās..

 • 0
  davoxs Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nē, vēl tikai trūka, lai viņi apsveiktu cietumsoda piespriešanu agrāk virzītajam premjers kandidātam.

 • 0
  Sandra Harmonija Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Latvijā varētu pacelt tēmu- čekisti-komunisti- kuri izpostīta cilvēku dzīves , šiem arī SODI JĀSAŅEM, nevis jāsēž augstos amatos un Jāizliekas,ka viss ir labi.

 • 0
  Angriff Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Čekisti un komūnistu funkcionāri nemēdz būt "bijušie".

 • -8
  Brīvība Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Sorosīti arī nemēdz būt bijušie.

 • -1
  krustmateflorence Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  vārna -vārnai acīs nelec... .

 • -1
  Frīdis Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Šāds Lembergs jau sen , sen bija apcietināms ! Pateicoties nenormāli korumpētajai tieslietu sistēmai , tas vēl nebija izdarīts . Paldies Bordānam!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: