Lai nodrošinātu izglītības procesa nepārtrauktību, valdība šodien nolēma nepiemērot mājas karantīnas nosacījumus tiem pamatskolēniem un vidusskolēniem, kuri kļuvuši par Covid-19 slimnieka kontaktpersonām.

Lai piedalītos klātienes izglītības procesā pamata un vidējās izglītības pakāpē, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās, izglītojamais, kurš noteikts kā Covid-19 kontaktpersona, turpmāk varēs neievērot mājas karantīnas nosacījumus, ja tiek veikta izglītojamo rutīnas skrīninga testēšana atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra algoritmam. Proti, vairs nebūs desmit dienas jāievēro mājas karantīna, atgriežoties izglītības iestādē bez negatīva testa, kā arī netiks piemērots regulējums par testēšanos septiņu dienu periodā katru dienu pirms klātienes mācību dienas sākšanas.

Arī izglītības procesā nodarbinātie, studējošajie un izglītojamo asistenti, kuri noteikti kā kontaktpersonas, turpmāk varēs neievērot mājas karantīnas nosacījumus, turpinot skrīningu darba devēja vai iestādes vadītāja noteiktas atbildīgās personas uzraudzībā.

Tikmēr augstskolas un koledžas turpinās veikt testēšanu par pašu līdzekļiem.

Savukārt, lai piedalītos klātienes izglītības procesā pirmsskolas izglītības pakāpē, tostarp interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās, vai lai klātienē saņemtu bērnu uzraudzības pakalpojumu, izglītojamais, kurš noteikts kā kontaktpersona, tāpat kā līdz šim var neievērot mājas karantīnas nosacījumus, ja kopš pēdējā kontakta ar inficētu personu pagājušas ne mazāk kā desmit dienas.

Pašlaik augstskolās un koledžās studiju procesā, kā arī darba pienākumu veikšanā klātienē piedalās personas ar vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātu. Turklāt 15. februārī stāsies spēkā nosacījums, ka gan klātienē, gan attālināti studiju procesa veikšanā, nodarbinātībā un pakalpojumu sniegšanā būs nepieciešams primārās vakcinācijas, balstvakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Kā norādīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), pašlaik spēkā esošos noteikumus attiecībā uz mācībām klātienē paredzēts saglabāt līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: