Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policija visā Kurzemes reģionā rīkoja profilaktisko pasākumu ceļu satiksmē, kura laikā tika pārbaudīts, vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē.

Tāpat Valsts policija pārbaudīja transportlīdzekļu riepu protektora atbilstību normai, pievērsa uzmanību drošības jostu lietošanai, bērnu sēdeklīšu izmantošanai, kā arī viedierīču lietošanai. Kopumā Kurzemē tika pārbaudīti 850 transportlīdzekļi, savukārt protokoli noformēti 169 gadījumos. 50 protokoli noformēti par neatbilstošu riepu protektoru dziļumu, no tiem 10 Ventspilī.

Tāpat ir noformēti 36 administratīvo pārkāpumu protokoli par drošības jostu nelietošanu. Kurzemes reģionā par bērnu sēdeklīšu nelietošanu ir noformēti 5 protokoli, par viedierīču lietošanu – 5 protokoli, savukārt par transportlīdzekļu vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē – 7 protokoli, no tiem 4 - velosipēdistiem. Profilaktiskā pasākuma laikā tika konstatēti arī citi pārkāpumi, kā, piemēram, braukšanas ātruma pārsniegšana – 19 gadījumos, agresīva braukšana – 14 gadījumos un braukšana bez tiesībām – 8 gadījumos.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds, atskatoties uz rezultātiem, atzīst: “Diemžēl rezultāti parāda, ka transportlīdzekļu vadītāji vieglprātīgi izturas pret elementārām ceļu satiksmes drošības prasībām. Šie 50 protokoli par neatbilstoši riepu protektoru dziļumu ir noformēti vien četrās stundās.”

Smagas traumas cilvēks gūst galvenokārt tad, kad nelieto drošības jostu, nesargājot savu dzīvību un veselību. “Situācija ir jālabo, mūsu mērķis ir samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu ar cietušajiem un bojāgājušajiem. Pēc šiem rezultātiem redzam, kā attiecamies pret riepām – to stāvokli, bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietošanu. Tāpēc Valsts policija šonedēļ pastiprināti pievērsīs uzmanību drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanai, lai mazinātu cietušo skaitu ceļu satiksmes negadījumos. Esam atbildīgi gan pret sevi, gan apkārtējiem” aicina Gints Ešenvalds.

Lasi vēl

Komentāri (9)

 • 0
  qwerty Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  ...50 protokoli noformēti par neatbilstošu riepu protektoru dziļumu, no tiem 10 Ventspilī...
  Tas liecina par šo braucēju fatālu bezatbildību vai finansiālu mazspēju.

 • -4
  .Barons. Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  To ir vien liel Problēm,le dabut Orģināl Riep priekš man Volg,le zinat.
  Aiz to ir braukt ar tād,kād ir.

 • 0
  Nah-nahs (ceturtais sivēns) Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  http://www.gaz21.lv/lv/riepa-6-70-15-170-380-1

 • -4
  .Barons. Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Un vel-iekš to Bild pulk Auto ar aizklāt Nummur zīm.
  To ar viss bij Štrāpet?

 • -5
  yolo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  lietoto riepu tirgus plaukst un zeļ, kur pa jaunu riepu cenu tirgo lietotus mēslus no skandināvijas. Problēma ir nevis finansēs, bet stulbajās galvās... “krievlaikos ziemenes nebija vispār “ utml. murgi kalpo kā tups attaisnojums

 • 0
  Boobs777 Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Tā jau Ugāle nebija reids ka visi brauc dzērumā un bez tiesībām tā arī vēl joprojām brauc:-D

 • -2
  krustmateflorence Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vajadzētu sodīt arī tos auto vadītājus, kuri vēl joprojām ,auto vada un runā pa telefonu.
  Pati pa sava limuzīna logu esmu neskaitāmas reizes to ievērojusi,kas tas ir ,ka nevar ar šo netikumu tikt galā/

 • 0
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Plāns izpildīts un naudiņa sakasīta.

 • 0
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  vai finansiālu mazspēju.
  -----
  Drīzāk šitas. Daudzi var atļauties vien autiņus, kas paši ir jaunu riepu komplekta cenā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: