Ventspils brīvostā strādājošais universālais kravu terminālis ''Noord Natie Ventspils Terminals'' ir viens no tiem ostas termināļiem, kam 2020. gadā izdevies saglabāt stabilu kravu apgrozījumu attiecībā pret iepriekšējiem gadiem.

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis izteica pateicību ''Noord Natie Ventspils Terminals'' izpilddirektoram Jānim Paulam par veiksmīgo darbu un labo sadarbību starp brīvostas pārvaldi un termināli 2020. gadā.

Lielāko kravu apjomu ''Noord Natie Ventspils Terminals'' veido Ro-Ro (ar prāmjiem pārvadātās) kravas. Neskatoties uz Covid-19 izraisītajiem satricinājumiem, Ro-Ro kravu aprite starp Ventspils un Nīneshamnas ostām saglabājusies 2019. gada līmenī, veidojot kopā 2,133 miljonus tonnu. Pārvadāto kravas vienību skaits pat palielinājies par 2182 kravas vienībām.

Lielāko Ro-Ro apjoma pieaugumu varētu gaidīt 2021. gadā, jo prāmju operators ''Stena Line'' paziņojis par divu jaunu prāmju piesaistīšanu Ventspils maršrutam, tā palielinot jaudu par aptuveni 30%.

Pagājušajā gadā terminalī pārkrauti arī kokmateriāli, koksnes granulas, kliju granulas, šķelda, šķembas, rapša granulas, labība, dolomīts, kukurūza, konteinerkravas u.c.

2020. gadā Ventspils brīvostā strādājošajos termināļos kopā pārkrauti 12,9 miljoni tonnu kravu, kas ir par 37% mazāk nekā pirms gada. Galvenais kravu samazinājuma iemesls bija fakts, ka 2020. gadā gandrīz pilnībā apstājās akmeņogļu eksports - pārkrauto akmeņogļu daudzums samazinājies par 90% salīdzinot ar 2019. gadu, jo Krievija, kas ir šo kravu izcelsmes valsts, gandrīz pilnībā tās pārkrauj savās ostās, kas jau mērķtiecīgi tika plānots daudzu gadu garumā. Covid-19 izraisītās ekonomiskās krīzes un naftas cenu dēļ krities arī pieprasījums pēc tādiem energoresursiem kā naftas produkti, kas ir viens no lielākajiem kravu segmentiem Ventspils ostā. Šo kravu apjoms ostā krities par 18%. Tikmēr pārējo kravu apjoms ir salīdzinoši stabils un dažos segmentos, kā kokmateriāli un dažādi lauksaimniecības izcelsmes produkti, pat pieaug.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -2
  Vadims Kevrelis 14.01.2021, 15:48:58

  Pēc sankciju ieviešanas Lembergs ar putām uz lūpām teica ka neviens kuģis vairāk ceļu uz Ventspils ostu neatradīs. Aivar ,tavu brīnumu viss notiek.

 • -1
  Latvija pāri visām! 14.01.2021, 17:42:28

  Ar tiem uzpurņiem izskatās tik truli.
  Kā tādi antīkās pasaules vergi.
  Vismaz uz bildēšanos varēja noņemt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: