Turpinās vecāku pieteikumu pieņemšana bērnu reģistrācijai skolās, kuri uzsāks mācības 1. klasē šajā septembrī. Šogad reģistrācija sadalīta trīs posmos atbilstoši noteiktajām prioritārajām grupām.

1. posmā kopš 1. aprīļa jau saņemti vairāk nekā 120 pieteikumi un tas noslēgsies 14. aprīlī, savukārt 2. posms norisināsies no 15. aprīļa plkst. 7 līdz 21. aprīlim.

2. posmā pieteikumus aicinām iesniegt, ja:
- bērna un vecāka deklarētā dzīvesvieta Ventspilī ir vismaz kopš 2020. gada 31. decembra;
- bērna un vecāka deklarētā dzīvesvieta ir Ventspilī;
- bērna deklarētā dzīvesvieta ir Ventspilī;
- bērna deklarētā dzīvesvieta nav Ventspilī, bet izvēlētajā skolā mācās brālis, māsa.

Reģistrēšanas procesu šogad centralizēti administrē Izglītības pārvalde, nevis katra izglītības iestāde atsevišķi, kā tas bijis līdz šim. Vecākiem ir vairākas iespējas iesniegt pieteikumu.

Izglītības pārvalde aicina izmantot iespēju pieteikties vienotajā elektroniskajā sistēmā 1klase.ventspils.lv, aizpildot datus un pieteikumu parakstot ar elektronisko parakstu. Sistēmā pieteikumu var iesniegt arī bez e-paraksta, bet tad septiņu dienu laikā pēc iesniegšanas būs jāierodas klātienē Izglītības pārvaldē, lai pārbaudītu pieteicēja identitāti un parakstītu pieteikumu. Abos gadījumos pieteikumu sistēmā var pilnībā sagatavot un saglabāt pirms iesniegšanas termiņa sākuma un, sākoties atbilstošajam posmam, ar vienu pogas klikšķi iesniegt to. Par reģistrācijas brīdi tiks uzskatīts laiks, kad pieteikums iesniegts sistēmā.

Ja nav iespējas izmantot elektronisko sistēmu, tad vecāki pieteikumu var aizpildīt klātienē Izglītības pārvaldē Raiņa ielā 10, Ventspilī. Valstī noteikto epidemioloģisko drošības pasākumu dēļ klātienes vizīte Izglītības pārvaldē iespējama tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās.

No 8. aprīļa ir iespējams pieteikties klātienes vizītēm, lai iesniegtu pieteikumus 2. posmā. To var izdarīt gan zvanot uz Izglītības pārvaldi pa tālruni 63601221 vai aizpildot elektronisko veidlapu mājaslapā vip.ventspils.lv. Arī tiem vecākiem, kuri sistēmā pieteikumus būs iesnieguši bez elektroniskā paraksta, pēc iesniegšanas jāpiesakās klātienes vizītei.

Reģistrācijas 3. posms norisināsies no 22. aprīļa līdz pat 31. augustam, kad pieteikt varēs tos bērnus, kuri neatbilst nevienam no 1. un 2. posmā minētajiem prioritārajiem kritērijiem vai nav izmantota iespēja pieteikties iepriekšējos termiņos.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: