Tēma: Saeima

 • Saeimas vēlēšanās pietekti 19 saraksti 7

  Noslēdzoties kandidātu pieteikšanai 14.Saeimas vēlēšanām, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegti 19 partiju saraksti, liecina CVK publicētā informācija.

 • Balsošanai pa pastu ārvalstīs būs 21 iecirknis 0

  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apstiprinājusi Ārlietu ministrijas ieteiktos 14. Saeimas pasta balsošanas iecirkņus ārvalstīs. 1. oktobrī gaidāmajās 14. Saiemas vēlēšanās vēlētāji ārvalstīs pasta balsošanai varēs pieteikties 21 Latvijas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā.

 • Atbalsta ieceri indeksēt pensijas agrāk 0

  Saeima konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz pensijas šogad indeksēt par mēnesi agrāk – 1. septembrī, lai pensionāriem kompensētu augošo inflāciju un energoresursu cenu paaugstināšanos.

 • Saeima nolemj saglabāt pabalstus bijušajiem mēriem un vietniekiem 2

  Saeima šodien noraidīja opozīcijas rosinātos grozījumus Pašvaldību domes deputāta statusa likumā, ar kuriem tika rosināts atcelt pabalstus pašvaldības domes vai padomes priekšsēdētājam vai viņa vietniekam, līdz ar to šie pabalsti tiks saglabāti.

 • Iekšlietu ministra amatā iecelts Kristaps Eklons 3

  Saeima šodien par iekšlietu ministru apstiprināja "Attīstībai/Par!" (AP) virzīto Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu. Eklons pauda, ka ministra amatā iecerējis turpināt savas priekšgājējas Marijas Golubevas (AP) iesāktos darbus un iespēju robežās virzīt arī savas iniciatīvas.

 • Saeima ekonomikas ministra amatā apstiprina Indriksoni 0

  Saeima šodien par ekonomikas ministri apstiprināja Nacionālās apvienības izvirzīto parlamenta deputāti, līdzšinējo Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāri Ilzi Indriksoni (NA).

 • Neatbalsta samazināt PVN likmi pienam, maizei un gaļai 1

  Saeima noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iesniegtos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas būtu noteikuši samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā pienam, maizei, gaļai, zivīm un citiem primārajiem pārtikas produktiem.

 • Partijas ar izjukušu frakciju vairs nesaņems valsts finansējumu 1

  Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, kas, saskaņā ar Valsts prezidenta Egila Levita rosināto, nosaka, ka nākotnē tiks pārtraukta valsts finansējuma piešķiršana tām partijām, kurām izjukusi Saeimas frakcija.

 • ZZS cenšas panākt referendumu par ostu likuma grozījumiem 8

  Pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputātu iniciatīvas ir savākti 36 parlamentāriešu paraksti, lai Valsts prezidentam Egilam Levitam prasītu apturēt Saeimā pieņemto grozījumu Likumā par ostām publicēšanu uz diviem mēnešiem.

 • Dome aicina Saeimu nepieņemt trešajā lasījumā likumprojektu par ostām 8

  Otrdien, 8. februārī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome nolēma aicināt Saeimu nepieņemt trešajā lasījumā likumprojektu ''Grozījumi Likumā par ostām'' (turpmāk - Ostu likumprojekts) un to nodot atpakaļ Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai (turpmāk - Tautsaimniecības komisija) trūkumu novēršanai.

 • Saeima noraida ZZS priekšlikumu uzdot valdībai iesaldēt elektroenerģijas cenas 2

  Saeima noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputātu sagatavoto parlamenta lēmumprojektu, kas paredzēja uzdot valdībai izstrādāt atbalsta mehānismu elektroenerģijas lietotājiem - mājsaimniecībām un uzņēmumiem, lai kompensētu straujo elektrības cenu pieaugumu.