Ceturtdien, 16. novembrī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu atbalstīt projektu “Aktīvās atpūtas veloparka izbūve Reņķa dārza teritorijā, Ventspilī”, kā rezultātā tiks izveidots aktīvās atpūtas veloparks ar divām dažāda izmēra asfalta velotrasēm, grants piedzīvojumu velotrasi un vairākām atpūtas zonām.

Asfalta velotrase jeb angliski pump track ir Latvijā un pasaulē iecienīts aktīvās atpūtas infrastruktūras objekts dažādu līmeņu un vecumu velobraucējiem, skrejriteņotājiem, skrituļslidotājiem un skrituļdēļotājiem. Veloparkā būs trīs grūtības pakāpju trases:

 • Galvenā trase - šis būs unikāls objekts pasaules līmenī – pirmā velotrase ar integrētu tuneli, kur krustosies divas trases taisnes. Trase tiks būvēta atbilstoši standartiem, lai tajā varētu notikt arī starptautiskas sacensības.

 • Iesācēju trase - līdzās galvenajai trasei plānots uzbūvēt atsevišķu trasi bērniem un iesācējiem.

 • Piedzīvojumu trase - trešā būs velotrase grants segumā. Tajā būs iekļauti dažādi modulāri koka un metāla elementi, kas imitē pilsētā sastopamus šķēršļus – trepes, bedres un šauras trotuāru apmalītes. Šāda trase dos iespēju veloiesācējiem apgūt nepieciešamās iemaņas, lai droši varētu sākt piedalīties pilsētas satiksmē.

Jaunā velotrase sniegs ventspilniekiem, īpaši bērniem un jauniešiem kvalitatīvas brīvā laika un atpūtas pavadīšanas iespējas drošā un attīstītā vidē. Tā atradīsies Reņķa dārzā pie Jubilejas un Kuldīgas ielas. Aptuveni 600 m2 plašais veloparka arhitektoniskais plānojums ir veidots tā, lai tas iekļautos kopējā dabas ainavā.

Turklāt būvniecības ietvaros netiks izzāģēts un skarts neviens koks, tieši pretēji - tiks izveidota speciāla dižkoku aizsardzības zona, lai aizsargātu un saglabātu parkā augošās zirgkastaņas un citus kokus. Veloparks arī netraucēs Reņķa dārza apmeklētājus pasākumu laikā, jo tas atradīsies ārpus koncertu un pasākumu zonas. Papildus paredzēta arī tai piegulošās teritorijas pārbūve Kuldīgas ielas posmā no Inženieru ielas līdz Vidumupītes (Sarkanajam) tiltiņam.

Lai īstenotu ieceri izveidot šo veloparku, ir plānots piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus (turpmāk – ERAF): projekta kopējās izmaksas ir 825 212,49 EUR. Projekta kopējās plānotās attiecināmās izmaksas ir 786 510,84 EUR. Plānotais ERAF finansējums ir 668 534,21 EUR jeb 85% no attiecināmajām izmaksām. Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansējums ir 117 976,63 EUR jeb 15% no attiecināmajām izmaksām. Projekta kopējās plānotās neattiecināmās izmaksas ir 38 701,65 EUR.

Projekts tiks realizēts saskaņā ar Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas specifiskā atbalsta mērķa “Vietējās teritorijas integrētas sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcioālās teritorijās” 5.1.1.3. pasākuma “Publiskā ārtelpas attīstība” programmu. Projekta pieteikumu plānots iesniegt līdz 2023.gada 1.decembrim un tā īstenošanas periods plānots no 2024.gada 15.marta līdz 2024.gada 15.jūlijam.

Lasi vēl

Komentāri (85)

 • -4
  Pareizais viedoklis 17.11.2023, 11:41:50

  KAD tas tika saskaņots ar iedzīvotājiem?! NEVAJAG mums sabojātu reņķa dārzu! Reņķa dārzs ir vienīgā vieta pilsētā, kur ir iespēja pastaigāt pa parku! Nevajag to sabojāt! Visādas velotrases varat taisīt pie Lemberga hūtes vai lidlauka! Nevajag, lai Reņķa dārzā ir klaigas un bardaks no rīta līdz vakaram!!!

 • -16
  Kristiāna 17.11.2023, 13:59:40

  Jūsu niks, Pareizais viedoklis, izsaka daudz par jūsu izpratni par to, kā pilsēta strādā. Iedzīvotāji prasīja veloparku jau gadiem... Tas, ka tu to nevēlies, nenozīmē, ka citiem tas nav vajadzīgs.
  Un kāds sakars Reņķenes bojāšanai ar veloparku? Izklausās ļoti pēc vakardienas Landmaņa attieksmes domes sēdē, kur tika minēts, ka velosipēdisti trauksies cauri nūjotāju rindām... Kāds man varētu parādīt tās nūjotāju rindas, kas nepārtraukti pārvietojas pa reņķa dārzu. Ārpus nūjošanas festivāla..

 • -2
  edmundos 17.11.2023, 14:44:00

  Nesaprotu kāpēc Kristiānas viedoklis jāuzskata par pareizu? Cik ventspilnieku bija prasīuši šā parka izbūvi? Domāju vēl lielāku parakstu skaitu savākšu, lai reņķene to nedara.
  Arī uzskatu, ka pareizāk būtu rīkot iedzīvotāju aptauju. tāpēc, ka šis projekts skar pilsētas centru un vēl jo vairāk atpūtas parku. Un lēmumu par šī projekta vietu pieņem saujiņa locekļu no domes. Uzsveru par vietas izvēli nevis projektu ,kā tādu.
  Laikam jau aizmirsuši, ka šī paša locekļu saujiņa liedza iespēju privatizēt pilsētā dzīvokļus, kur pateicoties vienai aktīvistei, kura tiesas ceļā panāca iespēju ventspilniekiem privatizēt dzīvokļus, kad privatizācijas sertifikātu cena bija augšā.
  Otra lieta, kas pilsētā raksturīgi- uzraut projektu un pēc tam šī projekta apkalpošanai taupīt līdzekļus.

 • -1
  Pareizais viedoklis 17.11.2023, 14:52:03

  Kristiāna no domes?... Patiesībā neviens iedzīvotājs gan jau ka nav prasījis nevienu veloparku! Un ja Landmanis šo problēmu ir pacēlis, tātad vismaz viens situāciju izprotošs cilvēks ir tomēr domē!

 • -14
  Arogidēns 17.11.2023, 17:05:56

  Uz laukiem nav aizliegts braukt, lūdzu, jebkurā jums vēlamā laikā droši, brauciet un nenīdiet par pilsētas kņadu.

 • -3
  ventspilnieks 36,7 17.11.2023, 11:48:54

  Ja "spīd 700K", tad var būvēt būvēšanas pēc, kaut ielas vidū.
  Kam jānotiek un kur jāgriežas, lai uzklausītu pilsētnieku viedokli?

 • -2
  Pilsēta 17.11.2023, 13:08:21

  Vai tad parks nav vienas ģimenes īpašums?
  Tad kaut kā jocīgi svešā privātīpašumā ieguldīt sabiedrības līdzekļus ne tikai būvniecībā, bet arī uzturēšanā.

 • -7
  Kristiāna 17.11.2023, 14:01:03

  Kurai ģimenei tad pieder parks? Kur tāda informācija pieejama?

 • -2
  Uģis Juris 17.11.2023, 13:16:35

  Nu reāli aizdomīgs pasākums. Gan vieta, gan uzspiestība.
  Žēl!

 • -5
  Arogidēns 17.11.2023, 17:08:30

  Kad tu būsi tik augstu uzšmaucis, ja būsi, tici man, būs vēl dīvaināki projekti, bet tev - izdevīgi :)

 • -2
  Kriska 17.11.2023, 14:49:51

  Vai tad vairs nav velp treka pie 2. vidusskolas? Bērnu pilsētā arvien mazāk, bet visādu pasākumu vairāk un vairāk. Pensionāriem nav kur mierīgi atpūsties

 • -2
  Vadims Kevrelis 17.11.2023, 15:18:16

  Nekā personīga: bet mums jau ir viens skeitparks pie 2 vidusskolas un vai viņš ir noslogots, ir vasaras volejbola laukums pie DUS kurš tā pat netiek izmantots.

 • -2
  Kristiāna 21.11.2023, 15:24:05

  Šis nebūs skeitparks. Skeitparks ir jau noteikta sporta veida pārstāvjiem. Bet šī trase ir visiem- tiem, kas mācas braukt un tiem, kas jau prot un vēlas ko vairāk. Šāds salīdzinājums ar skeitparku jau ir tuvu tam, ka mums nevajag sporta skolu, jo mums jau ir mūzikas skola. Bērniem jau ir pēc skolas ko darīt.

 • -3
  Zalupinska 17.11.2023, 15:19:49

  Novēlu nevienam ar to kaulu neaizrīties. Šī jau ir atklāta ñirgāšanās par ventspilniekiem. Šeit nav Muhosranska, kur aiz katra stūra ir mazmājiña uz atsperēm. Šī ir MŪSU pilsēta un CIEÑA pavaicājot iedzīvotāju viedokli ir dienaskārtībā vienmēr.

 • -3
  Kristiāna 21.11.2023, 15:27:58

  Nu paga, gribi teikt, ka to iedzīvotāju viedoklis, kuri jau gadiem prasa šādu trasi nav viedoklis? Kā tad tagad tie iedzīvotāji tiek dalīti- ar pareizo un nepareizo velmju sarakstu?

 • -15
  Renars Z 17.11.2023, 15:35:07

  Uzskatu, ka šis projekts ir augstā līmenī sagatavots un vieta ir teicama. Nevienam netraucēs, tieši papildinās Reņķa dārzu, kā saka parks visiem.

 • -2
  Maris Plumins 17.11.2023, 15:41:49

  Labdien, ko var ņemties?Aizgāja emocijās.Ja tas pētījums aptauja pastāv, tad to ir iespējams palūgt publiskot Ventspils Domei.Kā arī manuprāt projekta teorētiskajam pamatojumam vajadzētu balstīties uz :
  1)problēmas definīciju, ko šis projekts risinās, sasniegs?
  2) kas, kad, un kā to izmērīs vai šis objekts to problēmu risinās un kādā veidā?
  Pēc šo datu analīzes varēs spriest vai šāds objekts ir racionālākais veids, kā sasniegt mērķi, proti atrisināt kādu problēmu.Lai visiem mierīgi svētki!

 • -1
  ventspilnieks 36,7 17.11.2023, 18:02:53

  Liekas, ka bija rakstīts, ka nekāda iedzīvotāju aptauja nav vajadzīga. Mēs (es) izlēmām.
  Lembergistiem ir kautkas jābūvē un tad jāslavina līdz top nākamais objekts, iespējami tuvāk viens otram, lai kāds tūrists kautko nepalaiž garām. Šajā gadījumā par vēlu - šādi veloparki ir pilna Latvija :)
  Ilgtermiņā neko nerisinās, BMX jau ir, 2x tur investēja tajā parkā. Šo var būvēt piemērotākā vietā - es iesaku blakus esošajam skeitparkam, izmantojot nevienam nevajadzīgo futbola treniņu laukumu. Lielais futbols nav, bērni intensīvi darbojas Bērzu ielas laukumā. Ja būs kautkad, tam ir domāts galvenais laukums.

 • -5
  Opaps 17.11.2023, 16:20:14

  Te rakstīts,ka velotrases platība ir 600 m2. Laikam te ir kļūda,vajadzēja būt-6000m2.

 • -2
  aga 17.11.2023, 17:29:06

  Nupat viņi te kunkstēja šajā lapelē, ka brīvosta nerēķinoties par ventspilnieku interesēm.

  Ventspilnieki negrib to parku Reņķenē. Par šo jau tika runāts iepriekš. Nu tad liekaties mierā, ja jums rūp ventspilnieku intereses !

  Pilsētā jau ir diezgan visādu sporta aktivitāšu vietu. Nu ja galīgi gribās, būvējiet citur.

 • -3
  Kristiāna 21.11.2023, 15:31:06

  Par šādu trasi jau vairākus gadus iedzīvotāji runā un to pašvaldībai prasa. Rakstīja vecāku grupas komentāros, ka bērni uz šādu trasi trenēties jāved uz Grobiņu.. Šo ventspilnieku viedoklis nav svarīgs?

 • 0
  aga 21.11.2023, 17:28:16

  Neimani, ej tak tu sēnēs!

 • 0
  edmundos 21.11.2023, 19:28:11

  Kristiāna ar kādu iedzīvotāju viedokli tu manipulē, nedaudz konkrētāk.
  Ja pretinieku ir vairāk nekā gribētāju, ko darīt?

 • -1
  Cibiņš 17.11.2023, 17:42:05

  Pareizajai Kristiānai (vai tik nav radiniece bez vēsts pazudušajai Martai Pē) kāds varētu paskaidrot, ka ar kājām pie tam apavos uz galda kāpt tā kā nebūtu pieklājīgi( skat Kristiānas avatara foto).

 • 0
  Heinrich 19.11.2023, 08:11:11

  Tādas arī atejā kāpj ar abām kājām uz poda!

 • -16
  Piciš 17.11.2023, 19:02:48

  Perdeļi čīkst pa reņķen un kokiem, kaut arī uz pašu reņķeni neiet, ja vien reizi 4 gados uz PV, lai no stajankas ar binokli paskatītos pāri žogam.

 • -13
  Kreka Onkulis Džeris 17.11.2023, 21:59:15

  Ko vis cepās? Šitais i makten dope pasākums

 • 0
  Covid 19-24.ventspils.lv 18.11.2023, 08:49:57

  Ja dikti vajag,var taču būvēt kaut vai karuseļus un citus tingeltangeļus !
  BET-ar vienu nosacījumu-lai visa tā būšana būtu pieejama un redzama tikai un vienīgi no Kuldīgas ielas puses.No pārējās Reņķa dārza teritorijas jānorobežo ar augstu sienu,pietiekami augstu,lai aizturētu arī skaņu ,ne tikai skatu.Kāpēc?Jo tagad tak modē arī riteņbraukalētājiem vazāt līdzi tās mazās tumbiņas,jaudīgas.Un nebūtu diktam labi,ja visu reņķeni pieskandinātu ar bum-bum-bum mūziku,un,nedod Dievs,varbūt vēl krieveļu "kultūras"gabaliem.

 • 0
  žurka 18.11.2023, 10:05:10

  Tikmēr skolās taisās likvidēt sarga vietas, un veidot videonovērošanas sistēmu, jo trūkst naudas.

 • 0
  žurka 18.11.2023, 10:08:52

  Rodeļu trasi tikko pabeidza. Finanšu rezultāti? Ko jūs, plebejiem taču nav jāatskaitās, lai tik nodokļus IIN un NĪN veidolā maksā. Un tās komunistu atraugas katrā pilsētas pasākumā, katrā atklāšanā, it kā paši visu būtu būvējuši un organizējuši...

 • -2
  Kristiāna 21.11.2023, 15:35:04

  Par to, cik trase atpelnījusi nemācēšu spriest, bet pieprasījums pēc tās ir. Sanācis tur būt jau vairākas reizes un vienmēr sanāca stāvēt rindā, jo apmeklētāju daudz. Tad jau arī naudiņa ienāk. Septembrī, oktobrī ar autobusi pie kalna bija regulāri, tad jau skolu ekskursijas ar brauc, jo nu pie mums skolniekiem daudz ko redzēt un darīt, ir ko izmantot. Brauc uz Ventspili.

 • -2
  Dzimusi Ventspilī 18.11.2023, 11:14:40

  Par šo ieceri bija dzirdēts, bet nebiju domājusi, ka tas būs šāda mēŗoga. Un tagad jautājums. Katrā Latvijas pilsētā, pat mazos miestos ir sava brīvdabas estrāde vasaras kultūras pasākumiem. Ventspilī? To, kas no Padomju laikiem bija, iekļāva kempinga teritorijā, tā vietā piedāvājot Reņķa dārzu ar imitētām skatuvēm un sēdvietām. OK, pieradām, ka viss vasarā notiek Reņķenē un ir tā kā ir. Tagad arī to mazumiņu grib sačakarēt? Nu varbūt var atstāt šo parku cik necik dabiskā izskatā, bez mūsdienu samākslojumiem? Arī piederu riteņbraucēju "tautai". Vai es tur braukšu? Noteikti nē! Paldies par daudzajiem veloceliņiem, tos arī izmantoju. Šis izskatās projekts, tendēts uz jauniešiem, kas protams labi, bet jauniešiem noteikti nebūs problēmu aizmīties arī līdz Hūtei. Tad tiešām, kāpēc neattīstīt to visu pie Lemberga Hūtes, kur nosaukumā minētai personai vietas izpausties būtu gana daudz. Kā mēs šo varētu novērst?

  Sveiciens svētkos visiem, kas patiesi un no sirds mīl mūsu Tēvzemīti!

 • -4
  Kristiāna 21.11.2023, 15:37:25

  Velotrase būs pilnīgi citur, nekā notiek pasākumi. Tā būs tajā tukšajā zonā, kur parasti nekā nav, pagājušajā gadā karuseļi bija nolikti. Un ticiet man, tie karuseļi radīja daudz lielāku troksni un neērtības, kā velotrase.

 • -2
  Janis 18.11.2023, 11:39:10

  Lai jau būvē,bet nu vai Ventspils teritorijā pļavu trūkst ? Renķene tiešām nešķiet piemērota vieta šādam objektam.

 • -10
  Pedāāālis 18.11.2023, 16:43:07

  12 cilvēki pret. Sīkums. Simtiem par,vienīgais tie kas par, nesēž šeit ,bet sporto,kustās, staigājās pa enkurparku,pludmali,ap bušniekiem.
  Šo trasi jau sen vajadzēja. Un vieta ir ok. Tā pat tur tukšums. Atdzīvināt pilsētu jau sen vajag. A tie kas raksta laikam nevienā citā pilsētā,valstī nav bijuši,Bēdīgi.

 • -2
  žurka 18.11.2023, 18:51:15

  Kur ir tā aptauja, kur simti ir par? Gribu redzēt rezultātus. Tā pilsētu atdzīvināt nevar, tā tikai kāds var uzvārīties! Atdzīvināt var uzņēmējdarbības pieaugums, kamēr realitātē šeit likvidētas vismaz pāris pārtikas bodes. Labi apmaksātas darba vietas - tikai savējiem. Pārējiem pat normālas algas nevajag...

 • 0
  ventspilnieks 36,7 18.11.2023, 19:20:00

  Te ir neoficiāla aptauja, kur simti pret
  https://www.ventasbalss.lv/aptaujas/1225

 • -4
  Kristiāna 21.11.2023, 15:44:48

  mūsu pilsētā ierasts teikt tikai slikto. Izcils piemērs piektdienas pastaiga - katru gadu to nolāda, tad formāts slikts, tad tēma slikta, tad mūzikas likta - vienmēr kaut kas slikts. Nu to vienu gadu augustā noņem - viss slikti, izrādās bijis labs pasākums un visi to dikti gaidījuši.
  Nu tā ir arī ar šo velotrasi - slikti izsakās tie, kam kaut kas nepatīk, vai tie, kam patīk ar to uzņemt uzmanību uz sevi. Pēdējā laikā absurdākais apgalvojums, ko šajā sakarā nācies dzirdēt ir, ka tagad trakie velobraucēji trauksies cauri nūjotāju rindām..
  Pirmām kārtām - trase būtiski neizmainīt velobraucēju skaitu, jo mums to jau ir ļoti daudz. Un kaut kā visur citur tie prot sadzīvot ar gājējiem un nūjotājiem. Un - piedodiet, bet nūjotāju rindas esmu manījusi tikai nūjošanas festivāla laikā. Gan jau festivāls nenotiks šajā velotrasē.
  Vienmēr ir kādi, kas ir par un pret. Bet vai tiem, kas ir aktīvi un šādu trasi vēlas nav tiesības uz to? Mēs arī esam pilsētas iedzīvotāji un maksājam nodokļus!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: