Tēma: Irbene

 • Izvērtēta Ventspils Augstskolas zinātniskā darbība 0

  Zinātniskā darbība Ventspils Augstskolā (VeA) aktīvi notiek jau kopš augstskolas pirmsākumiem, un tā tiek veikta trīs virzienos - inženierzinātņu un tehnoloģiju, humanitāro zinātņu un dabas zinātņu.

 • Ekskursijas atsāk Starptautiskais radioastronomijas centrs 0

  No 10. jūnija interesentiem atkal pieejamas ekskursijas Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centā. Centrs atrodas Baltijas jūras krastā - netālu no Ventspils, Irbenē, kur darbojas un ir apskatāms pasaulē 8. lielākais radioteleskops.

 • Par OC budžetu, Gagarina pieminekli un citām aktualitātēm (VIDEO) 10

  Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs preses konferencē informē par aktuālāko pilsētā, kā piemēram OC ''Ventspils'' budžetu, rehabilitācijas centra izveidi, ''Laikraksta alejas'' nosaukuma maiņu, tāpat ir lemts, ka Gagarina pieminekli novietos Irbenē, Radioastronomijas centra teritorijā.

 • Atklās «Inženieris Fridrihs Canders» rakstu krājumu 2

  13. februārī plkst. 14 Ventspils Augstskolas (VeA) bibliotēkā notiks rakstu krājuma "Inženieris Fridrihs Canders" atklāšana, kurš ir veltījums Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) 25 gadu un Ventspils Starptautiskā radioastronomijas vadošā pētnieka asociācijas profesora Jura Žagara 70 gadu jubilejām.

 • Starptautiskais radioastronomijas centrs pabeidz vērienīgu pētījumu 2

  Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūtā Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs (VSRC) janvārī noslēdzās nozīmīgs fundamentālo pētījumu projekts, kura īstenošanā trīs gadu garumā bija iesaistīti 12 VSRC zinātniskie darbinieki – pieredzējuši zinātnieki, doktoranti un studenti.

 • VeA parakstīja sadarbības līgumu ar Zviedrijas Kosmosa korporāciju 0

  Ventspils Augstskola (VeA) parakstīja sadarbības līgumu ar Zviedrijas Kosmosa korporāciju (SSC), kas ir viens no vadošajiem un globālajiem augsto kosmosa tehnoloģiju pakalpojumu uzņēmumiem pasaulē, ar kuru sadarbību uzsāks arī Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts ''Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs'' (IZI VSRC).

 • Starptautiskais radioastronomijas centrs piedalījies unikālā pētījumā 0

  Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs (VSRC) veikts nozīmīgs, pasaules mēroga atklājums - spirālveida galaktikā, kas ir līdzīga mūsu galaktikai, ir novēroti atkārtoti Ātrie radio uzliesmojumi (Fast Radio Burst, FRB), informēja Ventspils Augstskolas Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Inta Ozola.

 • Atklāja LOFAR-Latvia antenu lauku un atzīmēja centra jubileju 0

  Piektdien, 25. oktobrī, svinīgā gaisotnē tika atklāts jaunās paaudzes antenu lauks LOFAR–LATVIA un reizē ar šo nozīmīgo notikumu tika atzīmēta Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) 25 gadu jubileja.

 • Par koncertzāli, pedagogiem un citiem jautājumiem (VIDEO) 0

  Par koncertzāles māksliniecisko programmu un kas to veido, pirmsskolu pedagogu darbu, bezdarba līmeni pilsētā, par jaunajiem uzņēmējiem un citiem jautājumiem atbild Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembegs.

 • Atvērto durvju dienas Irbenē 3

  Par godu Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) 25. gadu jubilejai un jaunā objekta - LOFAR-LATVIA antenu lauku atklāšanai, no 28. oktobra līdz 2. novembrim Irbenes radioteleskopu kompleksā būs gaidīts ikviens interesents.

 • Zinātnieku nakts zem 32 metrus lielā teleskopa 1

  Šogad par svarīgāko un saistošāko Eiropas zinātnieku nakts objektu kļuva Starptautiskā radioastronomijas centra radioteleskopu komplekss Irbenē. Apmeklētāji par kompleksu izrādīja lielu interesi - piecu stundu laikā to apmeklēja ap 1500 cilvēku.