Tēma: Valoda

 • Intervija ar Māru Vīgerti. Saklausīt un atsaukties senču klauvējieniem 0

  Šis gads Latvijā ir pasludināts par Lībiešu mantojuma gadu. Kad, paveroties apkārt vai ielūkojoties savā sarežģītajā sakņu tīklojumā, ir iespēja saskatīt un godināt lībisko mantojumu. Kā apgalvo ventspilniece, Lībiešu institūta projektu vadītāja asistente MĀRA VĪGERTE, lībietis sēd vismaz katrā otrajā latvietī.

 • Izskatīs ieceri aizliegt titrēt filmas krievu valodā 5

  Saeima nodeva izskatīšanai komisijās iesniegtos grozījumus Valsts valodas likumā, kas paredz aizliegt titrēt filmas krievu valodā. Grozījumi nosaka, ka filmas titrēt būtu ļauts kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām. Krievu valoda nav ES oficiālā valoda.

 • Aicina piedalīties konkursā 0

  Sākot ar 20. martu, reizi mēnesī līdz gada beigām, sociālā tīkla “Facebook” lietotāji aicināti piedalīties Ventspils bibliotēkas rīkotajā konkursā “Lībiešu kultūras mantojums”.

 • Tiks atzīmēts Lībiešu mantojuma gads 0

  Lai popularizētu Latvijas lībiskās saknes un lībiešu mantojumu latviešu valodā, Ventspilī un citur Latvijā tiks atzīmēts Lībiešu mantojuma gads. Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludina 2023. gadu par Lībiešu mantojuma gadu.

 • Skolotājem pārbauda valsts valodu 6

  Kopš decembra vidus pilsētas mazākumtautību izglītības iestādēs strādājošie pedagogi dzīvo uztraukumā valsts valodas prasmes pārbaudes dēļ. Valsts valodas centra speciālisti pārbauda ne tikai mazākumtautību pārstāvjus.

 • Plāno liegt skolās krievu valodu apgūt kā otru svešvalodu 25

  Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno no 2026./2027. mācību gada visās izglītības iestādēs kā otro svešvalodu prasīt nodrošināt kādu no Eiropas Savienības (ES) valodām vai svešvalodu, kuras apguvi regulē noslēgtie starpvaldību līgumi izglītības jomā, informē IZM.

 • Noslēgsies literāro darbu konkurss ''Pe mums ventiņes'' 0

  Piektdien, Amatu mājā noslēgsies šī gada konkurss literāro darbu radīšanā tāmnieku dialektā. Rakstnieka Herberta Dorbes muzejs šādu konkursu rīko septīto reizi kopš 2004. gada. Līdz šim konkursam darbus iesūtījuši vecāka gadagājuma cilvēki, kuri bērnībā paši runājuši dialektā vai dzirdējuši, kā to dara vecāki vai vecvecāki.

 • 3. un 6. klašu skolēni pildīs diagnosticējošo darbu mācību valodā 2

  Lai secinātu, kādā līmenī ir skolēnu lasīšanas, klausīšanās, rakstīšanas un runāšanas prasmes, 16. februārī 6. klases skolēni un 17. februrārī 3. klases skolēni pildīs diagnosticējošo darbu savā mācību valodā, informē Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Liene Bērziņa.

 • Piedāvā apgūt ķīniešu valodu 4

  Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs no 15. februāra līdz  27. maijam piedāvā bez maksas apgūt ķīniešu valodu pie viesdocētāja no Ķīnas. Mācības tiks īstenotas divās grupās – iesācējiem un cilvēkiem ar ķīniešu valodas priekšzināšanām.

 • Piedāvā apgūt ķīniešu valodu 0

  Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs no 19. oktobra līdz nākamā gada 28. janvārim piedāvā apgūt ķīniešu valodu pie viesdocētāja no Ķīnas. Mācības tiks īstenotas divās grupās - iesācējiem un cilvēkiem ar ķīniešu valodas priekšzināšanām.

 • Olimpiskā 3x3 pēcgarša: pasaki to latviski! 1

  Atliek vien 3X3 basketbolistiem izcīnīt olimpisko zeltu, un basketbola valodā cenšas ielauzties liela daļa Latvijas. Kāda tad ir basketbola valoda? Piemēram, kādi darbības vārdi ir mūsu mutē, īsāk vai garāk aprakstot grozu gūšanas momentus?