Vairākas organizācijas un valsts iestādes ar vēstulēm Ministru kabinetam aicinājušas 2020. gada budžetā rast papildus līdzekļus sporta aktivitātēm, zinātnei un atalgojumam valsts iestādēs.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, Ventspils Augstskola (VeA) lūdza valsts budžetā ik gadus paredzēt 343 000 eiro Irbenes radioteleskopa uzturēšanai. VeA uzsvēra, ka nauda nepieciešama, lai nodrošinātu unikālo nacionālās nozīmes pētnieciskās infrastruktūras objektu ilgtspēju un saglabātu Latvijā investīcijas, kas kalpo par bāzi starptautiskā līmeņa pētniecībai Latvijā, kā arī veido daļu no Eiropas Savienības pētniecības infrastruktūras.

Savukārt Latvijas Hokeja federācija aicināja valdību, plānojot 2020. gada budžetu, hokejam paredzēt papildu līdzekļus 741 167 eiro.

Latvijas Paralimpiskais sporta centrs valdībai norādīja, ka no 2018. gadā piešķirtajiem, bet mākslīgi radītu šķēršļu dēļ nesaņemtajiem 1,2 miljoniem eiro 2019. gada budžetā, Latvijas Paralimpiskā komiteja saņēma 213 500 eiro. Tāpēc centrs lūdza tam piešķirt nesaņemtos līdzekļus 986 500 eiro apmērā.

Konkurences padome (KP) 2020. gada budžetā vēlējās paredzēt papildu līdzekļus 436 217 eiro apmērā, lai KP atalgojumu tuvinātu tiesībsargājošo, tiesu un nozares regulējošo iestāžu atbilstošas kvalifikācijas darbinieku atalgojumam, salīdzinot ar 2019. gadu. Tāpat KP vēlējās papildu 35 000 eiro preču un pakalpojumu iegādei.

Arī Datu valsts inspekcija (DVI) pauda aicinājumu palielināt atalgojumu iestādē. Lai nodrošinātu konkurētspējīgu un motivējošu esošo nodarbināto mēnešalgu, DVI nākamgad ir nepieciešami papildu finanšu līdzekļi esošo nodarbināto atlīdzībai 428 649 eiro apmērā.

Savukārt Valsts kontrole vērsās valdībā ar lūgumu tai piešķirt papildus 200 000 eiro, lai varētu piesaistīt ekspertus lietderības revīzijai "Noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomās izmeklēšanas un iztiesāšanas efektivitāte". Valsts kontrolē atzina, ka bez kvalificētu ekspertu iesaistes minētās revīzijas īstenošana nedotu gaidīto rezultātu.

Patlaban nav zināms, kuri ministriju un neatkarīgo iestāžu budžeta pieprasījumi tiks atbalstīti, jo Finanšu ministrija patlaban apkopo ministriju sniegto informāciju, par ko valdība lems nākamnedēļ.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē lēma par 192,4 miljonu eiro sadalīšanu ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem.

Kopumā nākamā gada ministriju prioritārajiem pasākumiem bija pieejami ap 190 miljoni eiro. No šīs summas ministriju prioritātēm tiks pārdalīti 167 miljoni eiro, bet neatkarīgajām institūcijām - 25,5 miljoni eiro.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: