Profesionālo un augstāko izglītības iestāžu audzēkņiem ir iespējams mācību gada pagarinājums, tas izriet no izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas sacītā intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes".

Vaicāta, vai mācību gads turpināsies jūnijā vai noslēgsies kā bija iecerēts pirms krīzes, Šuplinska uzsvēra, ka pateikt simtprocentīgi šobrīd ir grūti, bet par gada pagarinājumu vismaz vispārizglītojošajās skolās netiek domāts.

"Drusku cita situācija ir tieši profesionālajā izglītībā, augstākajā, kur patiešām atsevišķas kvalifikācijas prakses, nobeiguma darbi, kas ir saistīti ar ļoti lieliem praktiskajiem darbiem - medicīnā, veterinārmedicīnā, ļoti daudzās mākslās, atsevišķās programmās inženierzinātnē. Tur noteikti būs arī šie pagarinājumi," sacīja ministre.

Vaicāta, vai tas jau ir zināms, vai atkarīgs no vēl kādiem aspektiem, ministre minēja, Rīgas Tehnisko universitāti, sakot, ka tā jau ir paziņojusi, ka savu mācību gadu atsāks tikai no 15. septembra. "Ir skaidrs, ka augstākajā izglītībā, kur nav iespējams šobrīd tīri klātienes procesā organizēt šos laboratorijas darbus, citas praktiskās nodarbības, būs ilgāks tieši sesijas grafiks," uzsvēra ministre.

Kā vēstīts, martā Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes Ārstniecības programmas pēdējā kursa studenti vērsās pie atbildīgajām amatpersonām, paužot bažas par iespēju paredzētajā laikā absolvēt studijas, skaidrojot, ka ārkārtējās situācijas laikā ir atceltas prakses, liegta pieeja ārstniecības iestāžu arhīviem un nav skaidra arī valsts eksāmenu organizēšanas kārtība.

LU studentos bažas radījis arī tas, ka LU un Rīgas Stradiņa universitāte šajā ārkārtējā situācijā varētu pieņemt atšķirīgus eksaminācijas risinājumus. Arī līdz šim eksāmeni rīkoti pēc konkrētās universitātes ieskatiem, tomēr vēstules autori uzskata, ka šajā situācijā risinājums būtu jārod viens, lai garantētu, ka nevienam studentam nebūs problēmu laikus iestāties rezidentūrā.

Kopumā 58 Ārstniecības programmas 6. kursa studentu parakstītā vēstule, kas izsūtīta 24. martā, adresēta premjeram Krišjānim Kariņam, izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai un veselības ministrei Ilzei Vinķelei.

Ministre uzsvēra, ka jebkuri ierobežojumi var tikt mīkstināti un noņemti tad, kad ir gūta pārliecība, ka tas ir droši sabiedrības veselībai, piebilstot, ka šajā gadījumā ļoti cer uz medicīnas studentu absolūtu izpratni.

"Kamēr tas nav droši, tikmēr mums visiem būs diemžēl jāsadzīvo ar šīm pagaidu neērtībām, kuras es ceru, ka mēs tomēr divu mēnešu laikā varēsim mazināt," rezumēja ministre.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    еs 09.04.2020, 09:41:10

    Nav jātēlo varoņi, un ir jāpagarina.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: