Piektdien Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā notiks konference Personības loma izglītībā: vakar, šodien, rīt, kas veltīta ģimnāzijas 100 gadu jubilejai un skolas dibinātājam Teodoram Grīnbergam.

Konferencē par Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas dibinātāja, arhibīskapa Teodora Grīnberga personības lomu valsts izglītības attīstībā stāstīs Ventspils Livonijas ordeņa pils vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga, savukārt dzejnieks un rakstnieks, romāna Skolotāji autors Andris Akmentiņš runās par skolotāju lomu dažādos vēstures laikmetos. Tāpat konferencē uzstāsies lektore, publiciste un mācību materiālu autore Aija Tūna, kura klausītājiem pastāstīs par personas lomu pārmaiņu procesos izglītības vērtību iedzīvināšanā intelektuālā un konkurētspējīgā sabiedrībā. Skolotāja personības lomu absolventu sagatavošanā nākotnes darba tirgum atspoguļos Biznesa Augstskolas “Turība” rektors un valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis.

Paralēli konferencei ģimnāzijas audzēkņi grupās diskutēs par dažādām tēmām un jautājumiem: kāds ir mūsdienu skolēns-personība; kāda ir skolas loma un atbildība mūsdienīgas personības veidošanā; kāds ir mūsdienīgs skolotājs-personība; kāda ir vērtību nozīme mūsdienu izglītībā?

Plkst. 12 pie Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas svinīgi tiks atklāta piemiņas zīme Teodoram Grīnbergam. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies Ventspils pilsētas domes vadība, Zemessardzes veterāns Ilgars Puškevics, tēlnieks Gļebs Panteļējevs, evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Valters Ozoliņš un LELBĀL arhibīskaps emeritus Elmars Ernsts Rozītis.

Pēc piemiņas zīmes atklāšanas skolēnus un pedagogus uzrunās Latvijas 1. Kristīgās skolas dibinātāja un direktore Vera Volgemute Rozīte, LELBĀL arhibīskaps emeritus Elmars Ernsts Rozītis. Savukārt konferences noslēgumā dalībnieki varēs noskatīsies filmu par ģimnāzijas skolotāju un orķestra noorganizēto svētbrīdi pie Teodora Grīnberga atdusas vietas Eslingenā.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Kārli 05.12.2018, 14:04:38

    Vai Bomja k-gs arī apmeklēs šo pasākumu?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: