Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” Ventspilī izvietojis deviņus publiski pieejamus tekstila šķirošanas konteinerus.

Specializētajos konteineros Ventspils iedzīvotāji aicināti nodot nevajadzīgo apģērbu, apavus un citus tekstila izstrādājumus – mājas tekstilu, somas un jostas, tādējādi nodrošinot to atkārtotu izmantošanu un pārstrādi, nevis nonākšanu kopējos atkritumos.

Violetie tekstila materiālu šķirošanai paredzētie konteineri Ventspilī pieejami:
    • Inženieru ielā 77,
    • Katoļu ielā 34,
    • Sarkanmuižas dambī 12,
    • Aleksandra ielā 9A,
    • Jūras ielā 3A,
    • Lidotāju ielā 13,
    • Lidotāju ielā 20,
    • Ugāles ielā 32,
    • Talsu iela 62.

Tāpat arī turpmāk iedzīvotājiem būs pieejami sarkanie tekstila šķirošanai paredzētie konteineri šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a, kas uzstādīti sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide”.

Svarīgi atcerēties – tekstila šķirošanas konteiners nav paredzēts atkritumiem!
Viens sadzīves atkritumu maiss var sabojāt visu konteinera saturu. Tieši tāpēc tekstila šķirošanas konteineros iedzīvotāji aicināti nodot tikai tīras, nesaplēstas un atkārtotai lietošanai derīgas lietas, kas ievietotas stingri aizsietā maisā.

Lai nodotie apavi, apģērbi būtu derīgi atkārtotā apritē, būtiski, ka sašķirotie tekstilizstrādājumi nav bijuši saskarē ar ķīmiskām vielām, tostarp motoreļļām un sadzīves ķīmiju, kā arī nav sadriskāti. Tiem jābūt sausiem un bez pelējuma. Kopā ar tekstilu nav šķirojami citu materiālu izstrādājumi, piemēram, gumijas zābaki, plastmasas slēpju zābaki, kā arī mīkstās rotaļlietas.
Tekstila konteineros nodotie tekstilizstrādājumi tiek nogādāti šķirošanas punktā un pāršķiroti. Ja nodotie tekstila materiāli vēl joprojām ir labā stāvoklī, tad tiek meklētas iespējas, lai tos izmantotu atkārtotai lietošanai tepat Latvijā vai citās valstīs. Toties tekstilam, kas nav derīgs otrreizējai lietošanai, tiek meklētas pārstrādes iespējas, piemēram, materiālus var izmantot enerģijas iegūšanai.

Kāpēc šķirot tekstilu?
“AJ Power Recycling” veiktās aptaujas dati liecina, ka 61% respondentu reizi sezonā vai pat biežāk iegādājas jaunus tekstilizstrādājumus, kas tikai vēl vairāk pastiprina vajadzību pēc drošām un atbildīgām tekstila nodošanas iespējām. Gada laikā nešķirotajos sadzīves atkritumos kopumā nonāk vairāk nekā 26,7 tūkstoši tonnu tekstila atkritumu, kas pēc tam nonāk poligonos. Šobrīd tikai daļa no iedzīvotāju apģērbiem un apaviem iziet drošu un atbilstošu pārstrādi.
Novērtējot lielo pieprasījumu pēc violetajiem tekstila konteineriem, “AJ Power Recycling” turpina sadarbību ar pašvaldībām, lai nodrošinātu tekstila šķirošanas pieejamību reģionos. Tekstila šķirošanas konteineru apsaimniekošanu nodrošina “AJ Power Recycling” sadarbības partneris SIA “3R”.

PAR “AJ POWER RECYCLING”:
Lai veicinātu tekstila šķirošanas iespējas un otrreizējo apriti Latvijā, “AJ Power Recycling” iesaistās tekstila šķirošanas sistēmas attīstībā, nodrošinot šķirošanas pieejamību, kā arī veicot atbildīgu tekstila materiālu savākšanu un apsaimniekošanu. AS “AJ Power Recycling” darbojas izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanas sistēmās, kuras pārrauga Valsts vides dienests (VVD). AS “AJ Power Recycling” uzņēmumiem sniedz 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas. AS “AJ Power Recycling” ietilpst enerģētikas uzņēmumu grupā “AJ Power”.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanīt pa tālr. 63626920.

Lasi vēl

Komentāri (10)

 • -1
  Māris Plūmiņš 16.09.2023, 08:26:36

  Sveiciens visiem,

  ši gan laba ziņa.līdz šim tie cilvēki, kuriem nebija iespēju vai vēlmes nogādāt tekstillietas uz šķirošanas laukumiem nebūs jāapkarina miskastes.Nu cerams, ka šī ziņa un jaunās iespējas ietekmes cilvēku paradumus.Ar PET, papīra un kartona atkritumiem vēl iet ļoti dažādi.

 • -1
  Covid 19-24.ventspils.lv 16.09.2023, 09:09:20

  Nezin vis,vai daudz kas mainīsies.Cilvēki tapuši aplam slinki.Sevišķi tas attiecināms uz krieviem un citiem tai valodā runājošiem sveštautiešiem.Pieraduši savās sādžās visu izmest aiz stūra,tas ieradums iet līdzi daudzās paaudzēs...

 • 0
  ventspilnieks 36,7 16.09.2023, 13:24:23

  Jūs, kungi, izlasiet, kas rakstīts uz tās kastes. Ne jau tās eļļainās lupatas ar ko mašīnu slaukiet vai pie@%$# apenes tur mest :) Es saprotu, ka 2-3 x vilktas bērnu drēbes, dāmu 1x lietotas balles kleitas utt.

 • 0
  PSIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" 18.09.2023, 15:31:31

  Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” skaidro, ka katram šķirošanai derīgam atkritumu veidam ir savas kvalitātes prasības, lai to pieņemtu tālākai pārstrādei vai otrreizējai izmantošanai. Atbildot par tekstilmateriāla kvalitātes prasībām – drēbēm, apaviem un citiem tekstilizstrādājumiem nav jābūt vienreiz lietotiem, bet gan tīriem, sausiem, bez nodiluma pazīmēm, bez caurumiem, nesaplēstiem un bez traipiem.

 • -4
  Janis Zvejnieks 16.09.2023, 16:02:20

  Covids,sava elementa :)))Patik ta cilveku skirosana :)))Ja nav pec posu daudzuma,tad pec valodas kada cilveki runa :))))

 • -2
  Kriska 17.09.2023, 10:41:37

  Kādas mulkības - es pavalkājumazliet, tas man īr jāizmazgā, jāizgludina, jāsaliek smuki maisiņā un jāsameklē tas konteineris. Lai kāds to smuko saņemtu. Bet man kas būs par to? Vai man nav ko darīt?

 • 0
  PSIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" 18.09.2023, 15:49:07

  Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” skaidro, ka drēbes, apavus vai citus tekstilmateriālus nav obligāti jāšķiro, izmantojot uzstādītos konteinerus - tos var ziedot, pārdot vai atdot tāpat, kā līdz šim. Tajā pašā laikā aicinām iedzīvotājus šķirošanai derīgus atkritumus neizmest nešķirotu sadzīves atkritumu konteineros, tādējādi tiek ne tikai samazināts nešķirotu sadzīves atkritumu apjoms un līdz ar to arī maksājums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, bet arī tiek dota iespēja pārstrādei derīgiem materiāliem “dzīvot otru dzīvi”, pārtopot jaunās lietās.

 • 0
  Kristiāna 19.09.2023, 14:52:20

  Neviens neliek Tev to nodot. Tas attiecas uz tiem, kas, piemēram, vairs nevalkā noteiktas drēbes, kam tās palikušas par mazu, lielu. Vai mainījusies gaume, ģērbšanās stils, tiem ir iespēja veselu apģērbu nodot tā, lai tas palīdzētu kādam, kas nonācis grūtībās. Protams, ja ir iespēja un prasmes - var to tirgot vai nodot kādam pazīstamam. Šeit runa ir tikai un vienīgi par variantu - izmest kopējā konteinerā vai šķirojamajā.

 • 0
  Pilsēta 17.09.2023, 12:49:59

  Kārtējais ķeksīša pasākums.
  Jo nolietotās drēbes kuras mūsu "biznesmeņi" nespes notirgot turpinām mest kopējā kaudzē.

 • 0
  Kristiāna 19.09.2023, 14:53:44

  Viedokļi dažādi. Man šis šķiet ļoti labi un sen gaidīti.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: