Otrdien, 18. februārī, plkst.18, Jaunrades namā, būs skatāma teātra grupas Kvadrifrons izrāde "LV vs RU", informēja izrādes veidotāju pārstāve Inese Tone.

"LV vs RU" ir vēsturisks mīlasstāsts par latviešu un krievvalodīgo attiecībām. Izrāde balstīta stāstos par radošās komandas dzīves laikā piedzīvoto. Ikdienišķas atzīšanās mīsies ar aizspriedumainām etīdēm, dokumentāliem video fragmentiem, mūziku, mīlēšanu un lamāšanos.

Iestudējuma tapšanas procesā aktieri apgūst viens otra dzimtās valodas. Igors Nazarenko apgūst latviešu, bet Jānis Kronis krievu valodu, lai varētu uzrunāt to sabiedrības daļu, ar kuru līdz šim ir izvairījušies sazināties valodas barjeras dēļ. Izrāde ir divvalodīga - latviešu un krievu valodā - ar mērķi satuvināt sabiedrības grupas, kurām kopīga mākslas pieredze ar bilingvālu saturu ir rets notikums.

"Katrs Latvijas iedzīvotājs, ja ne piedzīvojis, tad vismaz dzirdējis par dažādu sabiedrības grupu vēsturisko un mūsdienās pastāvošo sašķeltību. Izrādē meklējam, kas šo sašķeltību ir veicinājis. Varbūt tā ir mūsu pašu iedomāta un uzbūvēta siena, kura, satiekoties aci pret aci un iepazīstot otru pusi, izzūd pilnībā?" komentēja režisors Reinis Boters.

Ieeja bez maksas, ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots.

Pēc izrādes paredzēta diskusija ar izrādes radošo grupu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: