Svētdien, 6. septembrī, Aizputē ''Misiņkalna'' mototrasē norisinājās Latvijas atklātā čempionāta motokrosā 3. posms.

Pēc sestdien pārdzīvotajām lietusgāzēm Aizputē, kur norisinājās Junioru un amatieru čempionāta noslēdzošais posms, vien retais cerēja uz laikapstākļu ziņā labvēlīgāku nedēļas nogales noslēgumu, taču, neraugoties uz dubļiem, kas mainīja trases seguma konsistenci un viltīgi spieda kādā no risēm iestigt ne vienam vien atlētam, Kurzemē noritošais čempionāta posms tika aizvadīts lieliski.

Sacensību dienas jaunāko atlētu ieskaitē MX85 klasē divu braucienu summā 2. vietu izcīnīja Martins Platkēvičs, kurš pirmajā braucienā izcīnīja 1. vietu un otrajā ierindojās 5. pozīcijā, atvedot vērtīgus punktus komandu ieskaitē.

MX85 B klasē starp jaunākajiem dienas censoņiem Ričards Muraško (Rodeo MX) dienas beigās pirmo reizi savā īsajā motosportista karjerā stājās uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Aleksis Araids spēja finišēt 10. pozīcijā MX125 klases ieskaitē.

MX2 klasē divus perfektus braucienus aizvadīja Prīts Ratseps izcīnot uzvaras. Ratseps pēc finiša atzina, ka ir no tiesas izbaudījis aizvadītās sacīkstes, jo ļoti labi ir juties slidenajā trasē. Jāpiebilst, ka MX2 un MX1 klašu braucieni tikai apvienoti, un ierasto četru sacīkšu vietā skatītāji varēja baudīt divus īpaši jaudīgus atlētu startus.

Karaliskajā MX1 klasē Aizputē triumfēja Kārlis Sabulis (MX Moduls), izcīnot attiecīgi 2. un 1. vietu braucienos. Uz goda pjedestāla Sabulim pievienojās čempionāta pašreizējais līderis Toms Macuks, kurš uzvarēja pirmajā braucienā un Gert Krestinov (EST). Tomam nepaveicās otrā brauciena pirmajā aplī, kad dubļainajā trasē nācās šķirties no aizsargbrillēm un visu braucienu ''ēst'' priekšā braucošā Sabuļa dubļus, tādejādi finišējot 2. pozīcijā braucienā. Macuks pirms pēdējiem diviem čempionāta posmiem saglabā līderpozīciju prestižākajā motokrosa klasē. Kristers Drevinskis aizvadīja ļoti sekmīgus divus braucienus un šajā sarežģītajā čempionāta posma trasē spēja izcīnīt augsto 4. vietu kopvērtējumā.

Dienas izskaņā summējot sportistu rezultātus komandu ieskaitē, veiksmīgākais un ražīgākais posms izrādījās Ventspils Rodeo sportistiem, kuri izcīnīja pirmo uzvaru komandu vērtējumā šajā sezonā dzenoties pakaļ ''Salacas kauss'' komandai pēc aizvadītiem trīs posmiem. Rīgas MX Moduls komanda Aizputes posmā ierindojās 3.posmā.

Nākamais Latvijas čempionāta posms gaidāms jau šajā nedēļas nogalē Cēsīs, ''Ezerkalnu'' mototrasē.