SIA ""Ventspils nafta" termināls" (VNT) apgrozījums pagājušajā gadā bija 35,605 miljoni eiro, kas ir par 18,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi 3,7 reizes - līdz 8,996 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kā norādīts kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā, pagājušā gada sākumā pārkraušanas vidi raksturoja pieejamā rezervuāru jaudas pārprodukcija, tādējādi radot ļoti konkurētspējīgu tirgus vidi. Tomēr Covid-19 ietekmēja naftas tirgu, izraisot svārstīgumu un nenoteiktību, kā arī kopumā izmainot tirgus struktūru - palielinot nākotnes naftas cenas, jo pieprasījums pēc naftas samazinājās strauji.

Pagājušajā gadā VNT ikgadējie pārkraušanas apjomi samazinājās par 17%, salīdzinot ar 2020. gadu, attiecīgi, palielinājās rezervuāru noslogojums. Palielinātais pieprasījums pēc uzglabāšanas jaudas bija Covid-19 izraisīta īslaicīga ietekme, un tas pakāpeniski atgriežas pirms pandēmijas līmenī, veidojot konkurētspējīgus tirgus apstākļus.

Lai pielāgotos mainīgajiem tirgus apstākļiem, uzņēmums pērn turpināja optimizēt tehnoloģiskos procesus un procedūras, kā arī uzlaboja organizatorisko efektivitāti. VNT seko līdzi globālajai pārejai uz citiem enerģijas avotiem, lai izvērtētu visas uzņēmējdarbības iespējas. Pievēršot uzmanību ilgtspējīgai attīstībai un atbildīgam enerģijas patēriņam, uzņēmums optimizējis ēku izmantošanu un īstenojis virkni iekšējo projektu.

Kompānijas vadība atzīmē, ka šajā gadā VNT saimnieciskās darbības mērķis ir pielāgoties kravu plūsmas samazinājumam Baltijas jūras reģionā, lai uzlabotu piedāvāto pakalpojumu daudzveidību ar mērķi saglabāt klientiem sniegto vērtības piedāvājumu. Tā kā kompānija ir tikai viens loģistikas ķēdes posms, tā turpinās sadarboties ar citām ieinteresētajām pusēm.

Vadības ziņojumā teikts, ka saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un sankcijām pret Krieviju un Balrktieviju VNT vadība izvērtē riskus, kas saistīti ar produktu plūsmu no minētajām valstīm, ņemot vērā, ka paredzētās sankcijas varētu būtiski ietekmēt uzņēmuma darbību. Tiek izstrādāti vairāki scenāriji uzņēmuma darbības turpināšanai.

VNT 2020. gadā strādāja ar 30,041 miljona eiro apgrozījumu un 2,441 miljona eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēts 2003. gadā un nodrošina tranzīta pakalpojumus - naftas un dīzeļdegvielas pieņemšanu no cauruļvadiem, dīzeļdegvielas, autobenzīna un citu naftas kravu pieņemšanu no dzelzceļa un no jūras, to uzglabāšanu un pārkraušanu tankkuģos. Tā pamatkapitāls ir 21,48 miljoni eiro.
VNT 51% daļu pieder Nīderlandē reģistrētam uzņēmumam "Martank B.V.", bet 49% daļu - Šveicē reģistrētam uzņēmumam "Eurotank Holding Sarl".

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: