Sestdien, 1. aprīlī, plkst. 11 Jūrmalas parkā aiz Ūdensrožu dīķa ikviens tiek aicināts piedalīties Sniegpulkstenīšu stādīšanas talkā, lai kopīgi sveicinātu pavasari un iestādītu savu sniegpulkstenīti. Līdzi var ņemt gan pašu sarūpētus stādiņus, gan tos varēs saņemt turpat stādīšanas vietā.

Kopīga sniegpulkstenīšu stādīšana Ventspilī kļuvusi par īpaši iemīļotu tradīciju. Ik gadu čaklākie ventspilnieki pulcējas kopā, lai padarītu pavasara atnākšanu pilsētā zaļāku un ziedošāku. Šogad, 1. aprīlī, Sniegpulkstenīšu stādīšanas talka norisināsies jau 9. gadu pēc kārtas, kurā ik gadu tiek iestādīti ap 5000 sniegpulkstenīšu stādi. Talkas laikā čaklie dalībnieki tiks cienāti ar tēju un pīrādziņiem. Visi nepieciešamie darbarīki - cimdi un mazās lāpstiņas būs pieejami uz vietas.

Iepriekš čaklākie ventspilnieki ir rosījušies Dzirnavu laukumā, Reņķa dārzā, bet 2017. gadā tika uzstādīts pasaules Ginesa rekords Sarkanmuižas pļavā, kad 1293 dalībnieki 6 minūtēs, 28 sekundēs un 44 sekunžu simtdaļās iestādīja 7756 sīpolpuķu cerus.

Aprīlis Ventspilī tiks aizvadīts ar dažādām videi draudzīgām talkām. Skanīgākam pavasarim, 9. aprīlī, pulksten 11 ikviens būs aicināts uz Bērnu pilsētiņu, un plkst. 15 uz bērnu parku “Fantāzija”, lai kopīgi izgatavotu putnu būrīšus mazajiem putnu draugiem. Savukārt 22. aprīlī ikviens tiek aicināts piedalīties Koku stādīšanas talkā Reņķa dārzā un Tilta dārzā, kur tiks iestādīti 47 jauni un pat eksotiski kokaugi, kā burvjulazdas, korintes, amūras mākijas. Plašāka informācija par Putnu būrīšu izgatavošanas un Koku stādīšanas talku vēl sekos.

Ventspils pašvaldība aicina ikvienu interesentu, gan lielu, gan mazu, piedalīties dabai un videi draudzīgajās pavasara talkās!

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • 0
  Spīdola 23.03.2023, 11:01:51

  "Sestdien, 1. aprīlī, plkst. 11 Jūrmalas parkā aiz Ūdensroža dīķa ikviens..."'
  Vai tiešām ir "ūdensrozis", ja jau dīķis ir Ūdensroža dīķis. Super! Man patīk! Vismaz kāds akcents VB

 • 0
  Utrupucis 24.03.2023, 21:10:02

  Dzirnavu laukumā tik švaki sniegpulksteņi šogad zied.

 • 0
  Viktors + 31.03.2023, 13:49:39

  Vai lembergs ar savu famīliju arī piedalīsies?

 • -1
  reku 31.03.2023, 21:12:43

  Kā nu bez tā,tam ēst nedot,ka tik dabūtu pazīmēties!Reizēm pretīgi skatīties un klausīties.

 • -1
  Tā nu ir 01.04.2023, 12:51:51

  Gan jau presē un šeit parādīsies fočenes, kur, kā vienmēr, priekšplānā sabildēti būs jau ieraste, jūrasielas kantoreļa apriebušies purni... . Protams... ,neizpaliks arī pats galvenais un biežais VB "uzaicinātais viesis", ar savu šaiku... .A kā gan savādāk...? Komanda jau sen kā nodota tam izredzētam fotogrāfam, kas jābildē, un KURI iraid tie "čaklie strādnieki...". Nu kā jau visos šādās jūrasielas kantoreļa noteiktajās izrādēs. Jau kuro gadu... vieni tie paši purni priekšgalā... . Šī stulbā izrādīšanās no šo puses cilvēku priekšā... čaklie strādnieki atradušies...Pretīgi!
  Tāpēc jau daudzi, kas varbūt arī aizietu, uz šo pasākumu,vienkārši to nedara, jo negrib uz šiem apnikušiem subjektiem skatīties.

 • 0
  Heinrich 01.04.2023, 15:24:47

  Taisni tā.Un vēl-negribas maitāt biogrāfiju sev un tuviniekiem,ja nu nervi neiztur un iznāk iegāzt kādam vīrelim pa smaidošo viepli.Tādam jau naudas tiesvedībai netrūkst,dabūs vēl s*da dēļ čokā sēdēt...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: