Ventspils brīvostas pārvalde ir noslēgusi līgumu par apbūves tiesību ar uzņēmumu SIA ''BLNC'', kurš plāno Ventspilī investēt līdz 25 miljoniem eiro un būvēt dzeramā ūdens uzkrāšanas termināli un eksporta infrastruktūru. Līgums noslēgts par aptuveni 7,1 hektārus lielu zemesgabalu Ventspilī, P.Stradiņa ielā 20.

Īstenojot projektu Ventspils brīvostā, SIA ''BLNC'' plāno būvēt dzeramā ūdens uzkrāšanas termināli, no kurienes tiktu īstenots nefasēta dzeramā ūdens eksports ar tankkuģiem uz tādiem ģeogrāfiskajiem galamērķiem, kur dzeramais ūdens ir deficīta produkts. Uzņēmums paredz, ka gala lietotāji būs uzņēmumi, kuriem ir pieprasījums pēc augstas kvalitātes ūdens, tostarp, pudelēs pildītā ūdens ražošanas uzņēmumi, citi dzērienu ražotāji, lauksaimniecības uzņēmumi, pārtikas ražotāji, farmācijas uzņēmumi un citi uzņēmumi un organizācijas, kas meklē ilgtermiņa dzeramā ūdens resursu drošību. Latvija un īpaši Ventspils reģions var lepoties ar šo resursu bagātību, tāpēc arī lemts par šāda projekta izveidi.

Ventspils brīvostas valde arī lēmusi par licencēta uzņēmuma statusa piešķiršanu SIA ''BLNC'', lai tas varētu izmantot speciālās ekonomiskās zonas priekšrocības.

Uzņēmums plāno izveidot modernu ūdens uzkrāšanas noliktavu, savukārt ūdens pārkraušana uz kuģiem tiktu veikta sadarbībā ar AS ''Ventbunkers'' vai SIA ''''Ventspils Nafta'' termināls''. Dzeramo ūdeni plānots iegūt, izmantojot SIA ''Ūdeka'' jaudas. Plānotais kravu apgrozījums varētu sasniegt 3-6 miljonus tonnu gadā, kas būtu arī nozīmīga alternatīva kravu diversifikācijai Ventspils ostā. Projektu plānots īstenot 2-3 gadu laikā.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Pornieks Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Izklausās jau diezgan ārprātīgi.
  Bet nu 21. gs. jau viss kas iespējams.

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kur šajā foto ir P.Stradiņa iela 20?

 • 0
  Neimanis Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Tas baltais pleķītis pa diagonāli no augšējā labā stūra uz leju.

 • -1
  Guantanamo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kads ir Galinciema karsta vasara noverojis, ka tad kad kaiminji sak laistit darzu intensivi, sak samazinaties krana udens?

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Laba ideja, kaut arī mums akas paliek sausākas.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: