Valsts policija atkārtoti atgādina par šobrīd aktuālajām krāpšanām, noziedzniekiem slēpjoties zem kurjerkompāniju ''DPD Latvija'' un ''Omniva'' logo. Par krāpnieku upuriem kļuvuši iedzīvotāji Kurzemē.

Aizvadītajās brīvdienās Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka kāda ventspilniece bija ievietojusi pārdošanas sludinājumu portālā ss.com, un saņēmusi informāciju Whatsapp no kādas personas, kura apgalvoja, ka vēloties iegādāties preci – zābaciņus. Persona atsūtīja viltus vietnes saiti, atdarinot "Omniva" mājaslapu, ar aicinājumu tajā ievadīt bankas norēķinu kartes datus. Tādā veidā no bankas konta tika izkrāpti gandrīz 800 eiro.

Otrā gadījumā kuldīdzniece bija ievietojusi sludinājumu portālā ss.com par to, ka viņa pārdod printeri. Viltus pircējs izteica vēlmi veikt maksājumu ar kurjerpasta "DPD" starpniecību. Pārdevējai tika atsūtīta viltus interneta saite, kur bija prasīts ievadīt savas bankas un personīgos datus. Tā rezultātā no bankas konta tika izkrāpti vairāk kā 500 eiro.

Valsts policija atgādina nekādā gadījumā neievadīt savus personīgos datus un bankas kontu datus saitēs, ko atsūtījuši svešinieki, pirms neesat pārliecinājušies par šo saišu patiesumu.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, aicinām nekavējoties par to ziņot savai bankai. Pēc tam jāvēršas policijā ar iesniegumu: elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot iesniegumu uz pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē Mana Drošība.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Jeska 19.04.2021, 18:40:27

  Cik var vēl atgādināt? Ja cilvēks ir lohs, tad tad ir uz visu mūžu

 • -4
  Latvija pāri visām! 19.04.2021, 22:47:00

  Jeskas pašatskārsme.)

 • -3
  Aigars G. 20.04.2021, 08:57:29

  Brīvība laikam regulāri esi klients tādiem

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: