Saeima šodien noraidīja opozīcijas rosinātos grozījumus Pašvaldību domes deputāta statusa likumā, ar kuriem tika rosināts atcelt pabalstus pašvaldības domes vai padomes priekšsēdētājam vai viņa vietniekam, līdz ar to šie pabalsti tiks saglabāti.

Kā norādīja grozījumu iniciatori deputāti no partijas "Republika" Ēriks Pucens un Kaspars Ģirģens, kopš 2015. gada, kad šī norma par pabalstiem stājās spēkā, pašvaldību domes vai padomes priekšsēdētājs, kā arī viņa vietnieks pārtraucot darba tiesiskās attiecības ar domi, ir tiesīgs pieprasīt ikmēneša pabalstu divu minimālo mēnešalgu apmērā. Tādējādi no pašvaldību budžetiem ik mēnesi aizplūstot milzīgas naudas summas.

Deputāti norāda, ka pašlaik katra pašvaldība varot izlemt, cik ilgi katru mēnesi tiek izmaksāta kompensācija divu minimālo mēnešalgu jeb 1000 eiro apmērā amatu zaudējošajiem mēriem un to vietniekiem. Administratīvi teritoriālās reformas ietekmē šo plaši izmantoja jaunā pašvaldību vadība, lai kompensētu reformas rezultātā zaudētos amatus, norāda deputāti.

Abi politiķi jau iepriekš bija rosinājuši atteikties no šādu pabalstu izmaksas bijušajiem pašvaldību vadītājiem, bet priekšlikums nesaņēma atbalstu.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    žurka 09.06.2022, 12:22:00

    Tagad visiem ir skaidrs, kā interesēs strādā deputāti?

  • 0
    Larijs Kukarans 09.06.2022, 13:13:22

    Tad ta ameriku atklājuši,visi vienmēr rūpējas par savu kabatu,tā tas ir bijis vienmēr un gandrīz visur,izņēmums Singapūra.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: