Digitālais centrs un Ventspils pilsēta 5. reizi izaicina skolēnus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas parādīt savas prasmes un zināšanas radošā tehnoloģiju pielietošanā.

Pieteikšanās starptautiskajam tehnoloģiju konkursam ''Ventspils IT izaicinājums'' sākas 2. septembrī un turpinās līdz pat 14. oktobrim.

Šogad konkurss tiek veltīts topošajam Ventspils Zinātnes un inovāciju centram. Konkursa tēma būs cieši saistīta ar tehnoloģiju klātesamību visās dzīves jomās, īpaši izceļot dabas zinātnes, inženierzinātnes, matemātiku un tehnoloģijas (STEM).

Veicot konkursa uzdevumus, skolēniem būs iespēja saprast STEM jomu mijiedarbību ar citām nozarēm, akcentējot tehnoloģiskās iespējas visdažādākajās nozarēs, tai skaitā arī mākslā, mūzikā, dizaina izstrādē, spēļu izstrādē un citos radošos virzienos.

Pieteikties aicināts ikviens 1. – 12. klases skolēns, kurš vēlas pārbaudīt un parādīt savas zināšanas STEM jomā, kā arī lieliski pavadīt laiku, piedaloties aizraujošā un izglītojošā piedzīvojumā. Skolēniem jāizveido trīs cilvēku komanda un jāpiesaista savai komandai pieaugušais, kas var būt gan skolotājs, gan kāda dalībnieka vecāks. Konkurss tiek rīkots divās kārtās. Neklātienes kārtā, kura ilgst no 2. septembra līdz 14. oktobrim, komandai ir jāizpilda un jāiesniedz organizatoru izstrādātie uzdevumi. Konkursa reģistrācijas anketa, uzdevumi un nolikums ir atrodami konkursa mājas lapā www.ventspilsitc.com.

Konkursa fināla kārta, kurā iekļūs 64 erudītāko dalībnieku komandas, norisināsies no 11. līdz 13. novembrim. Dalībnieki atbilstoši vecumam tiks sadalīti četrās grupās, katrām no tām veltot vienu no STEM virzieniem:

A grupa (1. – 3. klase), skolēni no Latvijas: zinātne;

B grupa (4. līdz 6. klase), skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: tehnoloģijas;

C grupa (7. līdz 9. klase) skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: inženierzinātnes;

D grupa (10. līdz 12. klase) skolēni no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas: matemātika.

Konkursa fināla kārta tiek plānota klātienē Ventspilī, taču sakarā ar nestabilo situāciju saistībā ar COVID-19, tiek paredzēti vairāki fināla norises scenāriji, tajā skaitā, ja būs spēkā ceļošanas un pulcēšanās aizliegumi, konkursa otrā kārta tiks organizēta neklātienes formā.

Konkursa finālistiem būs iespēja cīnīties par vērienīgu naudas balvas fondu 12 000 EUR apmērā. Plānoti tiek arī vairāki papildus konkursi, kas norisināsies ''Ventspils IT izaicinājuma'' ietvaros, sniedzot iespēju aktīvākajiem konkursa dalībniekiem - gan skolotājiem, gan skolēniem, gan skolām iegūt vērtīgas papildus balvas.

Sīkāku informāciju par konkursa norisi iespējams atrast konkursa mājas lapā: www.ventspilsitc.com, kā arī sociālajos medijos Instagram un Facebook: @ventspilsitc. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām rakstīt uz e-pastu: vita.vitola-lapina@ventspils.lv.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: