Tēma: Irbene

 • Aizsardzības ministrija nodrošinās finansējumu radioteleskopu uzturēšanai 0

  Pirmdien, 12. jūlijā Aizsardzības ministrija un Ventspils Augstskola (VeA) parakstīja sadarbības līgumu, apliecinot finansiālu atbalstu Ventspils Starptautiskajam radioastronomijas centram (VSRC). Līgums paredz Aizsardzības ministrijai daļēji segt VSRC uzturēšanas izmaksas nākamos trīs gadus.

 • Gagarina skulptūra pārvietota uz Irbeni 9

  Saskaņā ar Ventspils Augstskolas priekšlikumu Jurijam Gagarinam (1934.-1968.) veltītā un demontētā skulptūra, kura līdz šim atradās noliktavā Saules ielā 135, tika pārvietota uz Starptautisko radioastronomijas centru Irbenes teritoriju. 

 • VeA parakstīs nodomu vēstuli ar Aizsardzības ministriju 3

  Piektdien, 30. aprīlī, Ventspils Augstskolas (VeA) Inženierzinātņu institūta ''Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra'' (VSRC) radioteleskopu kompleksā Irbenē VeA rektors profesors Kārlis Krēsliņš un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks parakstīs nodomu vēstuli, lai veicinātu sadarbību un militārās zinātnes attīstību, nodrošinot nacionālās nozīmes pētnieciskās infrastruktūras objektu ilgtspēju.

 • Izvērtēta Ventspils Augstskolas zinātniskā darbība 0

  Zinātniskā darbība Ventspils Augstskolā (VeA) aktīvi notiek jau kopš augstskolas pirmsākumiem, un tā tiek veikta trīs virzienos - inženierzinātņu un tehnoloģiju, humanitāro zinātņu un dabas zinātņu.

 • Ekskursijas atsāk Starptautiskais radioastronomijas centrs 0

  No 10. jūnija interesentiem atkal pieejamas ekskursijas Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centā. Centrs atrodas Baltijas jūras krastā - netālu no Ventspils, Irbenē, kur darbojas un ir apskatāms pasaulē 8. lielākais radioteleskops.

 • Par OC budžetu, Gagarina pieminekli un citām aktualitātēm (VIDEO) 10

  Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs preses konferencē informē par aktuālāko pilsētā, kā piemēram OC ''Ventspils'' budžetu, rehabilitācijas centra izveidi, ''Laikraksta alejas'' nosaukuma maiņu, tāpat ir lemts, ka Gagarina pieminekli novietos Irbenē, Radioastronomijas centra teritorijā.

 • Atklās «Inženieris Fridrihs Canders» rakstu krājumu 2

  13. februārī plkst. 14 Ventspils Augstskolas (VeA) bibliotēkā notiks rakstu krājuma "Inženieris Fridrihs Canders" atklāšana, kurš ir veltījums Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) 25 gadu un Ventspils Starptautiskā radioastronomijas vadošā pētnieka asociācijas profesora Jura Žagara 70 gadu jubilejām.

 • Starptautiskais radioastronomijas centrs pabeidz vērienīgu pētījumu 2

  Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūtā Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs (VSRC) janvārī noslēdzās nozīmīgs fundamentālo pētījumu projekts, kura īstenošanā trīs gadu garumā bija iesaistīti 12 VSRC zinātniskie darbinieki – pieredzējuši zinātnieki, doktoranti un studenti.

 • VeA parakstīja sadarbības līgumu ar Zviedrijas Kosmosa korporāciju 0

  Ventspils Augstskola (VeA) parakstīja sadarbības līgumu ar Zviedrijas Kosmosa korporāciju (SSC), kas ir viens no vadošajiem un globālajiem augsto kosmosa tehnoloģiju pakalpojumu uzņēmumiem pasaulē, ar kuru sadarbību uzsāks arī Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts ''Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs'' (IZI VSRC).

 • Starptautiskais radioastronomijas centrs piedalījies unikālā pētījumā 0

  Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs (VSRC) veikts nozīmīgs, pasaules mēroga atklājums - spirālveida galaktikā, kas ir līdzīga mūsu galaktikai, ir novēroti atkārtoti Ātrie radio uzliesmojumi (Fast Radio Burst, FRB), informēja Ventspils Augstskolas Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Inta Ozola.

 • Atklāja LOFAR-Latvia antenu lauku un atzīmēja centra jubileju 0

  Piektdien, 25. oktobrī, svinīgā gaisotnē tika atklāts jaunās paaudzes antenu lauks LOFAR–LATVIA un reizē ar šo nozīmīgo notikumu tika atzīmēta Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) 25 gadu jubileja.