Tēma: Brīvosta

 • Brīvostas teritorija attīrīta no vēsturiskā naftas piesārņojuma 0

  Ir noslēgušies vides attīrīšanas un tālāka piesārņojuma novēršanas darbi Ventspils brīvostas pārvaldes vadītajā vides sanācijas projektā, kas ilga trīs gadus un izmaksāja vairāk nekā piecus miljonus eiro. Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētajā, aizvadīto gadu vērienīgākajā vides attīrīšanas projektā reģionā visi plānotie rezultāti ir sasniegti.

 • Brīvostas pārvalde uzsāk darbību lielākajā vēja enerģijas asociācijā 0

  2024. gada martā Ventspils brīvostas pārvalde kļuvusi par pilntiesīgu lielākās Eiropas vēja enerģijas asociācijas WindEurope biedru. Asociācija apvieno vairāk nekā 500 biedru no 35 valstīm, nodrošinot vērtīgu kontaktu tīklu visā vēja enerģijas projektu attīstības ķēdē.

 • Ar prāmi Ventspils ostā ierodas trīsmiljonais pasažieris 0

  Šorīt ar rīta reisu no Zviedrijas Ventspils ostā ieradās trīsmiljonais pasažieris, kopš izveidota regulāra starptautiska pasažieru satiksme. Tas bija būvniecības uzņēmuma īpašnieks Dainis Bužs no Madonas, kurš šobrīd dzīvo Rīgā.

 • Pieņem grozījumus, kas pieļauj rosināt ostu reformas gaitas pārskatīšanu 1

  Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ostu likumā, kas pie nepieciešamības pieļaus rosināt ostu reformas gaitas pārskatīšanu. Likumā noteikts, ka Ministru kabinets līdz 2024. gada 30. jūnijam iesniedz Saeimai ziņojumu par ostu pārvaldības reformas īstenošanu.

 • Igors Udodovs: ostas nākotnes attīstību saistām ar Latvijas eksportu un zaļo enerģiju 4

  Nenoslēgusies ostu reforma, pērnā gada sākumā pārtrauktas darba attiecības ar pārvaldnieku, ģeopolitisko procesu un sankciju ietekmē nestabils kravu apgrozījums. Apstākļos, kad izaicinājumu netrūkst, Ventspils brīvostas pārvaldes darbu vada brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs.

 • Kravu apgrozījums 2023. gadā sasniedz 10,4 miljonus tonnu 0

  2023. gadu Ventspils brīvostā strādājošie termināļi noslēguši ar kopā pārkrautiem 10,4 miljoniem tonnu, kas nedaudz pārsniedz gada sākumā izteiktās prognozes. Kā jau tika gaidīts, samazinājies fosilo energoresursu kravu, īpaši naftas produktu, apjoms, bet palielinājies dažādu beramkravu daudzums ostā.

 • VARAM plāno nomainīt savus pārstāvjus ostu valdēs 0

  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) plāno nomainīt savus pārstāvjus Ventspils un Rīgas brīvostu valdēs, liecina sagatavotie rīkojuma projekti tiesību aktu portālā TAP.

 • Brīvostas pārvalde slēgs 18 reklāmas līgumus ar kultūras un sporta organizācijām 0

  Jau ceturto gadu pēc kārtas Ventspils brīvostas pārvalde izsludina projektu konkursus par Ventspils brīvostas pārvaldes reklāmu kultūras pasākumos un sporta sacensībās un pasākumos. Pēc konkursa pieteikumu izvērtēšanas Ventspils brīvostas pārvalde nolēmusi 2024. gadā slēgt reklāmas līgumus ar sešām kultūras un 12 sporta organizācijām.

 • SM rosina pagarināt ostu reformas termiņu līdz nākamā gada vidum 1

  Satiksmes ministrija (SM) rosina pagarināt ostu reformas izpildes termiņu, liecina SM sagatavotais un saskaņošanai virzītais likumprojekts. Patlaban Ostu likums paredz, ka Rīgas un Ventspils brīvostas pārvalde likvidējamas līdz 2023. gada 31. decembrim, taču SM rosina pagarināt izpildes termiņu līdz 2024. gada 30. jūnijam.