Tēma: Atalgojums

 • Plāno palielināt atlīdzību asistentiem un aprūpētājiem 0

  Valdība plāno palielināt atlīdzības apmēru asistentiem un aprūpētājiem, paredzot, ka tas būs ne mazāks kā 4,79 eiro par vienu pakalpojuma sniegšanas stundu, teikts Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajā noteikumu projektā, kuru šodien skatīs valdība.

 • Minimālā alga šogad būs 620 eiro 0

  Šogad minimālā alga tiek palielināta no 500 līdz 620 eiro. To paredz Saeimas pērn 27. oktobrī apstiprinātie grozījumi Darba likumā. Tāpat grozījumi nosaka minimālo algu palielināt līdz 700 eiro no 2024. gada 1. janvāra.

 • Novadā vadītājiem treknākas algas 4

  Ventspils novada pašvaldībā vadītājiem gada nogalē dome sarūpējusi lielākas algas. Decembrī spēkā stājās jaunais pašvaldības nolikums, ar kuru īstenota arī administrācijas reforma.

 • Valdība piekrīt no nākamā gada palielināt minimālo algu 3

  Valdība atbalstīja grozījumus Darba likumā, kas nosaka minimālās algas palielināšanu no 500 līdz 620 eiro no nākamā gada 1. janvāra. Tāpat grozījumi nosaka minimālo algu palielināt līdz 700 eiro no 2024. gada 1. janvāra.

 • Parlaments minimālo algu no nākamā gada palielina līdz 620 eiro 2

  Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Darba likumā, kas nosaka minimālās algas palielināšanu no 500 līdz 620 eiro no 2023. gada 1. janvāra. Tāpat grozījumi nosaka minimālo algu palielināt līdz 700 eiro no 2024. gada 1. janvāra.

 • Nākamgad būtiski augs algas vairākiem politiskajiem amatiem 6

  Pērn pieņemtās atlīdzības reformas rezultātā 2023. gada valsts budžeta projektā, kurš vēl būs jāizskata jaunajai Saeimai, papildus aptuveni trīs miljoni eiro novirzīti algu celšanai politiskajiem amatiem, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "de facto".

 • Streikos Ugālē un Piltenē 1

  Pedagogu streikam Ventspils novada izglītības iestādēs pievienosies 24 izglītības jomā nodarbinātas personas. 17 būs Ugāles vidusskolas pedagogi, sešas – pirmsskolas izglītības iestādes ''Taurenītis'' skolotājas Piltenē, viena – pirmsskolas izglītības iestādes ''Lācītis'' skolotāja Ugālē.

 • Ventspils pedagogi piedalīsies streikā 19

  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Ventspils arodorganizācijas priekšsēdētājs Sergejs Paipals-Šulcs informē, ka Ventspilī gatavību piedalīties streikā izteikuši 502 izglītības iestāžu darbinieki, aptverot 20 izglītības iestādes, tajā skaitā pirmsskolas, vispārizglītojošās skolas, Jaunrades namu un sporta skolu ''Spars''.

 • Pedagogiem piedāvās apmaksāt arī ārpusstundu darbu 0

  Valdības koalīcija pedagogiem piedāvās no 2023. gada 1. janvāra par 40 stundu slodzi, kurā ietverts arī ārpusstundu darbs, zemākās likmes atalgojumu palielināt no 900 līdz 1200 eiro, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes paziņoja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

 • Neizdodas atturēt pedagogus no streika 12

  Izlīgšanas komisijai trešdien pēdējā sēdē nav izdevies atrast kompromisu par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, līdz ar to Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrība (LIZDA) 19. septembrī rīkos pedagogu streiku, informēLIZDA vadītāja Inga Vanaga.

 • LM plāno no nākamā gada celt minimālo algu 1

  Labklājības ministrija plāno no 2023. gada celt minimālo algu līdz 640 vai 700 eiro, sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis, tas būtu viens no atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem cenu kāpuma dēļ, taču Eglīša vērtējumā, 640 eiro varētu būt pieņemamākais variants, bet celt no 500 eiro līdz 700 eiro varētu būt par strauju.

 • Celtnieki uzskata, ka viņiem nesamaksāja 15

  Pieci ventspilnieki, kas bija iesaistīti zinātnes centra VIZIUM iekšējās apdares darbos, uzskata, ka darba devējs nav samaksājis viņiem pienākošos algu pilnā apjomā. Darba devējs apgalvo, ka rīkojies saskaņā ar līgumu.