Visiem skolēniem, kuriem patlaban ir sācies rudens brīvlaiks, tas tiks pagarinās par vienu nedēļu, savukārt no 1. novembra mācības klātienē atsāks 1.-3. klašu skolēni, visi pārējie skolēni līdz 15. novembrim mācīsies attālināti, informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Ministre atzina, ka diskusijas par izglītības iestāžu darbu bijušas ļoti smagas. Sākotnēji bijis plānots attālinātu mācību procesu noteikt piecas nedēļas, taču izdevies vienoties, ka par vienu nedēļu tiek pagarināts rudens brīvlaiks un jau no 1. novembra 1.-3. klašu skolēni varēs mācīties klātienē, jo šajā vecumposmā bērniem trūkst prasmju patstāvīgi mācīties attālināti, par ko izglītības darbinieki pārliecinājušies pagājušajā mācību gadā.

Pirmsskolas izglītības iestādēs līdz 15. novembrim strādās dežūrgrupas un valdība aicinās visus vecākus, kuri vien to var, bērnus uz bērnudārzu nevest, sacīja ministre.

Pēc 15. novembra klātienes mācības atsāks visi pārējie skolēni.

Muižniece nepieļauj, ka pēc 15. novembra varētu tikt pagarināts attālināts mācību process. "Es saprotu medicīnas darbinieku noslodzi, taču pēc 15. novembra vairāk nepieļaušu situāciju, ka bērni tiek sodīti par pieaugušo cilvēku neizdarībām, kuru dēļ viņiem jau otro mācību gadu ir ierobežotas iespējas mācīties klātienē," uzsvēra ministre.

Viņa piebilda, ka pagājušajā mācību gadā Latvijas skolēni visilgāk mācījās attālināti, salīdzinot ar skolēniem citās Eiropas Savienības valstīs. Arī Lietuvā tiks lemts vai pagarināt par vienu nedēļu mācību gadu, kamēr Igaunijā mācības turpināsies klātienē neskatoties uz to, ka epidemioloģiskā situācija abās kaimiņvalstīs ir līdzīga.

Ministre neizslēdz iespēju, ka šo mācību gadu nāksies pagarināt līdz Jāņiem.

Viņa informēja, ka Izglītības un zinātnes ministrija gatavos pieprasījumu, lai kompensētu to skolotāju papildus ieguldīto darbu, kuri līdz 15. novembrim strādās attālināti. Viņa atzinīgi vērtēja skolu administrācijas paveikto darbu, organizējot skolēnu testēšanu.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -15
  sranskis 19.10.2021, 09:22:53

  WoW, cik strikta pamatskolas skolotāja! Neizdarību kalngalā- Knariņš, Pavpļuts un citi no tas pašas slakas!

 • -5
  .Nahs Nahs 19.10.2021, 09:47:08

  Par pašreizējo kritisko stāvokli mums "jāpateicas" tādiem sranskiem (ka viņu māti aiz kājas!).

 • -6
  sranskis 19.10.2021, 16:26:08

  Mērkaķģīmi, es neesmu valdībā!

 • -12
  Arvic Sauleskalns 19.10.2021, 12:33:51

  Līdz 15.11.neizglītota bāba, A te uzreiz gudra... Smiekli nāk

 • 0
  еs 19.10.2021, 14:11:07

  ''Ministre neizslēdz iespēju, ka šo mācību gadu nāksies pagarināt līdz Jāņiem.''

  Būtu lietderīgi pagarināt mācību gadu (šo un divus nākamos) līdz jūnija vidum. Tā teikt, ''new normal''.

 • -6
  aga 19.10.2021, 18:11:45

  Kaut kāda pārblatojusies šmara. Dabūtu no manis ar rīksti pa kupri ātri :D

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: