Centra sākumskolas zēnu vokālais ansamblis mūzikas skolotājas Ritas Vēverbrantes vadībā piedalās ievērojamā Vislatvijas projektā – muzikālā uzvedumā Vilkam tāda dvēselīt’. Uzvedumā piedalās ap 160 bērnu no labākajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem.

Sākotnēji muzikālais uzvedums tika paredzēts kā viens koncerts Dailes teātrī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku ietvaros. Tā kā biļetes tika izpirktas un ieinteresēto bija daudz, tika nolemts rīkot papildkoncertus. Tagad muzikālais uzvedums kļuvis par ievērojamu projektu – jaunajiem dziedātājiem notiek koncerti visā Latvijā.

Uzvedumā bērni izdzied stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm – cilvēkiem un vilkiem. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt vienam otru.

Ventspils Centra sākumskolas mūzikas skolotāja Rita Vēverbrante stāsta, ka viss sākās ar piedāvājumu no mākslinieciskās vadītājas Sanitas Sējānes – piedalīties ar uzvedumu Dailes teātrī. Uzrunājot pašu skolu, vecākus un zēnus, tika gūts atbalsts no visām pusēm un varēja gatavoties uzvedumam. Skolotāja lepojas, ka zēni veiksmīgi tiek ar visu galā, jo koncerti un mēģinājumi prasa lielu spēku un atbildību.

Centra sākumskolas 3. un 4. klašu audzēkņi, muzikālajā uzvedumā iesaistītie dziedātāji Gustavs, Olivers, Roberts, Alekss, Ernests un Rihards pastāstīja, ka jūtas ļoti gandarīti par iespēju tajā piedalīties. Zēni atzīst, ka guvuši lielu pieredzi – pirmo reizi uz skatuves kāpuši ar bailēm, bet tagad pie lielā skatītāju pulka jau pieraduši. Skolēni atzīst, ka apvienot mācības ar koncertiem nav grūti, turklāt priecājas apmeklēt un uzstāties citās pilsētās, kā arī iepazīt jaunus draugus.

Koncertu programmu veidoja komponisti Andris Sējāns un Reinis Sējāns, savukārt mākslinieciskā vadītāja ir Sanita Sējāne un režisore Inga Cipe. Jāpiebilst, ka izdevniecībā Musica Baltica nāca klajā arī mūzikas albums Vilkam tāda dvēselīt’, kurā dzirdami visi skaņdarbi no uzveduma.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: