No 16. septembra nedēļas garumā Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla ''ROADPOL'' organizētā akcija ''ROADPOL Drošības dienas''. Šīs akcijas mērķis bija kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Diemžēl mērķis uz Latvijas ceļiem nav īstenojies. Šīs nedēļas laikā ir reģistrēti vairāk nekā 600 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 116 personas un divas personas gājušas bojā. Iespējams, šo traģisko negadījumu iemesls varētu būt autovadītāju neuzmanība vai nogurums.

Šīs nedēļas laikā policija veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību. Tika uzraudzīti gan autovadītāji, gan mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki. Tika kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana, tāpat arī veikta pastiprināta ātruma kontrole. Ņemot vērā, ka tika piesaistīti plašāki policijas spēki ceļu satiksmes uzraudzībai, un neraugoties uz sabiedrības informēšanu par gaidāmajām pārbaudēm, nākas secināt, ka tomēr daļa satiksmes dalībnieki ir izturējušies bezatbildīgi un nav ievērojuši ceļu satiksmes noteikumu prasības.

Pārbaužu laikā uz Latvijas ceļiem pavisam kopumā pieņemti 2360 administratīvā pārkāpuma lēmumi. No kopējo pieņemto lēmumu skaita par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu pieņemti 1423 lēmumi, kas ir nedaudz vairāk nekā ikdienā. Tāpat 49 lēmumi pieņemti par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un seši par braukšanu narkotisko vielu iespaidā. Savukārt 252 personas ir fiksētas braukšanas laikā nelietojot drošības jostas.

''Aicinām autovadītājus ne tikai šādu akciju laikā, bet arī ikdienā nebūt pārgalvīgiem un rūpēties par savu drošību, kā arī atcerēties, ka ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana, tajā skaitā ātruma pārsniegšana un braukšana atrodoties alkohola reibumā, apdraud ne tikai pašu vadītāju, bet arī transportlīdzekļa pasažierus un citus satiksmes dalībniekus. Atceries - katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir pamats drošībai!'' uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Juris Jančevskis.

Šī brīža statistika nav iepriecinoša, Latvijā šogad līdz 22. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 94 satiksmes dalībnieki, bet ievainoti 3058, no kuriem 346 smagi cietuši. Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 92 cilvēki, bet smagi cieta 337 personas.

Lasi vēl

Komentāri (9)

 • -7
  Blogs 23.09.2020, 15:30:44

  Stingrākiem likumiem jābūt,tad gan būs kārtība!
  Par jostu nelikšanu pus gadu nost tiesības.....
  Par alkaholu lietošanu 5 gadus nost tiesības
  Par agresivitāti 3 gadus nost tiesības
  Par nogurušiem vadītājiem štrāfēt tās firmas kam pieder vadītājs ar bargu naudas sodu,bet ja parasts noguris autobraucējs un brauc arī 3gadi nost tiesības
  Nerkitiku iespaidā-uz mūžu nost tiesības (no tā retais izārstējas)
  Bargākiem jābūt!Jūsu tukšas runas un naudas sodi situāciju neuzlabos!!!

 • -10
  peace 23.09.2020, 16:49:09

  Alko ir pretīgākais no visiem apreibinošajiem līdzekļiem - no tā ķipa daudzi ''izārstējās'' ? Tpt dzer un brauc diemžēl
  Tava sodu skala ir pilnīgi subjektīva un redzētu kā pats Justos kad pus gadu iesi ar kājām tpc ka aizmirsi jostu 1x uzlikt

 • -4
  qwerty 23.09.2020, 19:00:12

  Ja autovadītājs ir viens savā mašīnā un nav piesprādzējies, tad kāds ir apdraudējums apkārtējiem???

 • -1
  ventspilnieks 36,7 23.09.2020, 16:19:57

  Pietiktu jau, ja štrāpētu par klausuli pie auss vai ekrāna bakstīšanu un pagriezienu nerādīšanu. Jāsāk ar mazumiņu. Tur jau nebūtu skaitļi 49 un 252, bet tūkstošos. Piedevām, neuzliktā josta nenovērš uzmanību no ceļa vai kā citādi apdraud pārējos satiksmes dalībniekus, pretēji viedierīces lietošanai.

 • 0
  Nah Nahs XIII 23.09.2020, 16:30:32

  Un uz vietas telefonu konfiscēt un turpat uz ceļa iznīcināt!
  Tikai tā varētu cīnīties ar tiem pļerinātājiem un īsziņu sūtītājiem pie stūres!

 • -15
  STOPVACZISM 23.09.2020, 18:05:50

  Noriebušies nejēgas, kas tik prasa smagākus sodus.
  Gribat dzīvot, idiņi, kaut kādā totalitārā policejiskā valstī, kur varneši un poliči dresēs cilvēkus no rīta līdz vakaram un beigās jūs pašus atstās bez biksēm kājās.
  Domājiet ar galvu - barguma zobens, ko tik histēriski piesaucat, kādā reizē skars arī jūs!
  Brauksim kā braukuši.
  Tāpat parunājam pa telefonu pie stūres, kad vajag, un runāsim.
  Protams, tas jādara uzmanīgi divu iemeslu dēļ - lai nezaudētu vadību un lai neuzrautos uz poliča.
  Avārijas bija, ir un būs.
  Mums tāpat ir labi, mums nevajag izfantazētu ideālu, bet realitātē totalitāru valsti.

 • -3
  Elviss22 24.09.2020, 09:49:03

  Pirmkārt vajag sodīt tos, kuri lien pa ceļu kā utis ap 60km/h tie visvairāk rada problēmas uz ceļa, otrkārt ceļi jau Latvijā ir zem katras kritikas šauri, līkumaini, ceļa malas ar krūmiem aizaugušas utt.

 • -6
  Blogs 24.09.2020, 13:04:50

  Vajag......-Es nekad neaizmirstu jostu piesprādzēt nedz sev nedz aizmugurē sēdošiem tas ir automātiski iesēžoties mašīnā un kas attiecas uz agresīvu braukšanu vai bezatbildību tad arī neko tādu nepārkāpju jo apzinos situācijas un vēl gribu dzīvot un būt sveika un vesela.
  Drāzt bargi visus pārgalvjus vajag un tā kārtīgi!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: