Olimpiskā centra ''Ventspils'' stadionā aizvadītas tradicionālās Olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas starptautiskās sacensības ''Ventspils šķēpi 2022'', kurās četrās vecuma grupās piedalījās 70 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.

Vīriešu sacensībās startēja 10 dalībnieku un par uzvarētāju kļuva Patriks Gailums (83,12m), otrajā vietā Ventspils Olimpiskās vienības sportists Rolands Štrobinders (80,91m), bet trešais Matīss Velps (71,89m). Jānis Svens Grīva izcīnīja 4. vietu 67,92m.

Sievietēm par uzvarētāju kļuva Līna Mūze (60,31m), otrajā vietā Ventspils Olimpiskās vienības sportiste Madara Palameika (54,82m), bet trešā Sanija Ozoliņa (50,46m).

Sacensības notika jau 41. reizi un tika iedibinātas par godu Olimpiskajam čempionam Dainim Kūlam, kurš 1980. gada 27. jūlijā 21 gadu vecumā kļuva par XXII Olimpisko spēļu čempionu šķēpa mešanā, raidot šķēpu 91,20 metrus tālu.