Augstākā tiesa (AT) atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību lietā, kurā pērn Kurzemes apgabaltiesa piespriedusi brīvības atņemšanas sodus trim personām par vairāk nekā 1 045 000 eiro piesavināšanos no uzņēmuma "Ventspils siltums" kases.

Saskaņā ar apsūdzību visas trīs apsūdzētās bija uzņēmuma "Ventspils siltums" darbinieces. 2005. gada beigās vai 2006. gada sākumā viņas vienojās prettiesiski iegūt, proti, piesavināties uzņēmuma "Ventspils siltums" mantu.

Viņas piesavinājās daļu no naudas līdzekļiem, kurus abonenti iemaksāja uzņēmuma galvenajā kasē un grāmatvedībā par savās dzīvesvietās patērēto siltumenerģiju. Noziedzīgās darbības tika veiktas līdz pat 2010. gadam. Kopsummā viņas piesavinājās 1 045 593 eiro apmērā.

Kurzemes apgabaltiesa sievietes atzina par vainīgām pēc Krimināllikuma 179. panta trešās daļas, proti, par piesavināšanas lielā apmērā, un sodīja vienu personu ar reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un trīs mēnešiem, bet otru personu ar reālu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un deviņiem mēnešiem. Savukārt trešajai personai, ņemot vērā specifiskus apstākļus, tiesa piemēroja nosacītu brīvības atņemšanas sodu uz diviem gadiem un trīs mēnešiem.

Tāpat tiesa piespriedusi solidāri no visām apsūdzētajām piedzīt zaudējumus uzņēmuma labā.

Ventspils tiesa 2016. gada pavasarī vienai šajā lietā apsūdzētajai piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, paredzot mantas konfiskāciju, bet pārējām divām apsūdzētajām tika piespriesta brīvības atņemšana uz vienu gadu un sešiem mēnešiem un brīvības atņemšana uz trim gadiem - abos gadījumos bez mantas konfiskācijas.

Savukārt Kurzemes apgabaltiesa pēc tam visas trīs darbinieces attaisnoja, taču šis spriedums tika pārsūdzēts Augstākajā tiesā.

Lasi vēl

Komentāri (38)

 • -1
  Brīvā Latvija Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Zemāk iekopētajā saitē redzams arī foto no 2014 .gada tiesas sēdes Ventspilī. Nožēlojami, ka ''Ventas Balss'' 2021. gadā var tikai atļauties ielikt foto ar āmuru un svariņiem.

  https://nra.lv/latvija/114446-tiesa-miljona-eiro-izkrapejas-no-ventspils-siltuma.htm

 • -2
  Cita ventspilniece. Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Jā,tiešām savādi,spriedums pasludināts,bet šeit rakstā redzam - viena persona,otra persona,trešā...
  Vai bija grūti arī vārdus un uzvārdus nopublicēt?

 • -9
  Lielais Kretīns Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Tipiskie ventspilnieki, vienmēr var par kaut ko pasūdzēties :D

 • -7
  Neimanis Pirms 3 nedēļām

  Sveiks, Imant! Tev arī jaukus svētkus un nākamo gadu :) Ja pamanījis, fotogrāfiju autors ir VB fotogrāfs, bet tik un tā likt 2014. gada fotogrāfijas diez vai būtu bijis tas pareizākais. Alkas ieraudzīt vainīgos vaigā laikam jau ir no viduslaikiem, kad uz publisko soda izpildīšanu nāca kā uz labu teātra izrādi :)

 • -2
  Elviss22 Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  ...Kurzemes apgabala tiesa visas trīs attaisnoja?!? Pareizi jau ir, Lembergs kādreiz esot izteicies, ja nevar nozagt miljonu tad nav ko ķengāties. Te miljona zagles attaisno, bet kad veikalā nozog maizes kukulīti, tad uz reizi dabū reālu cietumsodu.

 • -3
  Didzis_P Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Kurā vietā ņēmi, ka ir attaisnotas?

 • -4
  Vpr Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/35155-lembergs-siltuma-lieta-pieradijumu-kopums-nav-pietiekams

 • -3
  Didzis_P Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Vpr, tev nešķiet, ka šis tiesas spriedums pārsūdzēts un ir nākamais lēmums - jaunāks par tavu publicēto 2018. gada ierakstu? Par naudas piesavināšanos no «Ventspils siltuma» piespriež brīvības atņemšanu -publicēts 16. jūnijs, 15:53, 2020 | LETA/Ventas Balss https://www.ventasbalss.lv/zinas/kriminalzinas/41661-par-naudas-piesavinasanos-no-ventspils-siltuma-piespriez-brivibas-atnemsanu

 • -3
  Didzis_P Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Vpr, arī šo pērnā gada tiesas spriedumu varēja pārsūdzēt, kas arī tika darīts, taču Senāts ir noraidījis iesniegtās kasācijas sūdzības, tāpēc tagad stājies spēkā notiesājošs spriedums,

 • -3
  Didzis_P Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  https://www.delfi.lv/news/national/criminal/stajies-speka-notiesajoss-spriedums-kriminallieta-par-naudas-piesavinasanos-no-ventspils-siltums.d?id=53912781

  Senāta Krimināllietu departaments 29. decembrī atstāja negrozītu Kurzemes apgabaltiesas spriedumu, ar kuru trīs pašvaldības SIA "Ventspils siltums" bijušās darbinieces atzītas par vainīgām

 • 0
  Vpr Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Atbilde uz jautājumu "Kurā vietā ņēmi, ka ir attaisnotas?" ir šajā pašā Šodien, 15:24 rakstā - "Savukārt Kurzemes apgabaltiesa pēc tam visas trīs darbinieces attaisnoja".

  ELVISS22 komentārs ir tieši par teikuma daļu "Savukārt Kurzemes apgabaltiesa pēc tam visas trīs darbinieces attaisnoja".

  Un viņa komentārs raisījis tevī neirozi, savādāk būtu paslīdējis tam garām.

 • -1
  Elviss22 Pirms 3 nedēļām

  To Didzim. Nav svarīgi kurā laikā attaisnoja, bet mani pārsteidz tas fakts ka vispār attaisnoja , nozog vairāk kā miljonu un... attaisno. Ja netiktu pārsūdzēts, tad arī paliktu attaisnotas uz visiem laikiem. Jājautā, ja tā uztraucies, vai nebiji ieinteresēts tajā zagšanā?

 • -3
  Didzis_P Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Novēlu Jaunajā gadā veselo saprātu, lai turpmāk tādus idiotismus nenāktu prātā rakstīt. Nez, ko Tu vēl kādam piedēvētu par citiem grēkiem? Tavai zināšanai, es jau paskaidroju Vpr, ka nebiju sapratis tavu rakstīto komentāru par attaisnošanu.

 • -3
  Vītols2 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Elvis22 nevajag vispārināt neesošus argumentus. Tiesu lēmumi ir publiski pieejami, lūdzu atsūti man trešās instances lēmumu par brīvības atņemšanu saistībā ar maizes nozagšanu veikalā. P.S. brīvajā laikā izlasi grāmatu - factfulness - paliks vieglāk!

 • 0
  .Nahs Nahs Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  "Pasaulē, kā smejies, tā dara: mazos zagļus kar, lielos ceļ amatos" - citāts no "Mērnieku laikiem".

 • -3
  Didzis_P Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Kurzemes apgabaltiesa pērn piesprieda brīvības atņemšanas sodus, līdz ar to tagad ir stājies spēkā notiesājošs spriedums, jo Senāts noraidīja iesniegtās kasācijas sūdzības

 • -1
  Vpr Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Atbilde uz jautājumu "Kurā vietā ņēmi, ka ir attaisnotas?" ir šajā pašā Šodien, 15:24 rakstā - "Savukārt Kurzemes apgabaltiesa pēc tam visas trīs darbinieces attaisnoja".

  ELVISS22 komentārs ir tieši par teikuma daļu "Savukārt Kurzemes apgabaltiesa pēc tam visas trīs darbinieces attaisnoja".

  Un viņa komentārs raisījis tevī nervozi, savādāk būtu paslīdējis tam garām.

 • -3
  Didzis_P Pirms 3 nedēļām

  Tak kurā gadā tas bija, kad attaisnoja... Tieši tā, ELVISS22 komentārs man šīs ziņas sakarā nesavilkās ar šo teikumu

 • 0
  A.n.i.t.a Pirms 3 nedēļām

  Piekrītu tiem komentāriem ,kuros teikts - ja zodz, tad miljonu..... tajā teicienā vēl par karalieni arī, bet teiciens jau sens un dzīve pierāda , ka , ja nevari tikt pie lielas naudas, tad nesmērē rokas ar sīknaudu . Pēc tāda principa rīkojušies gandrīz visi šodienas miljonāri , jo vēl jau darbojas arī teiciens- nav noķerts, nav zaglis!!!

 • -8
  yolo Pirms 3 nedēļām

  Ja pareizi saprotu, tad tu apgalvo, ka vienīgais veids kā bût turīgam, ir zogot?

 • 0
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Vecā gadā vēl atbildēšu pārgudrajam yolo- pie miljoniem daudzi ir tikuši negodīgā ceļā , neteicu ,ka visi- "gandrīz visi" , Latvijā ,kur lielākā tautas daļa dzīvo uz un pat zem nabadzības robežas. Nopelnīt godīgi un dzīvojot taupīgi un neņemot kreītus, labākajā gadījumā var iekrāt dzīvoklim, pieticīgam auto, bet mājas, lepnas mašīnas var atļauties , ja prot tikt pie Eirpoas naudām vai valdības "siles" vai ņemot kredītus un maksājot mūža garumā aizdevējiem. Lai labs Jaunais gads ,yolo,un nebāzies par korķi visām pudelēm un netēlo visgudro!!!

 • -4
  yolo Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Piedod, bet tev acīmredzami nav ne mazākās sajēgas

  Paldies un Tev arī veiksmīgu Jauno gadu

 • 0
  Kriska Pirms 3 nedēļām

  Vajnīgās jau sen ārā. Mūsu tiesu sistēma 11 gadu čakarējas . Bet kas ar to miljonu?

 • -2
  feis Pirms 3 nedēļām

  miljons ir tur kur viņam bij jabūt.

 • 0
  Brīvā Latvija Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Jura Ģ. veiktais foto, tiesas zālē, ir vienīgais man zināmais, publiski apskatāms, attēls no šī tiesas procesa. Iespējams, ka kādreiz autors pastāstīs, kādos apstākļos un kādēļ šādā rakursā, tapis šis unikālais attēls. Par lietu lasīju rakstus ''Ventas Balsī'' parunājos ar lietā iesaistītājiem cilvēkiem. Sākums bija sensacionāls - "Ventspils Siltumam'' nozagts miljons! Vainīgajām jāsēž cietumā! Tā izteicās Aivars L., kurš pašreiz pats atrodas ieslodzījumā. Tika pratināts bijušais uzņēmuma vadītājs un finansu direktore - viens pensijā un nekā neatceras, bet dāma neko nezina, jo abonentu daļā, kas tagad nojaukta, cita uzkaites programma. Liecības sniedza arī apkopēja, kura vairākkārt ņēmusi naudu no klientiem un T34 virtuves darbiniece - kura redzējusi, ka vadītāja ēdusi kafejnīcā par nozagto naudu. Vēl kāds redzējis grāmatvedei dārgu brošu. Nopratinot klientus, procentuāli noteica, cik nav saņēmuši čekus un tā radās miljons. Nauda, ikdienā, ģimenēs, notērēta. Tagad nav pat veselība.

 • 0
  mernigors Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Jā, Neimani! Ne tik sen laikraksts sauca vārdā katru šoferi, kas tika pieķerts braucot reibumā. Tāpat mazsvarīgs nav fakts, ka izšeptēja jau tā trūcīgo iedzīvotāju naudiņu. Tāpat nav atbildēts, kā var izsaimniekot miljonu, bet neviens nav to pamanījis( kā šajā uzņēmumā ir ar finasistu kompetenci). Var tikai šausmās iedomāties, kas šajā laikā ir noticis ar pašvaldības naudiņām( kur visi ir vienādi domājošie). Vēl trakāk - cik pamatots ir apkures tarifs, ja katru gadu ieņēmumos ir pazuduši simtiem tūkstošu EUR un tas nav atstājis būtisku ietekmi uz finanšu rādītājiem...

 • -2
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Mernigor , pilnīgi jums piekritu. Un vēl; ja tagad Siltuma ienākumi tiek kontrolēti , kāpēc tarifs nepaliek mazāks?

 • -5
  Didzis_P Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Interesants jautājums laikā, kad sadārdzinās energoresursu cenas! Priecājies, ka vēl nepaaugstina, kā tas šobrīd notiek citviet. Tūlīt pacelsies citu pakalpojumu tarifi, ko tad teiksi, ka o, cik tas ir fun?!

 • -5
  Marta P Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Šobrīd paaugstinās visas cenas, elektroenerģija, gāze, degviela - viss. Tas viss arī būtiski sadārdzina kā pakalpojumu tā produktu cenas, jo lai jebko saražotu, nodrošinātu kādu pakalpojumu - nepieciešami resursi, kuru cenas sadārdzinās.
  Lai arī cik ļoti tiek kontrolēti siltuma ienākumi, tas nekādā mērā nevar nodrošināt, ka to neietekmē pasaulīgi notikumi.

 • -3
  Vītols2 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Latvijā un Pasaulē gāzes cenas desmitkārtojušās. Daugavpilī sludinās enerģētisko krīzi. Taču, Ventspilī siltuma izmaksas saglabājas tajā pašā apjomā, pateicoties iepriekš veiktajām investīcijām - un atkal nav labi :D :D

 • 0
  Brīvā Latvija Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Iekopējot lejākesošo saiti, iespējams lejuplādēt, astoņās lapaspusēs, PDF formātā, Latvijas Republikas senāta 2021.gada 29.decembra anonimezēto lēmumu, kur katrs pats sapratīs kas ir personas A,B un C. Sazinoties ar kādu no A,B,C uzzināju, ka vēl būs tālāka tiesvedība.
  Ieejot lapā jāuzspiež uz SKK-66/2021
  https://www.at.gov.lv/lv/jaunumi/par-tiesu-lietam/kriminallietu-departamenta/stajas-speka-notiesajoss-spriedums-kriminallieta-par-naudas-piesavinasanos-liela-apmera-no-sia-ventspils-siltums-10940

 • -2
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Didzi, Ventspils siltums kurina ar šķeldu no mūsu pašu meža, un ar biržām nav saistīti ( vismaz nevajadzētu būt). Es par aizliegumu šķeldu eksportēt , vismaz krīzes laikā.

 • -4
  Didzis_P Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nu ja, tavuprāt siltuma ražošana notiek tikai ar šķeldu, bet elektrība jau nemaz nav vajadzīga. Tikai palūko, kādas šobrīd ir elektrîbas izmaksas. Drīz daudzi uzņēmumi dēļ tā vien bankrotēs. Nesaprotu cilvēkus, kuri domā un spriež savā šaurā redzējumā

 • -5
  Marta P Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Kādam jau arī tā šķelda ir jāsašķeldo un jānogādā līdz siltumam, tā izmaksas ietekmē kā darba algu izmaiņas, tā arī degvielas cenu kāpums.
  Tālāk - lai notiktu kāds process, tajā atkal ir kā darbinieki, tā vēl citi resursi, tā pati elektroenerģija - abiem izmaksas ir augušas.
  Pilsētniekiem būtu jābūt pateicīgiem, ka pilsētā ir tik atbildīgi uzņēmumi, kas plāno, seko līdzi un pie iespējas tarifus, pat laikā, kad visam cenas kāpj, notur esošajā līmenī.

 • -1
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Uzņēmums tik nabags, ka nozaga miljonu un nepamanīja vairākus gadus

 • -1
  Vpr Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  tā savu darbu darīja siltuma finanšu pārvaldnieki un pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības korifeji

 • -2
  Didzis_P Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Ja atceries, tad toreiz bija divi siltuma uzņēmumi. Ja piesavinātos visu summu uzreiz, tad gan jau, ka pamanītu fiksi un ātri. Bet, tas jau bija vilcies gadiem, un, ja pa mazām summām, tad dubultās grāmatvedības rezultātā, var arī nepamanīt līdz brīdim ...

 • -4
  Neimanis Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Vpr, kaut ko darīt vienmēr ir grūtāk, nekā tikai kritizēt, klaigāt, ka nekas nav labi un pareizi un saukt visus par blēžiem. Neko nedarot nav nekāda riska nonākt starp tiem, ko vaino, kad kaut kas aizgājis ne tā. Tiesa, arī kļūt slavenam ar paveikto ir teju vai neiespējami, bet ne visiem svarīga ir tieši tāda slava, ne :)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: