Tēma: Mūzika

 • Vilnis Šmīdbergs: ''Es atkal komponēju'' 2

  Komponists Vilnis Šmīdbergs – spēcīga laika zīme Latvijas mūzikā – pavisam nesen saņēma balvu par mūža ieguldījumu mūzikā. Lielās mūzikas balvas laureāts ir īpašs komponists – viņš ir atstājis paliekošas pēdas ne tikai akadēmiskajā mūzikā, bet arī licis pamatus latviešu rokmūzikai, pirms vairāk nekā pusgadsimta izveidojot ātrroka grupu Katedrāle.

 • Teātra namā ''Jūras vārti'' izskanēs mūzikls ar Raimonda Paula mūziku 0

  Svētdien, 21. aprīlī, plkst. 17.00 teātra namā “Jūras vārti” viesosies Latvijā pirmais multimediālais džūkboks mūzikls “Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās”, kurā skanēs Raimonda Paula mūzika, bet galvenās lomas atveidos Dināra Rudāne un Dainis Skutelis.

 • Parīzē izvēlas ''Selmer'' saksofonu 0

  Saksofoniste Patrīcija Anna Doniņa šobrīd aktīvi mācās džezu. Patrīcija ir pabeigusi Ventspils Mūzikas vidusskolu un tagad Amsterdamas konservatorijā, kas ir viena no labākajām Eiropā, turpina studijas augstākajā līmenī, lai iegūtu bakalaura grādu.

 • Enerģija dzirkstī ikdienā un uz skatuves 1

  Nopietni, pa jokam pirms diviem gadiem sevi pieteica jauniešu mūzikas grupa BUKTE no Ventspils. Svinot divu gadu pastāvēšanu, nesen klajā nācis grupas debijas albums Bēdu ieleja, kas reizē arī veicinājis plašāku atpazīstamību Latvijas mērogā.

 • Ventspilī skanēs Paula un Rača ''Putnu dziesmas'' 0

  Piektdien, 1. martā plkst. 19.00 teātra namā “Jūras vārti” skanēs  Raimonda Paula un Guntara Rača jaunā dziesmu programmu “Putnu dziesmas”, kuru izpildīs bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte” un tautas deju ansamblis “Dzintariņš”.

 • Notiks koncertsaruna ar dziesmu autoru un izpildītāju Arvi Sanderu 0

  Piektdien, 1. martā, plkst. 18. 00 koncertzāles “Latvija” Green Room notiks koncertsaruna ar dziesmu autoru un izpildītāju, ventspilnieku Arvi Sanderu. Arvi ventspilnieki pazīst kā sportistu, motokluba “Rodeo” direktoru, sacensību organizatoru un nu jau labu laiku arī kā dziesmu autoru un izpildītāju.

 • Tikšanās ar lībiešu kultūras pētnieci Baibu Šuvcāni 0

  Piektdien, 23. februārī, plkst. 18.00 koncertzāles “Latvija” 2. stāvā notiks tikšanās ar grāmatas “Gaist līvu dziesma debesīs” autori, lībiešu kultūras pētnieci Baibu Šuvcāni. Sarunu vadīs muzikologs un kādreizējais lībiešu ansambļa “Līvlist” vadītājs Zigurds Ete.

 • Starptautiskajā bardu saietā tiks pārstāvēts rekordliels valstu skaits 8

  XXI Starptautiskā bardu festivāla “Tatjanas diena” ietvaros tradicionāli notiks divi koncerti, kuros piedalīsies bardi no Latvijas, Igaunijas, Moldovas, Gruzijas, Armēnijas, Čehijas, Slovākijas, Vācijas, Polijas un Ukrainas. Pavisam būs pārstāvētas trīspadsmit pilsētas no desmit valstīm.

 • Senioru balle oktobrī Kultūras centrā 3

  8. oktobrī plkst. 16.00 Ventspils Kultūras centrā notiks Senioru balle. Rudenīgo svētdienas pievakari seniori varēs pavadīt lieliskā kompānijā un izdejoties dzīvās mūzikas pavadījumā.

 • Sestdien Ventspilī notiks Vasaras noslēguma svētki 2

  Šo sestdien, 9. septembrī, Ventspils Augstskolas dārzā norisināsies Vasaras noslēguma svētki, kur jaunieši, studenti un interesenti aicināti enerģiski ieskandināt jau sākušos mācību gadu un kopā atvadīties no siltajām vasaras dienām. Ieeja teritorijā no plkst. 13.00, bet pasākums norisināsies līdz pat plkst. 02.00.

 • Koncertzālē “Latvija” izskanēs ērģeļmūzika Dienvidamerikas ritmos 0

  3. septembrī plkst. 13 koncertzālē “Latvija” izskanēs klausītāju iemīļotā cikla “Ērģeļmūzika svētdienās” trešais koncerts “Pjacolla un Dienvidamerikas ritmi”, kurā Aigars Raumanis (saksofons), Aigars Reinis (ērģeles) un Ernests Mediņš (sitamintstrumenti) atskaņos komponista Astora Pjacollas un Dienvidamerikas mūziku aizraujošā tembrālā kombinācijā.

 • MoonBach un Rēzija Kalniņa. Mēness mūzika un dzeja 0

  18. augustā koncertzālē Latvija būs iespēja iepazīt neparastu, bet vienaikus ļoti īpašu projektu MoonBach – uz skatuves kāps irāņu izcelsmes vijolniece Azade Magsodi un pianists Andis Paegle. Vakara gaitā izskanēs persiešu dzeja aktrises Rēzijas Kalniņas lasījumos.