Aizvadītās nedēļas nogalē Zviedrijas prāmju kompānija Stena Line iepazīstināja ar savu jaunāko kuģi Stena Scandica un informēja par iespaidīgiem nākotnes plāniem VentspilsNīnashamna maršrutā.

Turpinot paplašināt savu darbību Baltijas jūrā un investējot apmēram 200 miljonus eiro, 2022. gadā VentspilsNīnashamna maršrutā Stena Line norīkos divus jaunus iespaidīga izmēra prāmjus. Jaunie prāmji papildinās Stena Line floti, palielinot pasažieru salona ietilpību par 33%, kā arī nodrošinot gandrīz 25% lielāku kravas ietilpību un 30% augstāku energoefektivitāti salīdzinājumā ar esošajiem kuģiem.

E-Flexer tipa prāmji būs 240 metru gari, tajos būs 263 kajītes, 1200 pasažieru ietilpība, 3600 līnijmetru kravu vienībām, kas ļaus palielināt kravas ietilpību par 25% un pasažieru salona ietilpību par 33%. Jaunie kuģi piedāvās pasažieriem pavisam jaunas iespējas atpūtai uz kuģa un patīkamu ceļošanas pieredzi Ventspils–Nīnashamna maršrutā, kas ir īsākais ceļš starp Baltiju un Skandināviju. Šobrīd notiek prāmju būvēšana kuģu būvētavā CMI Jinling Veihajā, Ķīnā.

«Mēs turpinām augt kopā ar mūsu klientiem, nostiprinot savas pozīcijas un floti visā Baltijas jūrā. Reģionā joprojām palielinās pieprasījums pēc lielākām jaudām, jo paplašinās kravu pārvadājumu klientu loks, un arī pasažieri pandēmijas laikā izvēlas ceļošanu ar prāmi kā drošu transporta veidu. Šie lielie, modernie un degvielas patēriņa ziņā ekonomiskie nākamās paaudzes kuģi ir mūsu flotes modernizācijas un arī ilgtspējīgas kuģniecības attīstības flagmaņi,» sacīja Stena Line Group izpilddirektors Niklass Mortensons 25. septembrī Ventspilī, prezentējot uzņēmuma nākotnes ieceres un atzīmējot šobrīd jaunākā Stena Line flotē esošā prāmja Stena Scandica inaugurāciju. Šajā pasākuma piedalījās arī brīvostas vadība un pilsētas mērs Jānis Vītoliņš, kamēr satiksmes un ekonomikas ministriju pārstāvjiem nebija izdevies atrast laiku, lai apmeklētu Ventspilī un atsauktos valsts pārvaldībā esošajā ostā strādājoša ievērojama uzņēmēja ielūgumam.

Stena Line ieņem ilgtspējīgas kuģniecības līderpozīcijas, un jaunie kuģi ir vieni no energoefektīvākajiem RoPax kuģiem pasaulē. Pateicoties optimālajam korpusam, dzenskrūvju, spuldžu un stūres konstrukcijai, E-Flexer prāmji ir līdz pat 30% energoefektīvāki nekā esošie kuģi. Prāmji tiks darbināti ar gāzi, kas ļaus pāriet uz metanola vai sašķidrinātas dabasgāzes degvielas izmantošanu. Kuģi būs aprīkoti tā, lai ostas apmeklējumu laikā izmantotu krasta elektroapgādes sistēmas, samazinot emisijas, turklāt elektrības pieslēgums ļaus nākotnē pāriet arī uz hibrīdu akumulatoru. Kuģos tiks piedāvāta efektīva iekraušana un izkraušana ar caurbraukšanas joslām divos klāju līmeņos.

Pēdējā gada laikā uzņēmums Stena Line ir paplašinājis savu darbību Baltijas jūrā, palielinot gan kravu, gan pasažieru pārvadājumus, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu reģionā pēc jūras transporta. Šogad abos Latvijas maršrutos VentspilsNīnashamna un LiepājaTrāveminde jau kursē divi jauni, lieli un moderni Stena Line prāmji.

Lasi vēl

Komentāri (10)

 • -3
  Pilsēta 27.09.2021, 11:08:53

  Tilta svētku vairs nav, tad tagad taisām prāmja svētkus.

 • -3
  yolo Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Iepriekš rakstīja, ka no 2021. gada sākuma būs Turcijā pārbūvēti kuģi- Stena Scandinavia un Stena Baltica. Tagad runā par jauniem, Ķīnā būvētiem kuģiem no 2022 gada. Nedaudz neskaidrība. Tā piezīme par satiksmes ministriju bij lieka..

 • -4
  Dveins Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Kas tev nav skaidrs? Pirms atgādāja Scandicu, acīmredzami pieprasījums JAU atkal bija pieaudzis. Ar šo prāmi arī nespēj apkalpot visus. Tāpēc pielāgos atkal jaunus prāmjus, kas var apkalpot pieprasījumu.

 • -5
  Neimanis Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Nav gan nevietā,. Bija paredzēts, ka ieradīsies valsts sekretāre, bet, ja nemaldos, neieradās pat neviens no viņas vietniekiem.

 • -1
  yolo Pirms 1 mēnesi

  Džek, tu to kaut kur izlasīji vai no pirksta izzîdi? Šādos projektos tādus lēmumus nemēdz tik strauji mainīt

 • 0
  еs Pirms 1 mēnesi

  "Tā piezīme par satiksmes ministriju bij lieka.."

  Ne tikai lieka, bet arī maldinoša.

  Ventas Balss Nr.146 (28.09.2021.), “Labs signāls biznesam no “Stena Line”” (Jeļena Naruševiča). Raksta pēdējā rindkopa:

  “Jaunā prāmja inaugurācijas ceremonijā piedalījās <…> Satiksmes ministrijas departamenta direktors Andris Maldups <…>”.

 • -4
  Dveins Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Viņiem bija svarīgākas lietas darāmas - JKP teltī tusēties visai brādžai un fočēties, lai saliktu bildes FB. Neesmu heiteris, vai atbalstītājs nevienam politiskajam spēkam.

 • -6
  Dveins Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Bet viens ir skaidrs, ka Jurševics ar Kristovski tik publiski sūdzās, ka viss slikti, bet nekas no viņu puses izdarīts nav - raud, par zemessmēlēju utt.. bet kungi, Kristovskis, kurš ir VBP valdē - nu tad pasūtiet jaunu, nevis ik pēc 3 mēnešiem raudat, ar jaunu rakstu. Viss, ko Bruno dara, FB apraksta tik Lembergu. Lembergs jau ir vēsture tagad - strādājiet šodienai.

 • 0
  Dveins Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Pīrādziņš ar pazudis.. laikam slēpjas, aiz mūsmāju bulciņu aizkrāsnītes. Visi pazuduši, par nevienu jaunievēlēto nekas nav dzirdams.

 • -5
  Renars Z Pirms 1 mēnesi, 1 dienas

  Jā, es to pašu domāju, ko Kristovskis ir labu izdarījis?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: