BK Ventspils basketbolistiem neizdevās nodrošināt Latvijas-Igaunijas līgas regulārās sezonās otro vietu, jo aizvadot vāju maču Ogrē tikai piedzīvots otrais zaudējums pēdējos trīs mačos un cīņa par sudraba pozīciju vēl turpinās.

Ventspilnieki marta vidū pamanījās pirmo reizi vēsturē piekāpties Latvijas Universitātei (88:76), dažas dienas vēlāk ar pēdējo sekunžu metienu tika izrauta uzvaras pret Liepāju (73:71), bet tālāk sekoja vizīte pie Ogres, kas nebija uzvarēju jau trīs mačus pēc kārtas. Jebkāds panākums ļautu Ventspilij nodrošināt otro vietu, nosacīti ērtāku pretinieku Latvijas-Igaunijas līgas ceturtdaļfinālā un arī ceļazīmi uz nacionālā čempionāta pusfinālu.

Jau mača sākums parādīja, ka labāk noskaņojušies ir mājinieki, kurus uz priekšu vilka Andre Vokera rezultativitāte. Tiesa, no sešu punktu deficīta Ventspils prata tikt līdz -1 un ceturtdaļu arī varēja noslēgt neizšķirti, taču vispirms tika sasteigts ar metienu, bet pēc tam tikai ar skatu pavadīts Vokera gājiens uz grozu – 21:25. Izšķirošie notikumi risinājās nākamajās divās ceturtdaļās, kuras ventspilnieki faktiski nospēlē pastaigas režīmā. Šīs 20 minūtes tika zaudētas ar 34:53, kas pirms izšķirošajām desmit minūtēm nozīmēja 23 punktu deficītu – 55:78.

Ceturtajā ceturtdaļā Ventspils iemeta vairāk punktu nekā iepriekšējās divās kopā (37), pat tika mēģināts vēl glābt maču, tomēr izliets jau bija pārāk daudz, tāpēc neko vairāk kā pieklājīgu rezultāta starpību panākt neizdevās – 92:100. 26 punkti Artūra Ausēja rēķinā, Māris Gulbis pievienoja 14, bet Kamerons Randls no spēles iemetot tikai 4 no 11 metieniem, guva 13 punktus. Viņam arī piecas rezultatīvas piespēles.

28. martā Ventspils savā laukumā uzņems VEF, divas dienas vēlāk viesosies liepājnieki, bet pēdējā regulārās sezonas spēle mūsējiem ir 3. aprīlī Valmierā.