Tēma: Valoda

 • Piedāvā apgūt ķīniešu valodu 0

  Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs no 19. oktobra līdz nākamā gada 28. janvārim piedāvā apgūt ķīniešu valodu pie viesdocētāja no Ķīnas. Mācības tiks īstenotas divās grupās - iesācējiem un cilvēkiem ar ķīniešu valodas priekšzināšanām.

 • Olimpiskā 3x3 pēcgarša: pasaki to latviski! 1

  Atliek vien 3X3 basketbolistiem izcīnīt olimpisko zeltu, un basketbola valodā cenšas ielauzties liela daļa Latvijas. Kāda tad ir basketbola valoda? Piemēram, kādi darbības vārdi ir mūsu mutē, īsāk vai garāk aprakstot grozu gūšanas momentus?

 • VeA organizē Starptautisko Lingvistikas olimpiādi 0

  No 19. līdz 23. jūlijam Ventspils Augstskolā (VeA) notiks Starptautiskā Lingvistikas olimpiāde (International Linguistics Olympiad). Rīkotāji Ventspili par piemērotāko vietu olimpiādes norisei bija atzinuši jau 2020. gadā, taču pandēmija lika tās norisi uz gadu atlikt.

 • Aicina piedalīties aptaujā par gada vārdu, nevārdu un spārnotāko teicienu 6

  Uz 2020.gada savārstījuma titulu pretendē vairāki ziņās un komentāros atrasti vārdu virknējumi, kā, piemēram, "Dumpis aicina sēdēt mājās, Kariņš saglabāt mieru, bet Viņķele - neaizrauties ar vīniem", informē "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens" organizatori.

 • Varēs apgūt vācu valodu 0

  Jauniešu mājā būs iespēja apgūt vācu valodas zināšanas, kuras vadīs Eiropas brīvprātīgais jaunietis Benedikts Brauns no Vācijas.

 • Jauniešu mājā notiks franču valodas nodarbības 0

  Jauniešu mājā atkal būs iespēja apgūt franču valodas zināšanas. Visu vecumu interesenti ir laipni aicināti uz pirmo tikšanos ceturtdien, 27. februārī, plkst. 18.

 • Notiks lībiešu valodas mācību stunda 0

  Šogad Starptautiskajā dzimtās valodas dienā, 21. februārī, ikviens ir aicināts apgūt lībiešu valodu, tiešraidē vērojot lībiešu valodas mācību stundu.

 • Augstskolā notiks Starptautiskā Lingvistikas olimpiāde 0

  No 20. jūlija līdz 24. jūlijam Ventspils Augstskolā notiks 18. Starptautiskā Lingvistikas olimpiāde, kura piedalīsies vairāk nekā 300 dalībnieku no visas pasaules, informēja Ventspils Augstskolas vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Inta Ozola.

 • Jauniešu mājā notiks itāļu valodas nodarbības 0

  Ceturtdien, 23. janvārī, plkst.17 visu vecumu interesenti ir aicināti pievienoties itāļu valodas ''trieciena kursam'', kas notiks Jauniešu mājā kopā ar Eiropas brīvprātīgo jaunieti no Itālijas.