Tēma: Atalgojums

 • LM iecerējusi katru gadu pārskatīt minimālo algu 6

  Labklājības ministrija (LM) iecerējusi mainīt līdzšinējo kārtību, kādā tiek noteikta minimālā alga, plānojot tās apmēru pārskatīt katru gadu. Kopš šī gada sākuma minimālā alga ir 700 eiro, kas pagājušajā gadā tika paaugstināta no 620 eiro.

 • Minimālā mēnešalga nākamgad būs 700 eiro 3

  No nākamā gada 1. janvāra minimālā mēneša darba alga būs ne mazāka par 700 eiro, paredz Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi, kas otrdien atbalstīti valdībā.

 • Nākamgad palielinās ārstniecības personu atalgojumu 0

  Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šodien panākusi vienošanos ar Veselības ministriju (VM) par ārstniecības personu atalgojuma palielinājumu no nākamā gada, tādējādi izvairoties no mediķu streika.

 • No nākamā gada pacels minimālo mēnešalgu 0

  No nākamā gada 1. janvāra minimālā mēneša darba alga būs ne mazāka par 700 eiro, teikts Labklājības ministrijas (LM) saskaņošanai iesniegtajos Ministru kabineta noteikumu grozījumos.

 • Pie Saeimas protestē mediķi 0

  Mediķu protestā pie Saeimas ceturtdienas rītā pulcējušies vairāki simti dalībnieku. Dalībnieki sagatavojuši plakātus, kas vēsta, "ar slimu tautu ekonomiku neizārstēsi", "zārks vai čemodāns", "veselība ir cilvēktiesības". Pie Saeimas ieejas izvietotas sveces.

 • Noslēdzas pedagogu streiks 0

  Šodien Latvijā noslēdzas Latvijas izglītības un zinātnes arodbiedrības (LIZDA) organizētais trīs dienu streiks. Pēc LIZDA datiem, streikā bija plānojuši piedalīties ap 20 000 izglītības darbinieku, bet ne visi streiko visas trīs dienas, līdz ar to ne visās izglītības iestādēs tiek pārtraukts mācību darbs.

 • Vanaga: Nav pārliecības, ka IZM veikusi visus pieprasītos aprēķinus 1

  Tikšanās laikā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nespēja uzrādīt jaunos aprēķinus par stundas likmi arī pedagogu lielākām algām, līdz ar to pastāv šaubas, vai šādi aprēķini vispār ir veikti, atklāja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

 • Turpinās pedagogu streiks 1

  Šodien Latvijā turpinās Latvijas izglītības un zinātnes arodbiedrības (LIZDA) organizētais trīs dienu streiks. Pēc LIZDA datiem, streikā bija plānojuši piedalīties ap 20 000 izglītības darbinieku, bet ne visi streikos trīs dienas.

 • IZM: Pedagogu streiks ir nelikumīgs 2

  Paužot izpratni par skolotāju vēlmi demokrātiskā veidā - protesta gājienā - aktualizēt problēmas, ar kurām saskaras izglītības nozarē strādājošie, Izglītības un zinātnes ministrija (IzM) norāda, ka streiks, uz kuru turpmākajās divās dienās aicina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), ir nelikumīgs.

 • LIZDA neizslēdz iespēju pagarināt streiku 0

  Ja tuvākajās dienās netiks izpildītas streika vienošanās, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neizslēdz iespēju pagarināt streiku, atzina LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

 • Vanaga: Visas streika vienošanās nav izpildītas 0

  Visas streika vienošanās nav izpildītas, informē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga. Šodien gājienā piedalīsies izglītības, zinātnes un veselības nozares darbinieki, kuru pasākumā būs vairāk nekā 8000.

 • LIZDA sola prasīt Kariņa demisiju 0

  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sola prasīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) demisiju, ja valdība apstiprinās Ministru kabineta (MK) noteikumus nr. 445 un 376, kas nosaka noteikumus par pedagogu atalgojuma palielināšanu un darba slodzes sabalansēšanu.

 • LIZDA uzsver, ka pedagogu streiku neatcels 0

  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neatcels lēmumu par pedagogu trīs dienu streiku, lai arī valdība piektdien apstiprinās Ministru kabineta (MK) noteikumus par pedagogu atalgojuma palielināšanu un darba slodzes sabalansēšanu, paziņojusi LIZDA vadītāja Inga Vanaga.