12. martā Ventspils slimnīcā dubultsvētki – sagaidīts šī gada 100. mazulītis – meitenīte Melānija un otrie dvīnīši – brālīši Adrians Tomass un Deniss Daniels. Melānija piedzima 50 cm gara un svēra 3256 g. Mazo māsiņu mājās Kandavā jau nepacietīgi gaida divi brālīši un divas māsiņas. Melānijai pasaulē palīdzēja nākt vecmāte Aija Ziemele.

Māmiņu un mazulīti sveica slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis. Māmiņa saņēma gan personalizēto mīļlietiņu kārbiņu ar pensionāru biedrības rokdarbnieču darinātajām zeķītēm, gan Latvijā ražotu mīļlupatiņu saldākiem sapnīšiem un pirmo lacīti jeb mazulīša priekšautiņu.

Māmiņa Inese ar smaidu stāstīja par patīkamo pieredzi Ventspils Dzemdību nodaļā. Par lēmumu pēc iepriekšējās pieredzes nav bijis nekādu šaubu: “Viennozīmīgi Ventspils,” pārliecinoši saka daudzbērnu māmiņa. “Visīpašākais šeit ir personāla attieksme – ne tikai vecmāte un uzraugošais ārsts, bet viss personāls, kas ik pa laikam ienāk, pajautā, vai nav kas nepieciešams. Tu te tiešām jūties gaidīts! Un, protams, vislielākais paldies vecmātei Aijai Ziemelei, kas ir cilvēks savā vietā! Viņa ir fantastiska!”

Tāpat kā citas ģimenes, kas Ventspilī sagaida savu trešo un katru nākamo bērniņu – arī Melānija ar māmiņu pēcdzemdību laiku pavada paaugstināta komforta palātā bez maksas.

Par Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļu

Ventspils Dzemdību nodaļā iespējamas gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības kvalificētu ārstu un pieredzējušu, gādīgu vecmāšu aprūpē, mājīgā vidē ar mūsdienīgu aprīkojumu. 2022. gada sākumā paplašinātas Dzemdību zāles, lai dzemdību laikā brīvi justos gan māmiņa, gan speciālisti, kuri visa procesa laikā aprūpē māmiņu un mazuli. Māmiņu atbalstīt tagad ir ērtāk arī partnerim, kurš piedalās ģimenes dzemdībās.

Ventspils Dzemdību nodaļa lepojas ar modernām, labiekārtotām palātām ar ziedu motīviem, kā arī ģimenes un paaugstināta komforta palātām ar divguļamām gultām un citām ērtībām.

Jau vairāk nekā 10 gadus slimnīca īpaši sveic gada pirmo un katru simto mazulīti! Par iemīļotu tradīciju kļuvis arī salidojums "Esmu dzimis Ventspilī", kur atkalredzēšanās prieku piedzīvo vecāki, speciālisti un, protams, paši Ventspilī dzimušie mazulīši.

Šogad ieviesta jauna tradīcija - sveicot katru Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā dzimušo bērniņu, lai saglabātu patīkamās atmiņas par bērniņa nākšanu pasaulē, māmiņai tiek pasniegta mazulīša pirmo mīļlietiņu kārbiņa - Esi mīļi gaidīts Ventspilī! Kastītē ievietota kartīte ar mazulīša vārdu, dzimšanas datiem, svaru, garumu un vecmātes vārdu, kā arī īpaši sirsnīga dāvaniņa - pensionāru biedrības “Ventspils liedags” čaklo rokdarbnieču darināti zābaciņi, tā simboliski nododot sirssiltumu no paaudzes paaudzē.

Slimnīca aicina jaunos vecākus ne tikai no Ventspils un novada, bet arī no Kurzemes un visas Latvijas izvēlēties Ventspils slimnīcu kā vietu, kur laist pasaulē savu bērniņu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    reku Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

    Cik skaisti latviski vārdi jaundzimušajiem!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: