Lai papildinātu Ventspils parku un ielu apstādījumu zaļo ainavu, Ventspils Komunālā pārvalde ir veikusi iepirkumu par 63 jaunu kokaugu stādīšanu pilsētā.

Ik pavasari Ventspils pašvaldība organizē iepirkumus par jaunu kokaugu stādījumu iegādi, lai dažādās vietās pilsētā papildinātu zaļo struktūru un ainavu ar daudzveidīgiem kokaugiem. Arī šogad 22. aprīlī norisināsies Koku stādīšanas talka, kuras laikā Tilta dārzā tiks iestādīti 26 jauni kokaugi, kā krūmi, ābeles, kļavas un arī eksotiskāki kokaugi, kā burvjulazdas, korintes, amūras mākijas, savukārt Reņķa dārzs tiks papildināts ar 21 Balto vītolu “Sericea” šķirni.

Ventspils pašvaldība rūpējas arī par to, lai katra koka vietā, kas tiek likvidēts trupes vai citu bojājumu un apstākļu dēļ, tiktu iestādīti vismaz divi jauni koki. Ārpus koku stādīšanas talkām pilsētas ainava tiks papildināta ar 16 kokaugiem, kā parastie skābarži Pētera ielā, liepas Zvaigžņu un Aleksandra ielā un individuāli koki citviet Stādot kokus, tiek ievērota koku stādīšanas stratēģija, izvēloties katrā vietā augsnes sastāvam piemērotus un telpas mērogā iederīgus kokus, kuri ir spējīgi pielāgoties vietējiem klimatiskajiem apstākļiem.

Arī aizvadītajos gados Ventspilī tika veikti apjomīgi apzaļumošanas darbi, katru gadu iestādot vairāk nekā 200 koku un krūmu stādījumus gan iekšpagalmos, gan ceļu malās, gan arī skvēros un parkos. Tāpat regulāri tiek veikta esošo stādījumu apsekošana, koku vainagu kopšana, kā arī stādījumu atjaunošana un papildināšana.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: