Īstenojot vienu no vērienīgākajiem vecpilsētas projektiem, tika parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Infrastruktūras izveide komercdarbības attīstībai Pils ielā, Ventspilī” realizāciju, kura iesniedzējs un īstenotājs ir PSIA „Komunālā pārvalde”.

Projekta realizācijas īstenošanas sagaidāmie rezultāti un ieguvumi ir degradētās teritorijas atjaunošana 1527 m2 platībā pilsētas vēsturiskās apbūves teritorijā Pils ielā. Galvenie šī projekta ieguvumi ir sabiedrībai jaunizveidotās darbavietas, kā arī nefinanšu investīcijas komercdarbības infrastruktūrā sastāda 300 000 EUR. Papildus viens no būtiskākajiem ieguvumiem ir daudzfunkcionālu biroju telpu izveide, infrastruktūru komercdarbības attīstībai ar kopējo platību 831 m2.

Mutiskā izsolē biroju telpu īres tiesības ieguva uzņēmums SIA TestDevLab, kas nākotnē šajos birojos plāno ierīkot 37 jaunas darbavietas.

Projekta galvenās plānotās darbības ir divu avārijas stāvoklī esošu ēku pārbūve, kas ietver iekšējo un ārējo komunikāciju izbūvi un teritorijas labiekārtojuma izveidi.

Būvniecības pirmajā kārtā tiks pārbūvētas ēkas, kā arī tiks labiekārtota teritorija, izbūvējot automašīnu stāvvietas, uzstādot soliņus, gājēju ietves, apstādījumu un apzaļumošanas darbi un jaunas velosipēdu novietnes.

Lasi vēl

Komentāri (19)

 • -2
  Ilga S. 06.03.2019, 16:49:37

  Tas viss labi,bet vai pašvaldība nevarētu organizēt vienkāršu,lētu īres dzīvokļu celtniecību priekš iedzimtiem ventspilniekiem?Zināms,tas nav viņas pienākums,bet vai ir aizliegts ar likumu?

 • -16
  A.n.i.t.a 06.03.2019, 16:57:04

  Droši vien nav aizliegts , jo tad jau Valmierā neceltu īres dzīvokļus.

 • -16
  Alvis R. 06.03.2019, 18:42:57

  Nevar uzcelt lētus, jaunus īres dzīvokļus.

 • -3
  tara 06.03.2019, 20:10:47

  Var gan. Tam ir vajadzīga politiskā griba.
  Lielbritānijā:
  In her Conservative conference speech in October 2018 Theresa May announced the borrowing cap on local councils would be lifted in order to allow authorities to start building houses for low-income families again in serious volumes for the first time in 30 years.

  It was a reform that housing campaigners and many council bosses had long pressed for as a vital element of solving the shortage of social housing.
  https://www.independent.co.uk/news/business/news/council-house-building-social-housing-associations-theresa-may-a8614281.html

  Britānija cels jaunas mājas pat neskatoties uz Brexit neērtībām.
  Arī Latvijā to var un vajag darīt. Jo īpaši domājot par remigrāciju. Mājokļa neesamība attur daudzus no atgriešanās Latvijā.
  Ja uzņēmēji vēlas aizpildīt trūkstošās darba vietas, piespiediet Ventspils domi celt īres majokļus. :)

 • -15
  STOPVACZISM 06.03.2019, 21:39:11

  Britānijā tie lētie pašvaldības dzīvokļu kvartāli esot palikuši par krimināliem geto.

 • 0
  tara 07.03.2019, 13:39:28

  Britānijā tie lētie pašvaldības dzīvokļu kvartāli esot palikuši par krimināliem geto.
  _______

  Lielbritānijā apbūve tiek plānota tā, lai neveidotos atsevišķi rajoni, kur mīt vai nu bagātie vai nabagie. Soc mājas tiek celtas blakus bagāto ļaužu, miljoniem vērto mājokļu rajonā Notting Hill, Londonā un visur citur.

 • -7
  Minkāns 07.03.2019, 08:44:57

  Kā tad, lai būtu ko leišiem izīrēt?! Tā jau dzīvokļu tirgus dēļ viņiem sačakarēts. Ilgtermiņā īrēt 1 vai 2-ist. dzīvokli nav iespējams. Drīzāk vajadzētu pašvaldībai šo lietu pakontrolēt vai pilsētai vismaz kāds labums no tā tiek.

 • -1
  Ilga S. 07.03.2019, 10:10:47

  Vajadzētu būvēt pašvaldības dzīvokļus,neprivatizējamus.Tos tad nevarētu ne pārdot,ne izīrēt.Kādu piecstāvu māju ar nelieliem dzīvokļiem-cik tas priekš bagātās Ventspils varētu izmaksāt?

 • -6
  Minkāns 07.03.2019, 10:48:35

  Un kas man liegs pa kluso uz sezonu izīrēt?

 • -1
  .Barons. 07.03.2019, 11:00:18

  Kaktus kung.
  Ja būs izīret,tad kaimiņ būs ziņot,kur vaig.Un dabus štrāf maksat.Le zinat.

 • 0
  tara 07.03.2019, 11:39:12

  Lielbritānijā ir AIZLIEGTS IZĪRĒT KĀDAM CITAM PAŠVALDĪBAS DZĪVOKLI VAI māju.
  Cilvēkiem, kurus pieķer pie šāda likumpārkāpuma piespriež reālu cietumsodu, kā arī liek atmaksāt visus saņemtos pabalstus. Bez žēlastības.
  Britānijā ir pareiza attieksme pret nodokļu maksātāju naudu un taisnīgumu kā tādu.
  Šādu pašu attieksmi ir jārada arī Latvijā.

 • -7
  Minkāns 07.03.2019, 11:18:08

  Kam tad tos dzīvokļus vajadzēs, ja par to vien bļaujat ka darba nav, algas zemas un pilsēta tukša?

 • -1
  tara 07.03.2019, 11:43:49

  Daudzas jaunās ģimenes ir spiestas īrēt dzīvokļus. Šādi demogrāfijas problēmu Latvijai neatrisināt.
  Pašvaldības dzīvokļa saņemšanas iespējamība noteikti iedrošinātu latviešu jauno ģimeni izšķirties par labu otrajam, trešajam un ceturtajam bērnam.

 • -1
  A.n.i.t.a 07.03.2019, 12:24:48

  Tieši tā , jauniem cilvēkiem pie dzīvokļa tikt grūti , jo nopirkt nevar ( nav tādu naudas līdzekļu) , kredītus jau arī ne vienmēr var dabūt , daudzi arī nevēlas uz ilgiem gadiem iesaistīties šādās saistībās, jo nav drošības par rītdienu, vai būs regulāri ienākumi .

 • -6
  STOPVACZISM 07.03.2019, 12:28:21

  Šādu pašu attieksmi ir jārada arī Latvijā
  ---
  Da nu nafig mums tādu pašu attieksmi kā Mazbritānijā.
  Cietumsods par tādiem niekiem ož pēc staļinlaikiem.
  Un kāpēc un kam tieši būvēt par pašvaldības naudu dzīvokļus, tas ir rūpīgi pardomājams jautājums?
  Ja jaunajām ģimenēm ar vairākiem bērniem, esmu par!
  Ja sociāli nelabvēlīgiem, kurus visur met ārā, labāk nevajag.

 • -2
  tara 07.03.2019, 12:52:34

  Būtu grūti sagaidīt citu kometāru no cilvēka, kurš ir dzimis un audzis psrs, ieguvis padomju okupācijas laika izglītību un nekad nav vēlējies dzīvot brīvībā (tas nozīmē, ka ir jāuzņemas atbildība par saviem lēmumiem un rīcību).
  Lielbritānijā likumdošana nodrošina aizstāvību un atbalstu maznodrošinātiem, ģimenēm ar bērniem, slimiem un veciem ļaudīm, kas nespēj par sevi parūpēties.
  Tie, kuri ļaunprātīgi izmanto soc palīdzības sistēmu un gūst labumu no pašvaldības dzīvokļa izīrēšanas, tie APZOG ģimenes ar bērniem, slimos un vecos, etc. Tāpēc sods ir bargs.
  Krāpties ar nodokļu maksātāju naudu Lielbritānijā ir smags noziegums. Par to arī liek cietumā. Tieši tāpat, kā zagļus, kas apzog mājas, mašīnas, etc.
  Pašvaldības uzdevums, Kurzemnieks, ir rūpēties par ikvienu pašvaldības teritorijā dzīvojošu cilvēku. Tai skaitā būvēt pašvaldības dzīvojamo fondu.
  Tur nekas nav rūpīgi jāpārdomā. IR JĀPILDA LIKUMUS. Jārūpējas par iedzīvotājiem.
  Bet jaunu baseinu lai ceļ privāts investors.:)

 • -2
  Minkāns 07.03.2019, 14:12:33

  Tak aizrijies Tu TARA ar savu Lielbritāniju!!! Lai vispirms tā jaunā ģimene kautko izdara pilsētas labā (Kautvai IIN veidā) un tad lai viņai pienākas. Nevis visu uz paplātes saņemt - tas dzīzāk izklausās pēc PSRS demagoģijas.

 • -2
  STOPVACZISM 07.03.2019, 13:53:24

  Tieši tāpēc ka esmu dzimis un audzis PSRS,
  un to pārdzīvojis,
  esmu brīvs cilvēks un nejūsmoju par visādām ārzemēm, kur dažiem šķiet piena upes plūst ķīseļa krastos, viss it kā esot ļoti pareizi un pārdomāti...
  Bet, kad paskatās tuvāk, tādi paši ļautiņi kā te,
  viena lieta labāk sakārtota, citā atkal bardaks lielāks.
  Vienai ideoloģijai izgāžoties, ir iespēja neiebraukt otrā grāvī un paskatīties uz lietām ar vēsu galvu.

  Kas attiecas uz 'likumu', neviens likums nepavēl pašvaldībai darīt to vai citu lietu, būvēt to, bet citu ko nebūvēt.
  To, ko būvēt un ko ne, izlemj deputāti.
  Jā, ir likums, kas liek pašvaldībai piešķirt dzīvokli tiem, kas nākuši no bērnu nama un šo likumu pašvaldība skrupulozi pilda.
  Tāpat dzīvojamās platības tiek piedāvātas tiem, kas dzīvokļu rindā, daudzbērnu ģimenēm utt.
  Bet būvēt jaunas mājas asociāliem elementiem vai migrantiem pašvaldībai nevajag.
  Tieši tas ir noticis Mazbritānijā.

 • -2
  STOPVACZISM 07.03.2019, 13:58:58

  Atceros, padomju laikā arī nebija diez ko patīkami, kad vietējie mitinājās dzīvokļos bez ērtībām un vecās mājās, bet iebraucējs no kaut kādas Muhosranskas dabūja dzīvokli bez rindas.
  Tagad, domājat, būtu savādāk?
  Ja ar likumu kaut kāda iedzīvotāju kategorija kvalificētos jaunām pašvaldības mājām, tad jau tas attiektos uz visiem. Beigtos ar to, ka atkal visādi no laukiem un citām pilsētām skrietu uz V-pili pie visa gatava. Būtu vēl jāievieš cenzs cik ilgi V-pilī jānodzīvo lai varētu pretendēt uz dzīvokli tādā mājā )
  Un migranti arī gribētu savu daļu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: