Noslēgusies Ventspils Izglītības pārvaldes Metodiskā dienesta Mācību un atbalsta programma jaunajiem skolotājiem, kurā šajā mācību gadā iesaistījās 36 pedagogi no visām pilsētas skolām.

Lai sniegtu profesionālu atbalstu skolotājiem, kuri tikko beiguši augstskolu vai atsākuši darbu Ventspils skolās pēc ilgstošas prombūtnes, Ventspils Metodiskais dienests kopš 2017. gada īsteno atbalsta programmu jaunajiem pedagogiem.

Programmā jaunie skolotāji cieši sadarbojas ar Metodiskā dienesta konsultantiem, gūst jaunas zināšanas par mācīšanu un mācīšanos, veic praktiskus piemērus, uzdevumus un savstarpēji dalās pieredzē. Šajā mācību gadā pedagogiem bija iespēja piedalīties savstarpējā stundu vērošanā un izmantot supervīzijas savu profesionālo resursu pilnveidošanai.

Aizvadot šajā mācību gadā pēdējās nodarbības, pedagogi izvērtēja, ka nodarbības palīdzējušas ikdienas darbā un deva iespēju sevi pilnveidot, turklāt svarīgi ir tas, ka nodarbībās tika apgūta ne tikai teorija, bet varēja gūt arī praktiskus piemērus, jaunas mācību metodes un idejas darbam mācību stundās. Tāpat pedagogi izteica arī ierosinājumus turpmākajām nodarbībām, piemēram, kā konstatēt un vērtēt rezultātus, kā izmantot mobilās aplikācijas mācību procesā, kā motivēt un iesaistīt visus skolēnus mācībās, kā organizēt skolēnu patstāvīgu darbošanos.

Metodiskā dienesta vadītāja Inga Pāvula atzina, ka jaunie pedagogi bija motivēti iesaistīties, apgūt jaunas zināšanas un prasmes, saņemt profesionālu atbalstu no Metodiskā dienesta konsultantiem. «Šo programmu turpināsim arī nākamajā mācību gadā, piedāvājot jaunas nodarbību formas un saturu veidojot, izmantojot skolotāju izteiktās vēlmes. Plānots, ka katru mēnesi piedāvāsim vienu tēmu, kurai skolotāji varēs pieteikties elektroniski, iespējams, ka piedāvāsim piedalīties arī citiem pedagogiem, kuri vēlēsies paplašināt savas zināšanas,» norāda Pāvula.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Sanija 25.04.2019, 13:55:44

  Interesanti, cik tad jauno pedagogu gada laikā ir sākuši darbu Ventspils skolās?

 • 0
  Ventspils Izglītības pārvalde 30.04.2019, 08:24:53

  Labdien!
  Informējam, ka 2018./2019.mācību gadā Ventspils skolās darbu pēc augstskolas pabeigšanas uzsāka trīs pedagogi. Savukārt pārējie 33 pedagogi, kuri piedalījās Mācību un atbalsta programmā, ir skolotāji, kas atsākuši darbu pēc ilgstošas prombūtnes vai no citu pilsētu vai novadu skolām.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: