"Ventspils" UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā ceturtdien mājās jau piektajā minūtē iesita vārtus, taču turpinājumā pretinieki no Norvēģijas superkluba "Rosenborg" bija krietni pārāki.

"Ventspils" piedzīvoja sagrāvi pret Norvēģijas komandu Tronheimas "Rosenburg" - 1:5 (1:3).

Vārtus mājiniekiem guva Jevgeņijs Kozlovs, bet viesiem divus "golus" iesita Dino Islamovičs, pa vieniem - Annešs Konradsens, Karlo Holse un Kristofers Zahariasens.

Jau piektajā minūtē vējainajā laukumā mājinieki izvirzījās vadībā. Tālu Dmitrija Litvinska piespēli ar vienu pieskārienu vārtu tālajā stūrī raidīja labā pozīcijā pret vārtsargu nokļuvušais Kozlovs.

14. minūtē par jau ne pirmo paņēmienu, lieki neceremonējoties ar pretiniekiem, dzelteno kartīti saņēma Kaspars Svārups, bet minūti vēlāk Giorgi Mčedlišvili savā laukumā trāpīja pa kāju Semjuelam Adegbenro - 11 metru soda sitiens. To lieliski realizēja Islamovičs - 1:1.

Norvēģi uzbruka vairāk, taču bīstamu momentu praktiski nebija. Tāpēc negaidīti norvēģi izvirzījās vadībā 37. minūtē, kad ar tālsitienu vārtu tālajā stūrī vārtus ieņēma Annešs Konradsens.

Puslaika beigās bumba vēlreiz pabija "Ventspils" vārtos, taču tika fiksēta aizmugure.

Kompensācijas laika trešajā minūtē savu tomēr norvēģi panāca. Pēc Holses piespēles uz kreiso vārtu stabu Andrijs Sahņevičs neko nevarēja padarīt Islamovičam, kurš apstrādāja bumbu un raidīja to vārtos starp kājām mājinieku vārtsargam Delem Alampasu.

63. minūtē Litvinskim tika parādīta strīdīga sarkanā kartīte par pēdējās cerības pārkāpumu, ar roku skarot bumbu pusmetra attālumā no soda laukuma.

Minūti vēlāk piešķirto brīvsitienu pret nepareizi novietoto "sienu" realizēja Holse.

71. minūtē Zahariasens bija pirmais cīņā par bumbu mājinieku soda laukumā, panākot 5:1 viesu labā.

"Rosenborg" vietējā čempionātā uzvarējusi 26 reizes, kas ir visu laiku labākais sniegums valstī.

Tronheimas komandai UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā laika posmā no 1995. līdz 2007. gadam spēlēja 11 reizes. UEFA Čempionu un Eiropas līgu turnīros komanda kopumā aizvadījusi 265 spēles.

Pagājušo sezonu "Rosenborg" Norvēģijas čempionātā noslēdza trešajā pozīcijā.

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā norvēģi ar 4:2 uzvarēja Islandes komandu "Breidablik".

Ventspilnieki pirmajā kārtā ar 2:1 (1:1) pārspēja Moldovas klubu Tiraspoles "Dinamo-Auto".

Ventspilnieku līdz šim augstākais panākums Eiropas kausos ir iekļūšana Eiropas līgas grupu turnīrā 2009./2010.gada sezonā, tur ar trim neizšķirtiem sešos mačos ieņemot ceturto vietu četru komandu konkurencē.

Pagājušajā gadā Eiropas līgas kvalifikācijā ventspilnieki pārvarēja divas kārtas, apspēlējot Albānijas klubu Duresi "Teuta" un Maltas vienību Gziras "United", bet trešajā kārtā atzīstot Gimaraišas "Vitoria" no Portugāles pārākumu.