Līdz 22. oktobrim ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem var pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstītajā pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide", pavēstīja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Alise Bērziņa.

Šī ir piektās kārtas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem, un šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās. Šajā kārtā mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 57 izglītības iestādes visā Latvijā.

VIAA direktore Dita Traidās uzsvēra, ka šajā kārtā mācību piedāvājums tiek paplašināts ar 196 profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmām uzņēmējdarbības nozarē. Aģentūra aicina arī šajā nozarē strādājošos izmantot iespēju stiprināt savu konkurētspēju, pilnveidojot profesionālo kompetenci.

Bērziņa informēja, ka, sākot ar piekto pieteikšanās kārtu, ir mainījušies līdzfinansējuma nosacījumi, un, apgūstot kādu no profesionālās tālākizglītības programmām, kuru noslēgumā var iegūt profesiju, iedzīvotājiem būs jāmaksā tikai 5% līdzmaksājums, jo 95% sedz ES fondi un valsts. Turklāt pēc programmas apgūšanas iedzīvotājs varēs saņemt arī ceļa izdevumu kompensāciju līdz 30 eiro mēnesī, kas iztērēti, dodoties uz prakses vietu un atpakaļ.

Pārējās izglītības programmās iedzīvotāju līdzfinansējuma apjoms paliek nemainīgs, proti, 10%, un ES fondu un valsts finansējuma apjoms - 90%. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

Pieteikšanās mācībām iespējama tiešsaistē mājaslapā "www.macibaspieaugusajiem.lv", izmantojot "latvija.lv" autentifikāciju un e-pakalpojumu jebkurā diennakts laikā.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču vienlaicīgi iespējams mācīties tika vienā izglītības programmā.

Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies piektajā mācību kārtā, sāksies 2020. gada novembrī.

Bērziņa pauda, ka gadījumos, ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, ir aicinājums vērsties pie pieaugušo izglītības koordinatoriem 81 VIAA sadarbības pašvaldībā. Mācību pieteikumu var noformēt arī klātienē VIAA, iepriekš piesakoties un uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Savukārt 28 Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs var saņemt karjeras konsultāciju.

VIAA pārstāve akcentēja, ka kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā noritējušas jau piecas pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 34 000 strādājošo, no kuriem vairāk nekā 23 000 izglītošanos jau pabeiguši. 31% visu mācību dalībnieku ir vecumā no 45 gadiem, savukārt 19% - vecumā virs 50 gadiem.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Runga 22.09.2020, 13:06:38

    Droši vien ļoti daudz gribētāju. Viņiem portāls bremzē, pat uzkaras, laiku pa laikam.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: