Ventspils sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) šajā gadā vairākās pašvaldības iestādēs piesaistīs bezdarbniekus algotu pagaidu sabiedrisko darbu veikšanai.

Algoti pagaidu sabiedriskie darbi ir aktīvais nodarbinātības pasākums bezdarbniekiem darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, veicot sociāla labuma darbus.

Algotos pagaidu darbus īsteno pašvaldībās, biedrībās vai nodibinājumos bez nolūka gūt peļņu.

Šajā gadā darba vietas Ventspilī tiks izveidotas pašvaldības iestādē "Komunālā pārvalde", "Sociālais dienests", "Ventspils muzejs", "Izglītības pārvalde", "Kultūras centrs" un nodibinājumā "Ventspils slimnīcas atbalsta fonds" darbam Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Pasākumā var piedalīties bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu vai vismaz sešus mēnešus reģistrēti NVA, vai ir reģistrēti bezdarbnieka statusā mazāk par sešiem mēnešiem, bet vismaz 12 mēnešus nav strādājuši.

NVA katru mēnesi finansēs 19 darba vietas. Pagaidu darbos 12 mēnešu periodā bezdarbniekus var iesaistīt ne ilgāk kā četrus mēnešus līdz 60 gadu vecumam vai ne ilgāk kā sešus mēnešus - no 60 gadu vecuma.

Par nostrādātu mēnesi bezdarbnieks atlīdzībā no NVA saņems 200 eiro.

Pērn, 2018. gadā, NVA organizētajos pagaidu sabiedriskajos darbos piedalījās kopumā 114 Ventspils pilsētas iedzīvotāji. Seši no pasākuma dalībniekiem iekārtojās pastāvīgā darbā, kamēr bija nodarbināti šajā pasākumā. 29 bezdarbnieks tika izslēgts no pasākuma par neierašanos darbā, 19 atteicās no pasākuma veselības vai citu iemeslu dēļ.

Pieteikties dalībai pasākumā iespējams NVA Ventspils filiālē pie nodarbinātības organizatores Gitas Dundures.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Margrieta123 15.01.2019, 11:24:19

  200 euro mēnesī - maz,bet tomēr vairāk,nekā nekas...

 • -6
  Pipars 15.01.2019, 12:46:30

  Par 200 eiro mēnesi var strādat tikai 4 stundas dienā,savādāk to var klasifiset kā mūsdienu verdzību.

 • 0
  Preobraženskis,prof. 15.01.2019, 12:52:08

  Abet tas jau viss uz brīvprātības pamata.
  Negribi-neej un nestrādā.
  Var jau būt,ka nododot tukšās pudeles, var vairāk naudas nopelnīt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: