Piektdien, 26. martā kāds vīrietis administratīvā pārkāpuma izskatīšanas laikā un lēmuma pieņemšanas brīdī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekam piedāvāja naudu par to, lai mazinātu izdarītā soda apmēru par braukšanu reibumā.

25. martā ap plkst. 00.40 Ventspils novadā, Tārgales pagastā konstatēts, ka vīrietis vadīja automašīnu, būdams 1,15 promiļu reibumā.

26. martā vīrietis ieradās uz lietas izskatīšanu Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa telpās, kur administratīvā pārkāpuma procesa lietas izskatīšanas laikā, lai mazinātu izdarītā soda apmēru, viņš Satiksmes uzraudzības rotas vecākajam inspektoram piedāvāja kukuli - 300 eiro.

Vecākais inspektors par notikušo likumpārkāpumu informēja kolēģus un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē vīrietim ir piemērots naudas sods - 1000 eiro un tiesību atņemšana uz trīs gadiem.

Saskaņā ar Krimināllikumu par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību došanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro sodu no 850 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem.

Lasi vēl

Komentāri (13)

 • -6
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Naivais. Menti tagad pavisam ļaunīgi palikuši, a' šis muļķītis nāk ar trim simtiem...

 • 0
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  par tādām lietām atlaiž no darba.tas nav tā vērts.. arī reputācija svarīga..nē kukuļus dot nedrīkst...nedari neko tādu ja negribi tikt noķerts.bet ja dari-atbildi...

 • 0
  mernigors Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Tas ir Baltkrievijas variants. Patiesi demokrātiskā valstī saruna sāktos ar dokumenta parakstīšanu par nepatiesas liecības sniegšanas atbildību un arī dokumenta , kas informē, ka jebkāda atlīdzības piedāvāšana lietas ietvaros ir krimināli sodāma. Bet mēs nedzīvojam demokrātiskā valstī.

 • 0
  .Heinrichs Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Cilvēks jau labu gribēja.Iedot bišku naudiņas priekš smēķiem.Bet uzrāvās uz nepīpētāja.

 • -1
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Te jau varbūt arī izprovocēja, deva cerību ka var sarunāt un ņems,
  un tad...caps - šie tiek pie krimināllietas.
  Mož prēmiju izrakstīs.

 • 0
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  jauki, tad lai sadzērušies šoferi vadā līdzi savus advokātus,jo ja ir pod šafē-svarīgus dokumentus parakstīt jāliek uzticamai personai...

 • 0
  Ģimnāzists Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Taču jāpaņem pie dziesmas kāds ar mazajām summām arī ir, savādāk būs aizdomu par iespējamajiem īstajiem-normālajiem kukuļiem.

 • 0
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  degpunktā tādu kas grib atpirkties bez gala...to naudu varēja ieguldīt savā veselībā un izārstēties no alkoholisma...

 • -2
  Вадим Лемтюгов Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Būtu pareizais cipars visu varētu sarunāt,bet ar 300-tiešām smieklīgi!

 • 0
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  cienītais, par ko jūs runājat-nu kur dzērājam lielāka nauda?

 • 0
  FlodA Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Dažiem dzērājiem un netikai ,,dzērājiem ,, naudiňš ir.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: