Biedrība ''Kūrava'' - Kurzemes kultūras mantojuma centrs izvēlējies Piejūras brīvdabas muzeju, lai iemūžinātu ventspilnieču Ārijas Klēveres un Aijas Kaminskas stāstus.

Šie stāsti tiks iekļauti XVI Kurzemes stāstnieku festivāla ''Ziv zup'' filmā, lai parādītu Ventspils puses dažādos dialekta paraugus. Visi interesenti aicināti apmeklēt attālināto festivālu Kuldīgas pašvaldības mājas lapā 24. aprīlī.

Kurzemes stāstnieku festivāls ''Ziv zup'' ir vecākais stāstnieku festivāls Latvijā, kas aizsākās Eiropas Savienības izglītības programmas ''Grundtvig 2'' projekta ''Pieaugušo stāstītprasmes attīstība - eiropeisks skatījums'' ietvaros 2007. gadā.

Ar lielu festivāla rīkotāju un dalībnieku degsmi ir izdevies noturēt un attīstīt ideju par stāstniecību kā demokrātisku prasmi, kuras galvenā vide ir nelielas kopienas, kas dalās ar saviem stāstiem un tajos ietverto pieredzi. Pateicoties ''Ziv zup'', ir izveidojies stāstnieku festivālu un aktivitāšu tīkls, kas nu jau aptver visus Latvijas novadus un uzņem arī īpašus viesus no ārzemēm.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: