Tēma: Valoda

 • Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas 4

  Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves. Kā informē Saeimas Preses dienestā, ja skolēns atteiksies no krievu valodas apguves līdz šī gada 21. jūnijam, tad citu svešvalodu varēs apgūt jau no jaunā mācību gada.

 • Brīvprātīgie bibliotēkā palīdz apgūt latviešu valodu 1

  Kopš jūnija katru otrdienas rītu plkst. 10 Pārventas bibliotēkā pulcējas tie, kuri vēlas papildināt latviešu valodas zināšanas, kā arī pielietot valodu praksē, runājot ar citiem. Darbu vada bibliotēkas brīvprātīgie palīgi.

 • Piedalījās starptautiskajā zinātniskajā konferencē 0

  Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes asociētais profesors un vadošais pētnieks Jānis Veckrācis 20. oktobrī Rīgā piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja rīkotājā starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Valoda un vara”, kurā piedalījās pētnieki no Latvijas, Ukrainas, Igaunijas un Lietuvas.

 • Valsts valodas diena bērnu pilsētiņās 0

  15. oktobrī plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” Gāliņciema bibliotēka, Bērnu bibliotēka un Pārventas bibliotēka aicina visus uz Valsts valodas dienas pasākumu “ABCDE jeb mājas”.

 • Skolēnus aicina uz nodarbībām ''Vārdnīcai pa pēdām'' 0

  Ventspils Augstskola (VeA) aicina 5.-9. un 10.-12. klašu skolēnus pieteikties nodarbībām “Vārdnīcai pa pēdām” VeA telpās. Skolēniem interesantā veidā tiks pastāstīta informācija par vārdnīcu izstrādi Latvijā, tiks dota iespēja pašiem izmēģināt roku un prātu to tapšanā.

 • Dziesmu ansamblis ''Ventiņ'' svin 35 gadu jubileju 0

  14. oktobrī plkst. 16 Kultūras centrā dziesmu ansamblis ''Ventiņ'' aicina uz 35 gadu jubilejas koncertu. Tradīcijām bagātais ansamblis unikāls ar to, ka visus darbības gadus veicinājis Latvijas vērtības – Ventspils vietējās kultūras un valodas pārmantošanu, saglabājis un popularizējis unikālo ventiņu dialektu.

 • No 2. septembra uzturēšanās atļaujas būs zudušas 3

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) gatavojas vēstuļu izsūtīšanai septembrī tiem Krievijas pilsoņiem, kuri nebūs veikuši nekādas darbības uzturēšanās atļaujas Latvijā pagarināšanai, aicinot viņus pamest valsti, stāstīja PMLP priekšniece Maira Roze.

 • Esperanto valoda vieno cilvēkus 0

  Aizvadītajā nedēļā Ventspilī notika 57. Baltijas Esperanto dienas. Starptautisko pasākumu šīs svešvalodas valodas zinātājiem rīko Latvijas Esperanto asociācija. Kā pastāstīja Latvijas Esperanto asociācijas valdes priekšsēdētāja Margarita Želve, pasākumā piedalījās 117 dalībnieku no 22, galvenokārt Eiropas, valstīm.

 • Pārventas bibliotēkā latviešu valodu varēs apgūt bērni 0

  Trešdien, 2. augustā, Pārventas bibliotēkā sāksies valodas apguves darbnīcas 6–12 gadus veciem bērniem “Valoda skan dabā”. Darbnīcas mērķis ir brīvā un drošā vidē rosināt bērnus, kuriem latviešu valoda nav dzimtā valoda, klausīties un runāt latviski.

 • Intervija ar Māru Vīgerti. Saklausīt un atsaukties senču klauvējieniem 0

  Šis gads Latvijā ir pasludināts par Lībiešu mantojuma gadu. Kad, paveroties apkārt vai ielūkojoties savā sarežģītajā sakņu tīklojumā, ir iespēja saskatīt un godināt lībisko mantojumu. Kā apgalvo ventspilniece, Lībiešu institūta projektu vadītāja asistente MĀRA VĪGERTE, lībietis sēd vismaz katrā otrajā latvietī.

 • Izskatīs ieceri aizliegt titrēt filmas krievu valodā 5

  Saeima nodeva izskatīšanai komisijās iesniegtos grozījumus Valsts valodas likumā, kas paredz aizliegt titrēt filmas krievu valodā. Grozījumi nosaka, ka filmas titrēt būtu ļauts kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām. Krievu valoda nav ES oficiālā valoda.

 • Aicina piedalīties konkursā 0

  Sākot ar 20. martu, reizi mēnesī līdz gada beigām, sociālā tīkla “Facebook” lietotāji aicināti piedalīties Ventspils bibliotēkas rīkotajā konkursā “Lībiešu kultūras mantojums”.

 • Tiks atzīmēts Lībiešu mantojuma gads 0

  Lai popularizētu Latvijas lībiskās saknes un lībiešu mantojumu latviešu valodā, Ventspilī un citur Latvijā tiks atzīmēts Lībiešu mantojuma gads. Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludina 2023. gadu par Lībiešu mantojuma gadu.

 • Skolotājem pārbauda valsts valodu 6

  Kopš decembra vidus pilsētas mazākumtautību izglītības iestādēs strādājošie pedagogi dzīvo uztraukumā valsts valodas prasmes pārbaudes dēļ. Valsts valodas centra speciālisti pārbauda ne tikai mazākumtautību pārstāvjus.